BABISPALERMO
22.11.2018
Kategorie: Společnost

Tak kdo je tady pozér?

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Kauza “Babiš familie” opět v celé své nechutné nahotě ukázala téměř schizoidní tvář české společnosti. No, ne celé, pochopitelně, nejsem Herodes abych házel všechny do jednoho pytlíčku. Ale signifikantní část společnosti tím trpí.

Zatímco někdo se snaží ukazovat na nesrovnalosti, přešlapy a možná porušení zákonů, jiní to bagatelizují, operují tím že neproběhl soud a že se z ničeho děla cosi. Konkrétně jsou občas užívána slova komár a vůl /někteří používají velbloud/.

Pak jsou tu tací, co vítají každou příležitost, aby ukázali že se nebojí, že jsou hrdinové a své hrdinství a nebojácnost dávají najevo hozením květin do koše. Čímž asi doufají, že zasadili Babišovi, Zemanovi a Okamurovi smrtelnou ránu. Nejlépe tři jedním hodem.

Když čtu diskuse na blogu ale i pod redakčními články, mám pocit, že každým okamžikem se Česko promění v Balkán a lidé si začnou vzájemně podřezávat svá česká, moravská, slezská i chodská hrdla, neberouce ohledu na to, jestli tam občas nenaskočí i nějaké to hrdlo slovenské nebo romské. Prostě každý se snaží toho druhého znemožnit a agresivita stoupá úměrně tomu, jak se ten dotyčný odmítá nechat zavléci do vážnějšího konfliktu. Přitom konkrétně tato situace, myslím situace kolem Babiše seniora a jeho ochránce Zemana je naprosto jasná a není nic moc kolem toho co řešit.

Buďto jsme demokratickou, svobodnou ale hlavně vyspělou společností, a pak tito lidé nemají v nejvyšší politice co dělat, anebo si na to vše jen hrajeme a držíme se pouze těch pravidel, která se nám momentálně hodí, čímž z pravidel děláme povidla.

Výhra ve volbách nikde ve světě (hovořím o svobodném a demokratickém světě) nedává vítězi žádnou záruku, že má jisté křeslo do konce vítězného období. To by totiž nebyla demokracie ale vláda vítězů, bez jakékoliv kontroly. A to s demokracií nemá nic společného.

Samozřejmě poražený musí uznat porážku a vítěze respektovat v tom, že nebude zpochybňovat jeho výhru nějakými banálními nářky. Rozhodně to ale neznamená, že následujících 4 nebo 5 let bude jen tak sedět se založenými rukami a sledovat, protivníka bez toho, aby poukázal na případné chyby a prohřešky. Tomu se říká politická soutěž.

Ti co dnes poukazují na Babišovu kontroverzi, na podivné chování Miloše Zemana nedělají nic nového. Vlastně jen ukazují, jak se naplňují jejích slova a varování z doby před volbami. Je to naprosto legitimní snaha ukázat voličům : ” Podívejte se, my vám to říkali, tak si to příště rozmyslete.”

U Zemana už toho k rozmýšlení moc není, protože bohudík už je to jeho poslední termín. Ovšem Babiš může nadělat ještě hodně škody. Zvláště když mi hlavou běží obava, že při kontinuitě politického povědomí českého voliče, by se mohlo snadno stát, že bude příštím presidentem právě on.

Je tedy nutné upozorňovat na skutečná a doložitelná fakta, která se kolem osoby Andreje Babiše dějí. To nejsou lži. To nejsou výmysly novinářů. To jsou legitimní otázky, na právě které přicházejí v odpovědích vytáčky a lži. A urážky.

Tak kdo je tady pozér? Já nebo my kdo otevřeně poukazujeme na podezřelý vývoj v zemi? Nebo ti, kdo za každou cenu hájí a chrání toho, kdo si dělá legraci i z nich samotných? Nemusím být ajťák abych znal odpověď.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 68 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...