529c793052038dsc-0468
6.12.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Tajemství vietnamských večerek

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,18 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN FINGERLAND

Velká multikulturní soutěž o nejbizardnější vietnamskou večerku. Nobelova cena za ekonomiii vietnamským večerkářům? Politici ČSSD, TOP 09 a ODS by je měli na Nobelovku navrhnout!

Posledních zhruba 10 let sledujeme nevídaný rozvoj počtu vietnamských večerek. Naprostá většina z nich se vymyká běžným ekonomickým procesům. Tedy nacházejí se na místech, kde by žádný normální obchod s podobným sortimentem nemohl vůbec ekonomicky fungovat. Ačkoliv naprostá většina z nich nevidí za den skoro žádné zákazníky, přesto dokáží fungovat na nejprestižnějších adresách hned vedle velkých bank, či luxusních butiků.

Zdá se, že vietnamští večerkáři dokázali porazit zákon trhu, který říká, že pokud nevyděláváte víc, než jsou vaše náklady, pak zkrachujete…. To se zdá, že se vietnamských podniků vůbec netýká. Proto jsme se rozhodli vyhlásit malou interní soutěž o nejdivnějšíí vietnamskou večerku.

f3

Nejdříve jsme si mysleli, že se výhercem stane vietnamská večerka, která je umístěna přímo na Václavském náměstí. Jev v pravdě neuvěřitelný, vždyť všude v Evropě musí prodejny potravin na těchto adresách jít „pod zem“, aby byly rentabilní. Vietnamský večerkář si však může dovolit otevřít přímo na úrovni ulice, tedy uplně na nejdražším místě.

Nicméne za chvíli to předčila vietnamská večerka v ulici na Příkopech, opět na úrovni ulice, jak jinak, že…

Nebo snad vyhraje ta, co je v Karlově ulici kousek od Karlova mostu, kde se nájem za 1 metr čtveref2ční pohybuje v horních  desítkách eur měsíčně?!

Nakonec to ale vyhrál tajný favorit přistěhovalecké geniality. V obci Kadov na hranici Západočeského a Jihočeského kraje letos otevřeli Vietnamci večerku. Při návštěvě přátel nestačíme zírat. Obec samotná má zhruba 250 trvale zapsaných obyvatel. Místní obchod zde skončil před mnoha lety, neb všichni místní nakupují v supermarketech v okolí, kam snadno zajedou autem, které tam každý vlastní. Teď však došlo k nevídané události. Objevila se tu vietnamská večerka a má hned celých 6 zaměstnanců.

f1

Jak nám sděluje místní šedá eminence, prý veřejně ona vietnamská rodina prohlašuje, že část rodina bude „vyrábět“ a část „vyvážet“ do Německa. Každý soudný člověk si asi dokáže udělat představu, co asi za výrobu to bude…. Navíc nám kontakt od policie prozrazuje detaily oné rodiny. Ta údajně přišla z Liberecka, kde v okolí hranic provozovalo obchod s pervitinem (německy se mu říká Crystal), ale začala jim tak hořet půda pod nohama a ze strachu před německou policii raději změnila působiště…. Proto nepochybujeme, že této vesničce se budou živit skutečně prodejem potravin….

Jak jsem již psal, vietnamské večerky nějakým záhadným způsobem dokázaly obrátit normální podnikání na hlavu. Jak? Z běžných učebnic ekonomie se to nedozvíme, naštěstí u nás máme bystré a tolerantní politiky napříč politických spektrem a tak se jich můžeme zeptat. Třeba paní Marksová (mynistryně za CSSD) má vietnamskou „poradkynI“, tato mladá Vietnamka se integrovala již velmi pěkně, takže jí prý běžně můžete vidět, jak v na demonstracích vítá muslimské „uprchlíky“. Nebo nám poradí dlouholetý bojovník o hlasy vietnamských voličů Europoslanec ODS Pan Zahradil? Mohl by se třeba zeptat svých spoluporotců na „miss Vietnam“, nebo své vietnamské asistentky slečny Ly. Nebo nám to vysvětlí další porotce z „miss Vietnam“ K. Schwarzenberg z TOP 09?

Vůbec nepochybujeme, že oni výše uvedení politici a jim podobní propagují zájmy vietnamské komunity čistě ze soucitu a křesťanské lásky.

Bohužel na ně nemám spojení a tak dám slovo policistovi, který se kriminalitou cizinců zabývá:

Podpora vietnamských kriminálních uskupení jde napříč celým politickým spektrem. Je to kombinace ideologické zaslepenosti, hlouposti, či a chamtivosti a korupce…. Politici establishmentu stále lamentují nad ruskojazyčnými mafiemi, ale ty jsou v posledních deseti letech v porovnáním s vietnamskými zločineckými gangy a jejich vlivem na politiku, media atd zcela zanedbatelné… Je jedno jestli mluvíme o výrobě a prodeji drog, které dnes vietnamci masivně distibuují po celé CR prostřednictvím večerek a bister, pašování lidí (zde vzorně spolupracují s cikánskými a arabskými převaděčskými gangy), či krácením spotřební daně z alkoholu, či cigaret, nebo podvody s DPH…. Všichni to vidí, ale nikdo se neodváží to řici nahlas… “

Přitom by se stačilo podívat na ekonomiku de facto jakéhokoliv vietnamského podnikání, dodávám. Je totiž na první pohled patrné, že jsou to jen krycí aktivity černé a šedé ekonomiky.

Ona ale přitom přestává legrace. Česká mládež se v počtu drogové závislosti začíná dostávat na přední místa v Evropě. Za tím stojí právě onen agresivní vietnamský drogový marketing. Jelikož známe podobné případy z okolí osobně, tak můžeme ukázat, jak to funguje. Bezskrupulozní drogoví dealeři se zaměřují na děti, kteým je často pouze třeba 13-14 let. Dokonce k tomu často používají své vlastní děti jako „typaře“. Ten obvykle vytipuje ve škole jedince, kde se třeba rodiče rozvádí, či je tam jiná krize a začne se s dotyčným přátelit. Postupně ho začne brát k rodičům „do večerky“, tak jsou nejdříve (často zdarma) k mání cigarety (zakázané ovoce, že), pak alkohol a postupně marihuana a v kolem 17 roku je nabídnut pervitin. To se ale již jedná drogovou závislost a mladý narkoman již musí svému „dodavateli“ tvrdě platit….

Takových rodin je dnes v ČR možná již možná několik desítek tisíc, takže nám zde tiká časovaná bomba sociálního problému obřích rozměrů a to všechno jen pro hloupost, či hamižnost několika politiků. novinářů, umělců a byrokratů… a mlčení veřejnosti buď z nezájmu (moje děti zatím přece drogy neberou, že), nebo ve slepé víře „hlavně, abych nebyl mezi přáteli za rasistu“… Přitom se stačí podívat na policejní zprávy, či počet Vietnamců, kteří sedí v českých věznicích, nebo jsou stíháni na útěku….

Stejně tak je to s nesmyslným blouznění o generaci, která se plně integrovala. To se vůbec neliší od blouznění německé levice o tom, jak ze Sýrie přišlo do Německa miliony „lékařů, programátorů a jaderných fyziků“, aby se následně ukázalo, že naprostá většina imigrantů neumí ani číst a psát…. Ano, první generace Vietnamců před 50 lety šila pokoutně „levisky“, druhá prodávala „adidas bundy“ a ta současná jede ve velkém v drogách, pašování lidí, či podvodech s DPH… Tomu říkám skutečný multikulturní „pokrok“. Za svoji rodinu snad mohu řici, že podobné výdobytky neomarxismu nepotřebuji a zcela se spokojím s českým národem a bez exotických imigrantů-kriminálníků se obejdu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč

Celkem za měsíc: 4 611,11 Kč
Vybráno 13.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
79 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.