BABISPALERMO
22.11.2018
Kategorie: Společnost

Tak kdo je tady pozér?

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Kauza “Babiš familie” opět v celé své nechutné nahotě ukázala téměř schizoidní tvář české společnosti. No, ne celé, pochopitelně, nejsem Herodes abych házel všechny do jednoho pytlíčku. Ale signifikantní část společnosti tím trpí.

Zatímco někdo se snaží ukazovat na nesrovnalosti, přešlapy a možná porušení zákonů, jiní to bagatelizují, operují tím že neproběhl soud a že se z ničeho děla cosi. Konkrétně jsou občas užívána slova komár a vůl /někteří používají velbloud/.

Pak jsou tu tací, co vítají každou příležitost, aby ukázali že se nebojí, že jsou hrdinové a své hrdinství a nebojácnost dávají najevo hozením květin do koše. Čímž asi doufají, že zasadili Babišovi, Zemanovi a Okamurovi smrtelnou ránu. Nejlépe tři jedním hodem.

Když čtu diskuse na blogu ale i pod redakčními články, mám pocit, že každým okamžikem se Česko promění v Balkán a lidé si začnou vzájemně podřezávat svá česká, moravská, slezská i chodská hrdla, neberouce ohledu na to, jestli tam občas nenaskočí i nějaké to hrdlo slovenské nebo romské. Prostě každý se snaží toho druhého znemožnit a agresivita stoupá úměrně tomu, jak se ten dotyčný odmítá nechat zavléci do vážnějšího konfliktu. Přitom konkrétně tato situace, myslím situace kolem Babiše seniora a jeho ochránce Zemana je naprosto jasná a není nic moc kolem toho co řešit.

Buďto jsme demokratickou, svobodnou ale hlavně vyspělou společností, a pak tito lidé nemají v nejvyšší politice co dělat, anebo si na to vše jen hrajeme a držíme se pouze těch pravidel, která se nám momentálně hodí, čímž z pravidel děláme povidla.

Výhra ve volbách nikde ve světě (hovořím o svobodném a demokratickém světě) nedává vítězi žádnou záruku, že má jisté křeslo do konce vítězného období. To by totiž nebyla demokracie ale vláda vítězů, bez jakékoliv kontroly. A to s demokracií nemá nic společného.

Samozřejmě poražený musí uznat porážku a vítěze respektovat v tom, že nebude zpochybňovat jeho výhru nějakými banálními nářky. Rozhodně to ale neznamená, že následujících 4 nebo 5 let bude jen tak sedět se založenými rukami a sledovat, protivníka bez toho, aby poukázal na případné chyby a prohřešky. Tomu se říká politická soutěž.

Ti co dnes poukazují na Babišovu kontroverzi, na podivné chování Miloše Zemana nedělají nic nového. Vlastně jen ukazují, jak se naplňují jejích slova a varování z doby před volbami. Je to naprosto legitimní snaha ukázat voličům : ” Podívejte se, my vám to říkali, tak si to příště rozmyslete.”

U Zemana už toho k rozmýšlení moc není, protože bohudík už je to jeho poslední termín. Ovšem Babiš může nadělat ještě hodně škody. Zvláště když mi hlavou běží obava, že při kontinuitě politického povědomí českého voliče, by se mohlo snadno stát, že bude příštím presidentem právě on.

Je tedy nutné upozorňovat na skutečná a doložitelná fakta, která se kolem osoby Andreje Babiše dějí. To nejsou lži. To nejsou výmysly novinářů. To jsou legitimní otázky, na právě které přicházejí v odpovědích vytáčky a lži. A urážky.

Tak kdo je tady pozér? Já nebo my kdo otevřeně poukazujeme na podezřelý vývoj v zemi? Nebo ti, kdo za každou cenu hájí a chrání toho, kdo si dělá legraci i z nich samotných? Nemusím být ajťák abych znal odpověď.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 306,00 Kč
Vybráno 26.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 15 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 2,80 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.