babis rouska
18.8.2020
Kategorie: Politika

Tak co se zase stalo s Babišem?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJistě si pamatujete na obrat chování Angely Merkelové v době, kdy se prozradilo, že jí americká CIA odposlouchává telefon. Ze statečné ochránkyně Německa odmítající migraci (2005) se stala fanatická otvíračka evropských bran muslimům a horlivá zastánkyně přílivu migrantů. Otočila tehdy o 180° a předurčila Německo a Evropu k postupné islamizaci. Pokračuje v tom dosud a strhnula sebou i řadu dalších politiků. Z jejího obratu se stal trend a máte li možnost občas poslouchat projevy německých Zelených či stranických souputníků Merkelové, nevěříte tomu, že jde o představitele tak rozvinuté země, za jakou jsme Německo měli.

Naší politickou scénou hýbou momentálně dvě události. Jednou je evergreen v podobě covidové vládní hysterie a až směšného chování ministra zdravotnictví Vojtěcha a dvou klaunů zainteresovaných na prosazování vakcinace, tedy Prymuly a Maďara. Jejich načasování na znovuzavedení povinného nošení roušek přes podzim a zimu, přestože se stále jasněji ukazuje, že koronavirus je pouze bouda a onemocnění jím způsobené není ničím jiným než prostou virózou, lze považovat za šikanování národa. Bohužel jde o celosvětovou kampaň a chybějící odvaha postavit se snaze šířit strach je pro nynější elity napříč celou planetou nulová. S covidem bude ještě veselo a nikdo se nebude divit, až se rouškami otravovaní lidé vzepřou a skončí to střety na ulicích. Místo návratu k normálnímu životu tak bude pokračovat decimování ekonomiky i mezilidských vztahů. Invaze roušek na veřejnost a do škol, nelogické příkazy a mediální podpora nezmění skutečnost, že tu viry jsou a budou. Místo propagace vitamínů a osvěty v boji s běžnými virózami tedy přichází nic neřešící represe.

Druhou zajímavostí je další změna chování předsedy naší vlády Andreje Babiše. Před oficiálním příchodem covidu se choval zdrženlivě k Evropské unii a vcelku bravurně balancoval mezi její podporou a odmítáním nesmyslných rozhodnutí týkajících se například migrace. To i přesto, že se v jeho blízkosti pohybují tací kolaboranti, jakými je Pochem ovládaný ministr zahraničí Petříček, či šéf vnitra Hamáček, jenž se o islámu rozhodně vyjadřoval v minulosti nijak negativně. Poslední měsíce však opět poukazují na Babišovu vrtkavost a schopnost otočit takovou rychlostí, jakou bychom opravdu nečekali, kdyby nešlo právě o Babiše.

Covidový teror byl zpočátku pod jeho vedením, aby ve chvíli, kdy si uvědomil průšvihy spojené s dodávkami zdravotnického materiálu a jistou nepřipraveností vlády pomalu vycouval a zodpovědnost přenesl na Vojtěcha a spol. Možná potřeboval mít čas na využití možnosti vytvořit obrovský deficit a v tom zmatku přesměrovat nějaké ty miliardy tam, kde mu budou říkat moje. Postupné navyšování deficitu schvaloval Parlament ČR, takže v podstatě přikryl to, co Babiš se Schillerovou vytvářeli. Místo hledání cesty rychlého oživení ekonomiky se Babiš podílel i na zadlužení příštích generací Evropanů a na summitu hlav států EU, kde nás zastupoval, se spolupodepsal pod astronomický dluh, který má i do naší ekonomiky přispět určitým počtem miliard. Bohužel nikoliv do jejích oživení, ale do toho, co nám schválí úředníci sedící v Bruselu a z velké části se to má týkat především přechodu na tzv. čistou energii a na projekty jdoucí v souladu s prosazovaným Zeleným údělem pro Evropu.

Dá se říct, že Babiš tedy podepsal úvěr na něco, co vůbec nepotřebujeme, zatím co s ostatním se budeme muset porvat sami. To vše v době, kdy u nás bude utlumován automobilový průmysl, na němž je řada našich firem a občanů závislá a který se stále více propadá do kritických čísel. Také tehdy, kdy končí daňové prázdniny řady firem, a ty budou končit s výrobou, aniž bychom ji mohli převzít my, viz sedlčanská sýrárna. Největší automobilka u nás, tedy mladoboleslavská Škoda, změnila díky rozhodnutí šéfů německého koncernu VW vedení, přičemž nový ředitel bude směřovat ke snižování kvality a pokroku, aby z dosavadní chlouby vytvořil konkurenta Dacie. Tomu budou odpovídat i komponenty dodávané subdodavateli, jejichž hodnota půjde dolů a tím i cena. Včetně té za práci. A pokud se změní i přístup k logistice, bude mít naše země velký problém s množstvím neobsazených skladů a chátrajícími betonovými monolity. A to není vše.

Posledním počinem Babiše je vměšování se do běloruské krize vzniklé po prezidentských volbách. Obdoba ukrajinského Majdanu v Minsku jede na plné obrátky, je podporován nejen našimi neziskovkami, ale oficiálně i vládou, která přispívá finančně oponentům Lukašenka. V době, kdy by se měla řešit díra v naší ekonomice, posílá Ministerstvo zahraničí hromadu peněz někam, kde to naší republice žádný prospěch nepřinese. Snaha odstranit za každou cenu posledního evropského politika, který se vzepřel trendu bruselizace Evropy, je zjevná. A Babiš stojí v popředí těch, kteří volají po liberalizaci Běloruska. Jeho odklon od Polska a Maďarska v otázkách, v nichž stála Visegrádská čtyřka pohromadě proti bruselsko-pařížsko-berlínské klice, je zjevný a společně se Slovenskem se přikláníme k tvrdému jádru. A aby toho nebylo málo, Babiš veřejně prohlásil, že jsme připraveni stát se součástí eurozóny. Což je v naprostém rozporu s tím, co říkal před nedávnem a s realitou, kterou je obrovská zadluženost většiny států v této sešlosti. Jde o klasickou Babišovu výhybku či veletoč, které v době své politické kariéry předvedl již tolikrát?

Babiš se přiblížil evropským liberálům a stal se reálným nebezpečím pro další vývoj země. Jeho kroky vedou k další podpoře nevratnosti procesu, kterým je ztráta samostatnosti České republiky. Vzhledem k tomu, že se blíží ideám Top09, Pirátů, ODS a STAN, stává se o to více ANO nevolitelným a je třeba si uvědomit, že za tím něco je. Babiš vždy korumpoval a nyní se zdá, že je sám Bruselem uplácen. Protože ničím jiným se jeho obrat vysvětlit nedá. Všimnou si toho jeho dosavadní voliči? A zareagují na to strany, jako SPD, Trikolora či Svobodní? Především přijmutí eura by mělo další dalekosáhlé následky. Zaregistrovali vůbec toto prohlášení?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 966 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
politicon.cz
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.