babeet
10.10.2016
Kategorie: Ekonomika

Tak jsem včera testoval EET tržbu z dílny fašistických komunistických pohrobků …

Sdílejte článek:

JINDŘICH TICHÝ

Pocitů je ve mně, že neexistuje tolik sprostých slov, která mne jako přívlastky napadají. Pominu-li všechny možné důvody, ať je to omezování osobní svobody za hranice únosnosti, pod pláštěnkou lepšího výběru daní, úmysl zákonodárců, kteří zašlapali Listinu práv, ústavní zákon č. 2 asi ta 100 metrů pod zem a desítky dalších argumentů „proti EET“ a budu-li se držet včerejší zkušenosti z praktického testu funkčnosti EET, mohu pouze konstatovat, že je to šílenost, kterou mohl ve stávající podobě vymyslet jenom a pouze naprostý blbec a zločinec, kdy jsme rukojmím jeho hloupých, ale opravdu hloupých nápadů.

Tím nemyslím jen Babiše, ale ČSSD i ostatní, co v tom mají prsty a kteří pro elektronickou tržbu a pokladny lobbují již hodně dlouho pod hysterickou záminkou, jak těm „zlodějskejm podnikatelům“ zatnout tipec. Prostě jen popíšu, to co jsem absolvoval včera při testování EET.

Představte si opravdu malou hospůdku na vsi, ale na vsi, která má skutečně papírově 47 evidovaných obyvatel, 37 aktivně ve vsi žijících a po odečtení dětí, důchodců a většiny žen jich tu jako hosté zbývá tak 12, z nichž včera přišli snad 4. S nimi přišli jejich víkendové návštěvy, tak celkem 7 osob a 2 ubytované osoby z nedaleké rekreační farmy.

EET jsem koupil před týdnem s tím, že nakoupit to šlo rychle a hladce a na můj dotaz o složitosti, jsem dostal odpověď, systém je jednoduchý, instaluje se vlastně sám komplet, vy to jenom nastartujete a vyplníte automaticky se zobrazující kolony. Za pár minut to prý máte. Ano, systém je hezký tablet v jakémsi plastovém stojánku, k tomu čtečka bankovních karet velikosti mobilu a k tomu asi 20×15 cm tiskárnička. Papírů u toho spousta, návodu už méně, s odkazem na telefonní nebo webovou poradnu.

Průběh instalace nebyl na chvilku, jak bylo slibováno, orientace během instalace pro internetu znalého člověka složitá, pro tetku ze vsi, která byla na internetu maximálně v emailové poště neproveditelné a nepochopitelné. Do poradny jsem volal asi tucetkrát a ještě budu, při čemž bych se zařadil do kategorie člověka, co umí číst i psát zdrojový programovací kód html, javascriptu a php. Přesto jsem EET systém uváděl do chodu celý týden a po pár zkažených pokusech a smazání zaúčtovaných nesmyslů. Pominu i, že systém používá pro jinak zaběhlé obchodní a softwarové výrazy na některých místech takové názvy, že jsem je začal chápat až po delší době stylem aha, to je vlastně tohle a tohle je zase tohle.

Začíná test EET, kasa je nastavena, 99% zboží je nastaveno a naceněno. Pro praktické nastavení jsem musel položky pro kódy vyplnit logicky jinak, (do kolonky kam cosi patří jsem musel dát něco jiného, co skutečně potřebuji, abych při prodeji měl to zobrazení, které na položce zboží potřebuji. Položku stůl č. 1 jsem si označil jako hosté neznámí a připravil si 15 (ikon) okének pro objednávky, druhý stůl jsem si označil stálí hosté a připravil si asi 25 ikon (okének) se jmény místních zákazníků, třetí stůl jsem si nastavil pro lekce a semináře v šermu a 4. stůl jsem si nastavil jako stánkový prodej pro domácí uzeniny s prodejem přes ulici.

Začíná to jednoduše, jsme 2 obsluhující, máme vepřové hody na tlačenku a domácí debrecínské párky, tedy 2 hlavní položky dne. První 4 hosté si dávají pivo a 3 si dávají jídlo. Systém funguje, do pokladny eviduji jejich objednávky a jsme 2 obsluhující, tedy 4 hosty obsloužíme, při tom kontrolujeme co jsme vlastně do té kasy zapsali. Zjistili jsme, že při dotekové obsluze a přetahování ikon (tlačítek) se člověk překlepne a zapsali jsme tam omylem jiné množství (opakovaným dotekem prstu), jinde jinou položku zboží. Opravujeme to co jsme si tam zapsali, hosty známe osobně, není tedy problém v orientaci komu co kde opravit. Jenže to už první z těch 4 hostů dopíjejí a zazní klasické „ dáte si ještě jedno“ a odpověď je ano. Jdeme tedy obsloužit, kolega si stejně musí psát papírky (účtenky po staru), musí mi je donést, já z nich doplňuji ony rozpracované objednávky (elektronické účtenky)do pokladny, vracím kolegovi účtenky, aby je dal opět na stůl hostům. To už se ale obsluha prvních objednávek zadrhává a lidé začínají čekat i na to blbé pivo. Stále jsou 4 hosté.

Mezi tímto, co jsem doplňoval pokladnu jsem musel pomoci točit pivo, odnést a smýt nádobí po 3 jídlech (nemám tak velkou kuchyň, abych měl 10 velkých dřezů a nemám tolik nádobí, abych mohl nechat umýt nádobí až po směně), která skončila v 03.30 hod. Do toho se scházejí další hosté, které již neznám, účtuji je do skupiny 1, tedy cizí hosté a jejich objednávky, které kolega opět napsal na papírovou účtenku, abych to měl z čeho opsat, zapisuji do EET pokladny. Točíme pivo, odbíhám do kuchyně připravit jídla, než se ohřejí párky přeladím si mozek na pokladnu, vracím se do kuchyně, nandávám jídlo, zvoním na kolegu, že je hotové, aby je odnesl. Nových hostů je 5 a jsou na 3 účtenky, protože 2 jsou rodina na jednu účtenku.

To už nestíhám ani točit, ani vařit, ani roznášet a ani zapisovat přehledně do účtenek č. 1, č. 2 a č. 3, natož do ostatních a ztrácím se v chaosu. A přicházejí další hosté, je jich 6. Celkem mám tedy rozpracovaných v EET pokladně asi 13 účtenek.

O tom, že bych s hosty pohovořil, povyprávěl jim, kromě podání jídeláku, že děláme vlastní výrobu uzenin bez lepku a chemických přísad, zeptal se jich jak se jim v této rekreační zóně líbí nebo prostě jak se mají, zeptal se jich kdo je k nám doporučil a jak se o nás dozvěděli, vytvořil příjemnou atmosféru si můžu nechat jen zdát. O lidském přístupu k hostům nelze ani uvažovat, na přání nebyla by tam nějaká hudba odpovídám, že na nějaké přeladění monitoru nemám čas, musím zapisovat do EET pokladny blbosti.

Hosty sice stíháme obsluhovat, ale idylka šermířské mini-krčmy a debata s hosty např. jak vám chutnali naše domácí uzeniny je nemožná. Stres a napětí při tomto testu EET pokladny je poměrně veliký, jsme 2 obsluhující na celkem pár hostů, které jsme dříve v klidu a pohodě zvládali, prostě už přestáváme zvládat. Kdyby chtěl někdo, nějaký nablblý fašista z parlamentu komentovat, že to je cvikem, asi mu dám facku, protože jsem 3 dny denně do 4.00 do rána systém testoval, nastavoval a učil se ho obsluhovat. Mohu tedy plně rozhodně prohlásil, že jej obsluhuji dostatečně rychle a zručně.

Vyhodnocuji situaci a rozhoduji stop, konec zapisování do EET pokladny, jedeme dál postaru na objednávky na papírových účtenkách s propiskou za uchem, které jsme prozřetelně dělali také. Klid a pohoda, zručná a pohotová obsluha se vrací, hosté jsou spokojeni, objednávky piva a jídla jsou obslouženy bez časové prodlevy, nádobí začíná být rovněž okamžitě umyté, přerážení sudů včetně výplachu trubky také. V drobném mezičase maži rozpracované objednávky a přecházím na logický přístup k EET pokladně, že budeme zaúčtovávat v EET pokladně až při odchodu a placení hostů opisem papírových účtenek, což je menší zlo, které jsme stejně museli před tím vypisovat, abych věděl, co do té EET pokladny zapsat. Nastavuji tedy jedinou ikonu objednávky s názvem kasa a zjednodušuji systém, který je sice logistický, ale nelze jej při práci využít.

Kolem 11.00 hod přichází pro většinu hostů závěr večera, celá skupina 6 hostů, která se tu sešla jde domů najednou, dojem z večera jim kazí, že je obtěžuji vystavováním účtenek na EET pokladně, ale nicméně tento způsob je již proveditelný, jen si přijdeme jako někde ve skladu nebo supermarketu ve frontě a řešíme EET pokladnu. Hosty to částečně obtěžuje, někteří jsou na povinný fašismus zvyklí a čekají, až zaúčtujeme toho před ním, druzí to komentují, nepřejte si slyšet jak. Opravdu to popisovat nebudu, většina se ale smířila s tím, že nám tento fašistický stát přidal na krk další nevolnickou povinnost k ničemu.

V hospůdce zůstávají už jen 4 lidé, kteří pijí pomaleji a už nejedí, kuchyň a starost o ni tedy již odpadá. V tomto okamžiku již pomalé obsluhy se dají dokonce ty papírové účtenky přepsat do EET pokladny a připravit k placení, tak, aby při placení zbytečně nečekali, než to zapíši. Nejsme hospůdka, kde bychom si mohli dovolit platit pokladní, která se bude věnovat jen zapisování a účtování, to může velká restaurace.

V takovéto mini-hospůdce a situaci, kterou popisuji je systém zvladatelný do 4-5 průměrně konzumujících hostů, potom nikoliv. Při tom by stačilo, kdyby se alespoň upravila pravidla, (pochybuji o tom, že ti parlamentní kreténi, co to uzákonili, to zase zruší) a to tak, že hned se musí zaúčtovat jen těm co chtějí účtenku a ti co nechtějí by obsluha zapsala do pokladny až po uzavření provozu a uzávěrce tržby, protože to stejně musí spočítat. Potom by se to za cenu dalšího nasazení a práce dalo nějak klidněji realizovat bez stresů a nesmyslů při obsluze.

A kontrola fašistických úředníků? Možná by byla úplně stejně, protože provokační kontroloři, co budou chodit, objednávat a kontrolovat zaúčtování mohou přijít stejně a potom si následně druhý den nebo po uzavření provozní doby dohledat, zda prodávající jejich konzumaci zaúčtoval. Takže by stačilo to zaúčtovat po uzavření provozu, zaspat to do EET systému a kontrolor to následně uvidí, respektive neuvidí svou konzumaci. Je to stejné, jako když ji neuvidí během provozní doby. Prostě pravidlo, že pes se taky hned nevysere, když si nějaké blbec vzpomene. A blbců máme v parlamentu, a proti-občanských šmejdů co přisluhují lobbystů, požehnaně.

Neumím si představit, jak celý týden plním tenké párky, při otevřené hospodě, i když jsou to občasná 2 piva 1 nebo 2 lidí, k tomu vyrábím klobásy a v sobotu dopoledne jedu na trhy do města prodat svojí práci, (abych se uživil), sebou si vezu EET pokladnu na baterky, které vydrží asi tak 2 hodin, další stolek, náhradní role účtenkového papíru (účtenka je většinou dlouhá 20 cm), bezpečné balení na elektroniku a to vše k dalšímu navíc hygienickému balení, přepravě a uchovávání potravin a jdu v tohle počasí (cca. 12 °Celsia) prodávat, opět, abych se uživil.

A jestli ještě jednou někdo někde, ať už je to levičák, socan, komunista, babišovec nebo kdokoliv jiný přede mnou vysloví, že podnikatelé jsou zloději a podvodníci, dostane takovou přes držku, že druhou dostane od zdi, aby si to podruhé nezkusil znova (protože už děda říkával, jestli na tebe nějaká svině zkusí 1 sviňárnu, tak mu dej facku, že se mu „kousavé“ otočí dozadu, jinak ten sviňák zkusí zítra sviňárny 2, pozítří 3 …atd.) a já si půjdu sednout do basy, kde mně tenhle „fašistickej“ systém bude muset živit.

Jednak proto, že zloději jsou a vždy byli nazýváni zloději, lumpové lumpy, blbci blbcema a to jen socani mají ve zvyku kvůli své zločinecké ideologii a myšlení ve zvyku obecně a mediálně zavádět do podvědomí lidí, že co podnikatel, to zloděj. Tedy pro idioty v politických mafiích a zejména v parlamentu, ten kdo krade je, byl a zůstane zlodějem, podvodník, který podvádí podvodníkem a pokud se stane, že nějaký podnikatel podvádí, je to potom podvodník a nikoliv podnikatel.

Poslanci v parlamentu, vládě, socani a jiní debilové, mohu vám jen vzkázat, máte ve zvyku krást lidem jejich již dávno zdaněný majetek a peníze prostřednictvím vámi tvořených pseudo-zákonů, nesmyslných poplatků, nepřímých daní, abyste mohli financovat svoje mafie, cikány, nemakačenka a příživníky, muslimáky a bůhví koho ještě.

Přestaňte prosím alespoň krást slova, názvosloví, překrucovat významy slov a naučte se česky nazývat věci pravými jmény a názvy, tak jak se sluší a přestaňte diskriminačně osočovat skupiny lidí, které se vám nehodí do krámu a do vašich politických plánů, manipulací a moderního fašismu vlády zájmových skupin a moderního nevolnictví.

Děkuji těm, co měli zájem si to přečíst. Sdílet a převzít k publikaci v původním znění to můžete kde chcete a podle libosti.

PS1: Už vidím, jak na vánočních trzích, burzách, jarmacích, středověkých trzích. středověkých slavnostech, městských slavnostech, farmářských tržnicích, stolním prodeji cukroví, mašliček, placených ochutnávkách, prodejních výstavách, pojízdných prodejnách, hokejích, fotbalech, kluzištích, plaveckých bazénech, zmrzlinových stáncích, stáncích s grilovanou klobásou, na Matějšké pouti, tam všude a buhví kde ještě jinde, prodej brabor z auta, prostě všude kde se lidé navzájem objíždějí a prodávají, už vidím, jak tam všude a jinde kraluje socanská či ano babišovská elektronická online elektronická tržba a pokladna EET. Umíte si to představit? Já tedy ano, docela děs a hrůza, ale dobře nám tak, jsme národ ovcí a šmejdi z vlády a parlamentu si s námi dělají co chtějí. Dobře nám tak.

Abych nezapoměl, na placených veřejných záchodkách bude ta nablblá EET taky? Daň z hovna se to bude jmenovat? Přece se tam berou peníze v hotovosti, ne? Přesně pojménováno EET – daň z hovna!!! A co ta tanečnice, co vybírá na slavnostech do klobouku? Máte v hlavě nasráno, posranci z parlamentu.

PS2: „A jsem zvědavý, kolik zasraných kontrolorů na mně pošlete, abyste mi zavřeli hubu i obživu“. Omluva za vulgarismy, ale už to asi jinak nejde, naprosto přesně vystihují myšlenku, i když to nepomůže. V této zemi pomůže už jen defenestrace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 212 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (63 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...