demonstracemilion
22.5.2019
Kategorie: Politika

Tak další demonstraci máme za sebou

Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Samozřejmě i dnes jsem se zúčastnil. Pochopitelně virtuálně, ale byl jsem zvědavý, s čím milion chvilek přijde dnes.

Podobně jako minule, musím konstatovat, že se demonstrace nevyvarovala zcela nudným a frázovitým projevům a vyjádřením. Mám na mysli především Dominika Haška, jehož projev mi hodně připomínal výkony Fidela Castra, neblahé paměti. Nic proti Dominikovi, ale stačilo, namísto sáhodlouhého žvanění jen pozdravit a vyslovit podporu.

Podobně to bylo i s tím ekologem, Pitthard se snad jmenoval. Industriální zemědělci – termín který se mu zřejmě zalíbil a tak jej několikrát zopakoval. Naštěstí třetí z nudných, paní Šiklová to vzala tentokráte zkrátka a jen vyzvala k příchodu k euro volbám. A dovlečení známých.

Naštěstí bylo i několik projevů, které měly smysl. Omlouvám se, jména oněch dam jsem si nezapamatoval ale hovořily o tristní situaci ve financování sociálních rozpočtů. To bylo velice zajímavé a hlavně důležité. Jasně a zřetelně říct, jak si vláda představuje práci pro obyvatele.

Potěšil i Tomáš Klus se svou písničkou. Jo, jo, za co pane Bože, za co?

Líbilo se mi i vystoupení oné skupiny herců a hereček, i když je mi jasné, že to zase budou kecy proti nim. Ale proč? Vlastně jej řekli to nejdůležitější. Herci, zpěváci nebo vědci, všichni jsou občané a každý jeden má právo se vyjádřit. A oni to udělali skvělým způsobem. Zvláště pan Macháček. Ten u mně zabodoval už podruhé. Po skvělém výkonu ve filmu Toman, byl jeho dnešní projev výrazným vyjádřením.

A závěr, jako vždy skvělý Honza Nedvěd, který dal jasně najevo, kde stojí a komu fandí.

Celkově ale musím opět konstatovat, že jakkoliv mi toto lidské hemžení je svými požadavky sympatické, je mi sympatický odpor k Babišovi a Zemanovi, tak stále cítím jistou nedůvěru k organizátorům. A možná ani ne tak nedůvěru, jako spíše rozpaky. Je to stále takové “svazácky” ucourané. Požadavky které nejsou jasně specifikované, výzva k televizní debatě / tady opravdu nevím co chce dosáhnout, protože Babiše v televizi už několikrát ugrilovali na másle i na sucho a je tam stále/.

Rád bych aby tyto demonstrace byly signálem ke změnám ale je nutné si uvědomit, že největší změnu mohou přinést jen a pouze volby s kandidáty, kterým je možno věřit. A jestli se i nakrásně podaří prosadit nyní demisi kohokoliv, a v následujících volbách bude rozložení sil stejné jako v těch minulých, pak se bude země točit i nadále v kruhu marnosti.

Autor: Martin Braun


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 904 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 2,32 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
86 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.