spdokamura
31.8.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Tak co Radime, jak to dáváš?

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Ve včerejší diskusi psala Maneca, že se v Brně účastnila mítingu SPD. Že se potkala s předsedou Tomiem Okamurou a místopředsedou Radimem Fialou. Maneca je věrná členka naší komunity a nezapomněla oběma pánům předat kontakt na kydy. Radim Fiala prý projevil zájem… A tak je dnešní článek pro něj. Co kdyby se doopravdy kouknul…

Milý Radime,

radimfialaNebudu se tajit tím, že mám vůči SPD pár výhrad. Ne, nejsem žádný váš soupeř, nijak mi na české politické scéně nevadíte, naopak vás považuji za stranu, která se v podstatě jako jediná naplno a zřetelně vymezuje proti migrační politice tohoto státu i EU, jako jediná mluví naplno a bez vytáček o odchodu z EU, jako jediná má v programu, že podporovat se mají pracující rodiny a ne nefachčenkové co si z dávek udělali živobytí. Tomuhle všemu rozumím a vlastně bych to i podepsal.

Ale řeknu Ti, co proti vám mám… Vy se sakra nesnažíte vyhrát. Působíte, jako byste vlastně byli spokojení s pobytem v opozici. Máte jistý a nesmazatelný punc protestní strany (v tom jste přebrali roli KSČM), ale jako byste sami nevěřili v sílu vašich myšlenek. Jako by to pro vás byla jen práce a pro vašeho předsedu byznys.

Nemysli si, vím toho o vás docela dost. Jen se přiznej, kolik jste na vašich schůzích proseděli času a domlouvali jste se, jak zabezpečíte vaše současné poslance, kdyby volby dopadly špatně. Přiznej se, kolikrát jste byli malomyslní, kolikrát jste mysleli na to, jak zůstat na svých příjmech a vítězství ve volbách bylo až druhé, či třetí v pořadí. Možná i čtvrté. Nemusíš mi na to odpovídat, jen si to sám pro sebe připusť.

Musím připustit, že se vám letos s českým jarmarkem podařil moc pěkný tah. A kupodivu jsou čeští novináři  a celá opozice tak blbí, že vám to vlastně ani neumí omlátit o hlavu. Andrej s vámi asi počítá, takže se o nic podobného ani nepokouší, ale kdybych já byl opozice, tak vám tam pošlu hygienu a ČOIku a každý drobný nedostatek bych pak nechal u Lukačeviče rozmáznout… Takže doufám, že jste si dali pozor, že máte nějakého dobrého manažera, co to má pod kontrolou, protože by bylo škoda, kdyby se tenhle hezky rozjetý předvolební nápad v té nejblbější chvíli zasekl a tahali by vás po tisku i televizi, že se u vás mohou lidi otrávit a že stánkaři nemají EET.

Jo a mluvil jsem o tom, že není reálné nabízet vepřové pod 80Kč za kilo. Opět, kdybych byl opoziční politik či novinář, pokoušel bych se vás na tom utáhnout na vařené nudli. Tak si dejte pozor.  Možná vás varuju úplně zbytečně a dávno to víte. Možná jsou vaši soupeři tak blbí či zaujatí sami sebou, že něčeho podobného nejsou schopní. Ale přece jenom… dejte si na to pozor.

Co teď v předvolebních debatách… Otevřete to hezké téma milionu Afghánců na cestě? Upozorníte ve vašich kanálech, že Pekarová by je přijímala s otevřenou náručí?  Otevřete téma Richterové, která se hrdě hlásila ke zrušení kojeneckých ústavů a vlastně vám nahrála, abyste mohli tvrdit že tu zavádí Barnewernet? Budete se ptát na Vrbětice? Řeknete otevřeně, že tam spousta věcí nesedí? Použijete to nahlas v kampani?

A teď to nejdůležitější… já vím že Babiš je také váš politický soupeř, ale on ten oligarcha zřejmě vyhraje volby. Pracujete na tom, abyste mohli sedět v jeho vládě a dělat toho zlého policajta, zatímco on bude vůči EU dělat toho hodného? Pokud vím, Zeman vám celkem fandí, už při minulých volbách se Tomio pohyboval blízko něj… máte to tak udělané i letos? Dáváte Babišovi nějakou šanci, aby mohl vládnout s vámi a byla to pro  něj lepší varianta než ODS? Máte to nějak vymyšlené, abyste si případně po volbách mohli umýt ruce a mohli jasně a zřetelně říci, že jste Babišovi nabízeli variantu národovecké vlády, ale oligarcha se odkopal a raději si vybral profesora Fialu nebo Martina Kubu?

Abyste totiž nezjistili, že jste svojí kampaní kromě volebního výsledku také dosáhli nulového koaličního potenciálu. To bych si totiž mohl myslet, že jste stejní jako Vojta Filip. Že se váš předseda každý den modlí k Budhovi: Om mani padme hům nedej nám vládnout, hlavně ať nemáme odpovědnost, hlavně ať jsme pořád v závětří…

Víš Radime, já bych vás vlastně i volil. Programově s vámi nemám problém. Ale zatím jste ve své kampani neukázali to odhodlání vládnout. Nerad bych to házel jen jiným komunistům, kteří vládnout nechtějí, ale mají z toho peníze. SPD v opozici je k ničemu. Sedíte tam vedle Pirátů a čím déle vedle nich budete sedět , tím podobnější jim budete. Tož bych se přimlouval, abyste v závěru kampaně ukázali to odhodlání máknout do statků i hrdel. Abyste ukázali, že stojí za to vám ten hlas hodit. To je totiž to jediné, co vás drží od dvaceti procent. Vědomí voličů, že stejně zůstanete v opozici, že tam nic nezměníte, že je váš šéf jen tlučhuba, který krásně mluví, ale málo udělá.

Já neříkám, že takoví jste, ale takoví se alespoň v mé sociální bublině jevíte.  Tož máte ještě měsíc. Vymysleli jste to v kampani dobře. Lidi vám chodí. Opozice si s tím neví rady, předpokládám, že to máte i ošéfované. Tak kurňa přidejte na odhodání. Přidejte na dojmu, že volby chcete vyhrát a že cítíte šanci. Ukažte i trochu toho koaličního potenciálu a zkuste navodit dojem, že se s Babišem případně domluvíte a uděláte spolu vládu ve které si Andreje ohlídáte, aby zase nelezl do řiti nějakému nástupci Merkelové a soudruhů v Bruseli.  Udělejte ze sebe víc než jen protestní stranu… .

Tajně tak doufám, že se nebude opakovat to co posledně a předposledně… že vám uteče kupa poslanců a na vašich zádech si polezou k vlastním světlým výšinám. Pokud se vám podobná blamáž podaří i letos, jste vyřízení… Tak si dejte záležet.

Jo a nechte na pokoji covidové téma. Před volbami vám ho Babiš stejně vyfoukne a vy ostrouháte. Nechte to být. Všechny popírače a odmítače vám stejně přebral Volný a vy je dostanete zpátky jen tehdy, když se váš bývalý kamarád ztrapní. Tak si přejte, aby se covid znovu nerozjel, aby alespoň do voleb bylo všechno v rychtiku, aby Babiš uvolnil okovy a vy mu u toho sekundovali. Zkuste to.

Tohle všechno jsem nepsal proto, abych pana Fialu naštval. Ani proto, abych mu radil. Píšu to proto, abych názorně ukázal, že v této republice je opravdu hodně voličů, kteří SPD nevolí vlastně jen o vlásek. A že by vlastně nemělo být tak těžké tyto voliče definitivně překlopit na svojí stranu a že by mohli dosáhnout takového výsledku, aby se žádná vláda bez nich neobešla. A nebo aby se Babiš musel spojit s Piráty i ODS. Aby v opozici zůstala SPD prakticky  sama a byla jedinou nezpochybnitelnou stranou hájící národní zájmy… a aby pak vyhrála předčasné volby, protože nějaká široká koalice oligarchy, neomarxistů, milých krajanů, Kalouskových pohrobků a Rakušana, to nemůže dlouho vydržet.

Zde Ti nabízím neomezený prostor. Pokud budeš chtít na tuto moji filipiku odpovědět, máš možnost.  Napiš jakýkoliv článek, já ti ho vydám. A klidně ti jich do voleb vydám i víc. Ukaž nám pochybovačům, že jste připraveni. Docela s chutí bych vám totiž těch 20% hlasů přál.

Tak co Radime, jak to dáváš?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 804 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 2,94 out of 5)
Loading...
139 komentářů
    • texas
    • texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)