KLIMA
22.4.2019
Kategorie: Společnost

Ta ‚Klimatická změna‘ od BBC byla, co se týče faktů, tou největší lží, jaké se kdy dopustili

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Ta čím dál více nekoukatelná a otrocky podlézavá BBC se minulou noc propadla do nových hlubin. V hlavním čase vypustila ukázkový kousek ekologistické propagandy tak drze nestoudné a podlé, že by mohlo jít zrovna tak o politické vysílání pro to hnutí Rebelie proti vyhynutí (co teď v Británii blokuje dopravu a sabotuje, jako že „protesty“, běžný život v zemi).

Už sám název programu byl vylhaný.

Klimatická změna: Fakta byla mišmašem alarmistických klišé, přehánění a vybájených nepravd, které už byly nesčetněkrát vyvráceny.

Byl to klam, co povídali o přírodních požárech; vylhané bylo to, co namlouvali o vlnách veder; vráželi nám klíny do hlavy, když bájili o bouřích a povodních; kecali o tání na pólech; zvraceli nesmysly o hladinách moří; chrlili bludy o korálových útesech; nalhávali nám pitomosti o vlnách sucha.

Ale i tak to mohlo spoustu diváků strhnout, protože ten program byl podbízen s pohnutým srdcem v kombinaci se zjevně prezentovanou poručnickou autoritou představovanou samotným doyenem televize o zvířátkách, tj. ‚expertem‘ sirem Davidem Attenboroughem. Všechno to doprovázely dost dramatické záběry doplňované muzikou, co pohne srdcem, aby se garantovalo, že ty informace obejdou mozek a zamíří přímo na emoce tak, jak to účinná propaganda dělává.

„Pokud jste viděli něco jako Triumf vůle, tak si určitě zamilujete tu Naši planetu,“ jak jsem nedávno psal o novém seriálu Attenborougha, který používá ty samé techniky: úchvatné fotky přírody; manipulativní muziku; emotivně pohnuté kázání chrlící všechny druhy vědecky pochybných tvrzení, jen aby to diváka vyděsilo do stavu patřičné klimatické hrůzy. Ovšem ta Klimatická změna: Fakta byla tak bezskrupulózní a tak podle klamavá, že překonala i to.

To, co jsem shledal jako zvláště nechutné, bylo využívání emotivně manipulativních triků k oklamání diváka, aby jim spolkl ty jejich divné argumenty.

Např. ve věci vln horka nám ukazovali srdcervoucí záběry tisíců tzv. létajících lišek (tj. obrovitých plodožravých netopýrů) v Austrálii, kteří během zvláště horké vlny loňského listopadu v Queenslandu padali mrtví ze stromů.

„Do toho se ozýval ohlušující řev plačících miminek,“ jakožto zvukový doprovod k záběrům citově rozhozeného australského ochránce přírody, nad hromadami mrtvých netopýrů s osiřelým netopýřím děťátkem kojeným mlékem z lahve.

„Tohle je ta klimatická změna v akci,“ mrmlal nejmenovaný Australan.

„Potřebujeme, aby přišlo probuzení!“ povídal další.

Neobezřetný divák by tím snadno mohl být sveden k nesmyslným závěrům.

Zaprvé, byli ti netopýři opravu zabiti „klimatickou změnou“? (Což nebyli. Byla to jen extrémní vlna veder, tj. občasná událost, která bezpochyby pozabíjela už tisíce létajících lišek při mnoha příležitostech předtím – jenže bez přítomnosti kamer a reportérů o takových incidentech.)

Zadruhé se tím svět dělí na dva druhy lidí: ty, co milují planetu a ta roztomilá netopýří miminka, a ti samozřejmě následně musí uvěřit v naléhavou nutnost boje s klimatickou změnou; a ty zatracené, kterým chybí srdce. (Což je další naprosto falešná premisa. Je dost možné, aby člověku záleželo na divoké přírodě, aniž by musel baštit klamná tvrzení zelené ideologie tažené aktivismem proti růstu produktivity a za ekologii k vyhynutí člověka.)

Paul Homewood prošel různá tvrzení z tohoto braku a našel spoustu zavádějícího klamu a nepřesností.

Mezi jinými:

Attenborough předváděl jakýsi graf povrchových teplot, které dramaticky rostou, ale a) vůbec nezmínil, že podle nejpřesnějších satelitních dat o teplotách se ukazuje, že od roku 1998, už k žádnému oteplování nedochází; b) vůbec nevysvětlil, proč ve 20. století teploty prudce rostly už dávno předtím, kdy emise CO2 začaly významně růst; c) vůbec se nezmínil, že od 19. století se Země vrací k normálu po Malé době ledové – tedy asi po nejstudenějším období od konce Doby ledové.
Ten čert extrémních veder malovaný na zdi. Různí ti ‚experti‘ komentující vlny veder nás ujišťují, že ty vlny se zintenzivňují. Ale třeba loňská vlna veder v Británii – citovaná jako důkaz – nebyla vůbec teplejší než léto 1976; a ani ta nedávná vedla z Queeslandu s 42°C teplotami – také citovaná – se ani nepřiblížila vedrům z roku 1972, kdy teploty dosahovaly 49,5°C. Ve skutečnosti, jak uvádí Homewood, existují dobré doklady o tom, že vlny veder v poslední době už nejsou tak obvyklé, jako bývaly.
Jako expertní svědek byl citován také Michael Mann (proslulý podvodník s klimatickými daty z aféry Climategate): „Budete mít více lijáků, více superbouří, více povodní. Zažíváme dopady klimatické změny právě teď v reálném čase.“ Homewood: To byla asi ta nejpodvodnější část tohoto programu. Dokonce ani alarmistický panel IPCC není schopen najít žádný dlouhodobý trend v aktivitě tropických cyklónů nebo povodní. A dokonce i těžká tornáda v USA už nejsou tak četná.

Attenborough: „Stoupající moře už vyhání statisíce lidí ze zvláště zranitelných pobřežních oblastí.“ Homewood: Čirá nadsázka. Existuje snad jakýkoliv důkaz na podporu takového tvrzení? Hladiny moří stoupají stabilním tempem od poloviny 19. století.

O polárních ledových příkrovech se tvrdilo, že ztráty ledu v Antarktidě a v Grónsku jsou „horší, než se čekalo“. Homewood: Ve skutečnosti podle NASA v Antarktidě v reálu ledu přibývá. To je symptomatické pro celý ten program, Attenborough takovouto nepohodlnou pravdu vůbec nezmiňoval. A co se týče Grónska, mi není jasné, proč bychom očekávání nějakých „expertů“ měli brát vážně jako cokoliv relevantního. Jedno však víme, a to, že teploty v Grónsku, nejsou vyšší, než bývaly ve 30. letech.
Attenborough: „V posledních třech letech neustálé opakované vystavení horku způsobili, že došlo k blednutí třetiny světových korálů s následnými úhyny.“ Homewood: Pro to neexistují jakékoliv důkazy a neviděl jsem žádné doklady k takovým povídačkám o Velkém bariérovém útesu. A jedno víme, že to hynutí korálů Velkého bariérového útesu se drasticky přehánělo. Ve skutečnosti, jak celou dobu tvrdí vědci jako Peter Ridd a místní experti od tohoto útesu, koráli se vždy po všech blednutích rychle zotaví, i když jsou třeba tak hrozná jako to v 18. století.

Shrneme-li to, ve skutečnosti v debatě mezi vědci o záležitostech té ‚klimatické vědy‘ roste jedině skepse, přičemž tato exemplární ukázka fake news dokumentarismu se nám s nažila namluvit opak: že tíha důkazů nezpochybnitelně ukazuje na bezprostředně nadcházející katastrofu, které se lze vyhnout jedině, když přistoupíme ke globálně dirigované kolaboraci, a to hned.

„Může to znít děsivě, ale vědecké důkazy říkají, že když nepřistoupíme k v následujícím desetiletí k dramatickým akcím, tak nejspíš utrpíme nezvratné poškození živé přírody – a přijde kolaps našich společností,“ kázal Attenborough. (Kontrola faktů: neexistuje jediný kousíček vědeckých důkazů, které by dokládaly cokoliv takového. Ale proto se možná uchýlil k použití slova „nejspíš“.)

„To, co se děje teď, bude mít během několika let závažný dopad na několik tisíc dalších let,“ prohlásil jinde. (Kontrola faktů: ne, nebude mít; sotva i nepatrný. Tahle planeta je 4,5 miliardy let stará. Je velice dobře schopná se o sebe postarat, ať trpíme, jakým chceme směšným sebeklamem, ona si to udělá jinak.)

Tohle není věda. To je nejčistší forma politického aktivismu – a je naprosto nepatřičné, aby si BBC, teoreticky vázaná povinnostmi své zakládající charty o nestranném a přesném vysílání, dovolila propůjčit se k použití jako platforma k šíření nákazy takovouto panickou psychózou, dezinformacemi a propagandismem.

A to BBC údajně představuje celkový náhled celého obyvatelstva. (Kdyby to bylo jinak, tak proč bychom byli všichni nuceni ji financovat povinnými 154,50 ₤ poplatků na domácnost ročně?) Ovšem tady promlouvá za úzkou kliku převážně metropolitních levicově liberálních týpků, kteří podlézají zelenému náboženství, protože to je přeci tak snadný způsob, jak veřejně signalizovat svoji ušlechtilost. A ti mnozí z nás, dost možná většina populace, kteří jsme z dobrých důvodů k tomu kultu děsu globálního oteplování skeptičtí, jsou zde líčeni s naprostým opovržením, jako by na našich názorech vůbec nezáleželo.

Každý i s jen útržkovými znalostmi něčeho kolem debaty o klimatu ví, že takoví jako Michael Mann, James Hansen a Naomi Oreskes jsou klíčovými postavami klimaticko-průmyslového komplexu, za kterými se táhne dlouhá historie agresivního politického aktivismu za to ekologistické hnutí. A i tak si je BBC a Attenborough dovoluje prezentovat je, jako by šlo o nestranné, zcela věrohodné klimatické experty.

Tento program byl velká ostuda i podle standardů toho bahna, do jakého BBC upadla: urážka inteligence, zrada Reithových principů, na nichž byla BBC založena, a ukázka nestoudné propagandy těch na povrchu zelených uvnitř rudých melounů, kteří zkouší zničit naši civilizaci.

Co se týče sira Davida Attenborougha, nastal čas, aby tento šeptavě promlouvající objímač goril, plašící nás mroži vyznávající Malthusiánskou víru byl konečně uznán za toho, kým je, tj. sice za národní poklad, avšak dávno už přetvořený na národní ostudu, už od doby, kdy se zaprodal.

JAMES DELINGPOLE


 


Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 212 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
politicon.cz
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.