demonstracemilion
22.5.2019
Kategorie: Politika

Tak další demonstraci máme za sebou

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Samozřejmě i dnes jsem se zúčastnil. Pochopitelně virtuálně, ale byl jsem zvědavý, s čím milion chvilek přijde dnes.

Podobně jako minule, musím konstatovat, že se demonstrace nevyvarovala zcela nudným a frázovitým projevům a vyjádřením. Mám na mysli především Dominika Haška, jehož projev mi hodně připomínal výkony Fidela Castra, neblahé paměti. Nic proti Dominikovi, ale stačilo, namísto sáhodlouhého žvanění jen pozdravit a vyslovit podporu.

Podobně to bylo i s tím ekologem, Pitthard se snad jmenoval. Industriální zemědělci – termín který se mu zřejmě zalíbil a tak jej několikrát zopakoval. Naštěstí třetí z nudných, paní Šiklová to vzala tentokráte zkrátka a jen vyzvala k příchodu k euro volbám. A dovlečení známých.

Naštěstí bylo i několik projevů, které měly smysl. Omlouvám se, jména oněch dam jsem si nezapamatoval ale hovořily o tristní situaci ve financování sociálních rozpočtů. To bylo velice zajímavé a hlavně důležité. Jasně a zřetelně říct, jak si vláda představuje práci pro obyvatele.

Potěšil i Tomáš Klus se svou písničkou. Jo, jo, za co pane Bože, za co?

Líbilo se mi i vystoupení oné skupiny herců a hereček, i když je mi jasné, že to zase budou kecy proti nim. Ale proč? Vlastně jej řekli to nejdůležitější. Herci, zpěváci nebo vědci, všichni jsou občané a každý jeden má právo se vyjádřit. A oni to udělali skvělým způsobem. Zvláště pan Macháček. Ten u mně zabodoval už podruhé. Po skvělém výkonu ve filmu Toman, byl jeho dnešní projev výrazným vyjádřením.

A závěr, jako vždy skvělý Honza Nedvěd, který dal jasně najevo, kde stojí a komu fandí.

Celkově ale musím opět konstatovat, že jakkoliv mi toto lidské hemžení je svými požadavky sympatické, je mi sympatický odpor k Babišovi a Zemanovi, tak stále cítím jistou nedůvěru k organizátorům. A možná ani ne tak nedůvěru, jako spíše rozpaky. Je to stále takové “svazácky” ucourané. Požadavky které nejsou jasně specifikované, výzva k televizní debatě / tady opravdu nevím co chce dosáhnout, protože Babiše v televizi už několikrát ugrilovali na másle i na sucho a je tam stále/.

Rád bych aby tyto demonstrace byly signálem ke změnám ale je nutné si uvědomit, že největší změnu mohou přinést jen a pouze volby s kandidáty, kterým je možno věřit. A jestli se i nakrásně podaří prosadit nyní demisi kohokoliv, a v následujících volbách bude rozložení sil stejné jako v těch minulých, pak se bude země točit i nadále v kruhu marnosti.

Autor: Martin Braun


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 449,00 Kč
Vybráno 32.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 862 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 2,32 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.