zemanpalec

Tak dlouho dělali z voličů blbce až vyhrál Zeman

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Kdo? Novináři, politologové, sociologové, elita národa. Každý, kdo se cítil povolán nést prapor modernismu, progresivity, prapor pokroku a šťastných zítřků.

Domovský deník mnoha bloggerů iDnes včera i dnes přináší rozbory o tom, že Zemana volila méně vzdělaná a starší část obyvatel, kdežto pana Drahoše ta vzdělanější a mladší část. Není to jen iDnes, jsou to i další deníky, které vnucují čtenářům pohled, který rozděluje. Kdy staví proti sobě ty méně vzdělané a vysokoškoláky, mladé proti starším. Města proti venkovu, syny a dcery proti otcům a matkám. Až se mi chce říci, že něco podobného jsme už zažili před rokem 1989. Jen tenkrát to byla KSČ versus nezbední disidenti, kteří kazili krásný obraz socialismu.

Není to jen u nás. Stačilo si pročítat britský tisk po Brexitu. Ve své podstatě stačí vyměnit ty co hlasovali pro Brexit za ty co hlasovali pro Zemana. Stejně tak to prohodit v analýzách. Prostě stejně jako tenkrát, tak i dnes je potřeba najít viníka, který kazí pracně budovanou lepší společnost. Tím viníkem jsou venkované, méně vzdělaní a starší obyvatelé. Nevím kam zařadit sebe. Jsem z venkova, na venkově jsem vyrůstal, přestože dvě desítky svého života prožil ve městě. Mám relativně dobré vzdělání, dobrou pracovní pozici, slušný příjem a přesto jsem Zemana nevolil. Ne z výše uvedených důvodů, ale proto, že nebyl mým kandidátem předtím a ani teď. Nicméně být Britem volil bych Brexit.

Dnes píší tento článek s vědomím, že zítra mě čeká operace. Operovat mě bude doktor, kterého velmi dobře znám, a který volil Zemana. Podle novinářů se zítra odevzdám co rukou „blbce“, člověka, který patří mezi „„nevzdělané“. Člověka, který svým hlasem pokazil „budoucnost“ těm „progresivním“ a „mladým“, „vzdělaným“ lidem bez předsudků. Začínám se skoro bát, zda tento politicky „nekompetentní“ člověk má vůbec právo operovat. A pokud se operace podaří, tak co dál? Mám v obchodě plivnout na zem před prodavačkou, protože mohla volit Zemana? Budu potřebovat vyměnit ložisko v autě, jenomže ten servisák má přes padesát let, vystudoval na opraváře zemědělských strojů a žije na vesnici. Nebylo by lepší svěřit auto nějakému bakaláři s diplomem s genderových studií? Protože co když ten můj automechanik volila Zemana?

Kdepak drazí, společnost nerozděluje Zeman a Drahoš, společnost rozdělují novináři. Lidé se po volbách probudili a život šel dál. Prezidentem je Zeman. No, já ho nevolil, ale co už? Většina lidí z toho nedělá tragédii. Život jde dál. Pro většinu lidí. Pro mnohé novináře, podle toho, jak mají neustále potřebu analyzovat proč Zeman, se svět zhroutil. Svět, který ani pořádně neznají. Stejně jako ti studenti vysokých škol na které se dost často odvolávají. Nebo bankéři v Londýně, na které se odvolávali v případě Brexitu. Lidé volili jistotu, nevolili proti imigraci, nevolili proti islámu, nevolili proti EU, volili jistotu. V případě Zemana člověka, kterého znají, u kterého vědí co mohou očekávat. V případě Brexitu Británii, kterou pamatují a kterou před desítkami let svým hlasem přivedli do Evropské unie. Jejich životní zkušenosti. Jak prosté Watsone.

Kdybych měl problém a řešení mi nabídla stařenka z Valašska a IT technik s diplomem z Oxfordu, dám na tu stařenku. Ne proto, že bych nedůvěřoval studentovi z prestižní univerzity, ale proto, že moje životní zkušenost mi říká, že moudrost stáří je mnohdy nad všechny diplomy vzdělanců. Ale chápu, tato stařenka nebude asi v souladu s názory mladého feministy, který si nese čerstvý diplomem z rekrealogie.
Nebude nakonec pro zastánce „úžasné“ budoucnosti lépe, když budou moci volit jen oni? A zcela demokraticky podle místa bydliště, vzdělání a věku zakáží volby těm nepohodlným? A vůbec, nejlépe už bylo tuto skupinu nějak označit. Třeba nějakou povinnou nášivkou. Přeci jen i nacisté si označili Židy aby tito nemohli nakupovat tam, kde vyvolení, sexíkovat s vyvolenými, mluvit s vyvolenými.

Rozdíl mezi demokratem a liberálním demokratem začíná být stejný jako rozdíl mezi demokratem a nacistou, či komunistou. Demokrat volbu respektuje, nacista a komunista nikoli. Liberální demokrat sice volbu „respektuje“ , ale ukazuje na své nepřátele. Zatím jen ukazuje.

martin-kavka19803062_0
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jiří Novák 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Nezn. dárce 0,01 BTC, Eduard Ezer 500,- Kč, ing. Ivan Svoboda 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč


Celkem za měsíc: 19 920,78 Kč
Vybráno 56.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 58 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.