COVIDVIRSEMAFOR
12.10.2020
Kategorie: Společnost

Tak co covid na silnicích?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝŠílenství kolem cocidu-19 pokračuje. Dva protipóly Čechů na sebe koukají skrz prsty s nevraživostí, kterou v Čechách vnímáme v době pražského derby Sparty proti Slávii mezi fanoušky těchto klubů. Příznivci obou stran mají vyhraněné názory a shoda mezi nimi není možná. Jedni mají zastánce v lékařích Pirkovi, Žaloudkovi či Šmuclerovi, také řada odborníků ze zahraničí dává těmto odmítačům nošení roušek za pravdu, druzí se modlí k superstar Prymulovi a šílenému Maxovi, kterého představuje věštec z křišťálové koule Flégr. Realita je taková, že politici, média a nově objevení epidemiologové, virologové a ministrem zdravotnictví uplácení lékaři vytváří strašidelná čísla, která nás mají nutit se zamyslet nad blížící se smrtí, tedy pokud se nenecháme otestovat, a poté vakcinovat, navrch ještě očipovat, což podřeknutím přiznal v televizním rozhovoru i samotný Prymula.

Realita je však úplně jiná, protože kdo skutečně rozumí grafům a statistikám nám předkládaným, vidí mnohé nesrovnalosti. Do mlýnku Prymula a spol. dávají hrušky a jablka, přičemž se snaží, aby ven šlo jahodové pyré. Nerozlišují různé nemoci, stupně nákazy, infekčnost, následky a průběhy, procentuální zastoupení v populaci, a pouze zvýrazňují vážné případy a medializují je. Nelze čekat seriózní čísla. Nepředstírejme, že covid není nijak nebezpečný. Jistě je, navíc ne každý je schopný se s jakoukoliv nemocí vyrovnat stejně jako jiný. Dostatek imunity, vyšší práh bolesti, skutečná kondice těla a organismu, to se u jednotlivých lidí liší. Někdo nebyl u lékaře desítky let, jiný má virózu 4x ročně a pokaždé s ním praští do postele. Jsou lidé, kteří se zlomenou nohou lyžovali, ale i ti, co si špatně ostříhali nehet a tu zimu na lyže nevlezli. Koronavir má často spíše psychické dopady, řada seniorů, aniž by s ním přišli do styku, během období izolace a omezeného pohybu ztratila energii, z chodících se stali ležící a umřeli skutečně s covidem, ovšem i bez infikace. U těch, kteří na první pohled vypadají mladě, aktivně a zdravě, přesto s nimi vir zamával, by se měli zamyslet nad tím, zda li pro své tělo dělají vše skutečně tak, jak mají, nebo ho pouze alibisticky a nekvalitně neopečovávají. A zbytek má buď nevhodnou životosprávu, málo pohybu, nebo v nich je zdravotní problém, o kterém buď ví, nebo ho teprve objeví.

Abychom nekřivdili našim šiřitelům všeobecně prosazované pravdy, byznys se strachem je celosvětový. Vykouzlená čísla udělala z Čechů nechtěné cestovatele. Nejvíce nás opět nesnáší Němci, kterým tolik lidí je schopno vlézt až kamsi. Obsadili hraniční přechody a chcete li se vyhnout komplikacím, musíte na ně chytře, tedy pokud se potřebujete někam dostat. Nestačí jim často ani naprosto idiotské potvrzení o bezinfekčnosti a vyplněný dotazník, dali si úkol, že Čech s brašnou neprojde. To, že testy jsou nespolehlivé a cinknuté, vědí všichni včetně Prymuly. A že nákaza se otestovaného dále netýká, to je asi velmi naivní představa. Takže je lépe se česko-německým přechodům vyhnout. Rakousko je vstřícné a nikdo si Vás všímat nebude, tedy pokud budete dodržovat jejich nařízení. Samozřejmě k Vám třeba na benzínovém čerpadlu budou přísní ohledně nasazení náhubku, nicméně hranice nehlídají. To Němci ano, tedy i ty s Rakouskem. Ovšem při trošce štěstí ignorují i dvě auta s momentálně díky Prymulovi nenáviděnou pražskou SPZ jedoucí za sebou. Sice jsou ozbrojeni samopaly, ale ani pod září mohutných lamp s nimi nic průjezd této dvojice nic neudělal. Jen musíte do Německa z jiné strany a jet co nejkratší úsek. Jsou schopni Vás i nahlásit, když Vás potkají ve vnitrozemí a patří do skupiny zmanipulovaných.

Italům na Brenneru začala zima a v hustém sněžení jsou k vidění sypače a nikoliv celníci. Přestože máte sebou předvyplněné stejné dokumenty, jako v Rakousku, ani tady je po Vás nikdo nechce. Vlastně ani netuší, že jste. A to byl průjezd Itálií uskutečněn mimo dopravní špičku. Sladká Francie a její hranice už byly delikatesou. Policisté kontrolují pouze autobusy, nevezou li migranty, česká SPZ byla pouze důvodem k pokynu a popřání šťastné cesty. V Nice cesta končí zjištěním, že pouze Němci vytvářejí po Evropě obrovský tlak, který se opět týká nás. Pokud se budete potřebovat nutně někam vydat a nepůjde to, poděkujte fanatikům vytvářejícím z viru svůj soukromý byznys (Prymula s Babišem jistě ví, o čem je řeč a je otázkou, zda li okolí Miloše Zemana z toho něco má nebo je prezident udržován v nevědomosti). Také buďte vděčni těm, kteří bombardují sociální sítě polofakty plynoucími z údajů našich obchodníků se strachem a vytváří tak totální hysterii a návrat udavačství. A doufejme, že vir dostane rozum a odejde, jak předpovídá viroložka Peková, nebo se konečně promoříme všichni, a to svinstvo zvané vakcína zůstane nevyužito. Třešničkou na dortu by byl soudní proces s těmi, kteří na celé komedii vydělávají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 353 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)