babis2182018
21.8.2018
Kategorie: Politika

Táhni domů, estébáku … aneb když Babiš uctívá oběti roku 1968

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,80 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Když na PP píšeme, že jsme se s komunismem a komunisty nikdy nevypořádali a oni jsou stále hybnou politickou silou, nemůže býti lepším důkazem dnešní vystoupení (ne)agenta StB a člena KSČ Andreje Babiše jako předsedy vlády na pietním aktu za zavražděné okupačními vojsky.

 

Pravdu má Miroslav Kalousek, který napsal: Když na oběti okupace vzpomíná při oficiální státní ceremonii bývalý StBák, je to urážka těch obětí. Leč co naplat, premiérem se stal legitimně a premiér před rozhlasem mluvit musel. Když však na závěr projevu poděkoval fanouškům ANO za preference, zneuctil pietní akt vědomě. Pane premiére, omluvte se za zneužití vzpomínky na zavražděné! Vyzvu Vás k tomu ještě ve sněmovně, ale když to uděláte dříve, bude to vůči obětem alespoň projev elementární úcty.

Lidé, přítomni na místě ceremoniálu u budovy ČRo, reagovali na Babišovo vystoupení tvrdě. Po 11:00 se začátkem pokládání věnců ztichli. Když však přišla řada na premiéra Babiše, lidé začali pískat a křičet “hanba”, “táhni domů” a “estébáku ven”. Potlesku se při kladení věnců naopak dočkali například zástupci Konfederace politických vězňů nebo poslanci Jana Černochová či Jan Bartošek. Pískot přítomných provázel i projev předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO).

Babiše přítomní vypískali už při příchodu na pietu. Transparenty přítomných kromě Babiše směřovaly také proti prezidentovi Miloši Zemanovi, který s předstihem oznámil, že události srpna 1968 nebude v souvislosti s dnešním 50. výročím nijak veřejně komentovat.

Premiér Andrej Babiš celý projev četl z papíru, aniž by vzhlédl. Přes trvající hlasitý pískot lidí byl sotva slyšet. „Vidíme snahy o rozdělení společnosti,” prohlásil Babiš. „Nesouhlasím, že jsou dnes svobody ohroženy. Každý může volit, koho chce, založit si stranu.” Na závěr si předseda vlády neodpustil poznámku směrem k demonstrantům: „Děkuju vám za podporu a našim fanouškům děkuju, že nám rostou preference.”

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 5 519,00 Kč
Vybráno 15.76%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

PRAVÝ PROSTOR BYL OPĚT ZABLOKOVÁN NA FACEBOOKU. VELMI TÍMTO PROSÍME O SDÍLENÍ NAŠICH ČLÁNKŮ, NEBOŤ SAMI TO NYNÍ NEMŮŽEME UDĚLAT. DĚKUJEME
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.