demonstracemilion
22.5.2019
Kategorie: Politika

Tak další demonstraci máme za sebou

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Samozřejmě i dnes jsem se zúčastnil. Pochopitelně virtuálně, ale byl jsem zvědavý, s čím milion chvilek přijde dnes.

Podobně jako minule, musím konstatovat, že se demonstrace nevyvarovala zcela nudným a frázovitým projevům a vyjádřením. Mám na mysli především Dominika Haška, jehož projev mi hodně připomínal výkony Fidela Castra, neblahé paměti. Nic proti Dominikovi, ale stačilo, namísto sáhodlouhého žvanění jen pozdravit a vyslovit podporu.

Podobně to bylo i s tím ekologem, Pitthard se snad jmenoval. Industriální zemědělci – termín který se mu zřejmě zalíbil a tak jej několikrát zopakoval. Naštěstí třetí z nudných, paní Šiklová to vzala tentokráte zkrátka a jen vyzvala k příchodu k euro volbám. A dovlečení známých.

Naštěstí bylo i několik projevů, které měly smysl. Omlouvám se, jména oněch dam jsem si nezapamatoval ale hovořily o tristní situaci ve financování sociálních rozpočtů. To bylo velice zajímavé a hlavně důležité. Jasně a zřetelně říct, jak si vláda představuje práci pro obyvatele.

Potěšil i Tomáš Klus se svou písničkou. Jo, jo, za co pane Bože, za co?

Líbilo se mi i vystoupení oné skupiny herců a hereček, i když je mi jasné, že to zase budou kecy proti nim. Ale proč? Vlastně jej řekli to nejdůležitější. Herci, zpěváci nebo vědci, všichni jsou občané a každý jeden má právo se vyjádřit. A oni to udělali skvělým způsobem. Zvláště pan Macháček. Ten u mně zabodoval už podruhé. Po skvělém výkonu ve filmu Toman, byl jeho dnešní projev výrazným vyjádřením.

A závěr, jako vždy skvělý Honza Nedvěd, který dal jasně najevo, kde stojí a komu fandí.

Celkově ale musím opět konstatovat, že jakkoliv mi toto lidské hemžení je svými požadavky sympatické, je mi sympatický odpor k Babišovi a Zemanovi, tak stále cítím jistou nedůvěru k organizátorům. A možná ani ne tak nedůvěru, jako spíše rozpaky. Je to stále takové “svazácky” ucourané. Požadavky které nejsou jasně specifikované, výzva k televizní debatě / tady opravdu nevím co chce dosáhnout, protože Babiše v televizi už několikrát ugrilovali na másle i na sucho a je tam stále/.

Rád bych aby tyto demonstrace byly signálem ke změnám ale je nutné si uvědomit, že největší změnu mohou přinést jen a pouze volby s kandidáty, kterým je možno věřit. A jestli se i nakrásně podaří prosadit nyní demisi kohokoliv, a v následujících volbách bude rozložení sil stejné jako v těch minulých, pak se bude země točit i nadále v kruhu marnosti.

Autor: Martin Braun


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 929 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 2,32 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.