COVIDVIRSEMAFOR
10.10.2020
Kategorie: Společnost

Ta jednota politiků a médií je strašidelná

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝPsychický tlak na společnost je devastující. Média se stále dokola zabývají covidem-19, vláda nyní již s Romanem Prymulou denně mění své plány a odvolává to, co včera již odvolala a schvaluje to, o čem tvrdila, že to nepřijde. Opozice sice tak nějak trochu pobublává, nicméně i ona tvrdí, že situace je vážná. Je tedy čas na to snažit se dozvědět skutečnou realitu, a ne se posadit na zadek z čísel, kterým sdělovací prostředky, vládní představitelé a odborníci typu Flégra po nás hází.

Každým dnem se zvyšuje počet testovaných osob a údajně pozitivních výsledků testů. Nyní už je údajně 25% všech provedených dokazujících přítomnost viru v těle těch, kteří se na testování přihlásili, nikoliv však dostavili. Vzhledem k mnoha případům, kdy za pozitivní byli označeni i ti, kteří testováním neprošli, je naprosto zjevné, že se s čísly manipuluje tak, aby plukovník Prymula mohl stále více stupňovat svou touhu po zavedení vojenského řádu do běžné společnosti. Vzhledem k zbabělému chování opozice, jejíž jednota s vládními informacemi o jakési pandemii je až strašidelná, nemůžeme očekávat, že by někdo vládě pokládal otázky, na které by chtěl i odpověď. Zkusíme je tedy položit my.

 • Jaká je skutečně prokázaná spolehlivost používaných testů?
 • Dokážou testy říct, zda li testovaná osoba již prošla nákazou covidem 19, v jakém rozsahu a kdy to bylo?
 • Kde jsou statistiky a grafy porovnávající lidi vyléčené, ty s lehkým, středním a těžkým průběhem?
 • Proč se uvádí čísla zemřelých s covidem, jako by zesnuli na covid, když je v drtivé převaze úmrtí naprosto zjevné, že důvod k smrti bylo cokoliv jiného, jen ne covid19
 • Proč se nehovoří o přípravcích a léčivech, která mají vysokou úspěšnost při léčbě koronavirózy?
 • Místo toho se neustále opakuje nutnost vakcinace, přestože i odborníci varují před přílišným optimismem nad její účinností.
 • Proč se ministr zdravotnictví Prymula přeřekl při rozhovoru o povinné vakcinaci a omylem vypustil větu, že stát je připraven čipovat občany ČR? Ihned si chybu uvědomil a opravil se, nicméně je tedy jasné, kam směřuje.
 • Jak je možné, že zdravotnický materiál může nakupovat člověk, který má evidentní střet zájmů a zároveň za sebou skandál s tunelováním nemocnice svěřené pod jeho vedení?
 • Účinnost roušek je téměř nulová, přesto je musíme nosit. Otázkou tedy zůstává, kde a kdo bere právo nutit lidi je používat, přestože testy ukazují jejich škodlivost a nízkou efektivitu?
 • Proč jsou umlčováni odborníci s jiným názorem, než má ministr zdravotnictví?
 • Kam se vytratila transparentnost při nákupu zdravotnického materiálu? Prosakuje řada zpráv o korupci ve vládě týkající se jak nového ministra zdravotnictví, tak i jeho nadřízeného předsedy vlády.
 • Jak chce stát nahradit nedozírné ekonomické škody vzniklé při plánovaném lockdownu? A komu se za něj budou politici napříč kompletním spektrem zodpovídat?
 • Příjmy většiny podnikatelů se blíží nule, zatímco státní zaměstnanci nadále pobírají své platy ve stejné výši. Dojde ke kompenzaci tohoto rozdílu, kdy a jakým způsobem?
 • Není momentální snaha pokračovat v prosazování Zeleného údělu pro Evropu a převádění peněz na tuto pochybnou strategii v nynější době luxusem, na který díky covidu skutečně nemáme? Vzepře se stát Evropské radě?
 • Proč jsou senioři v pečovatelských domech v úplné izolaci, často byli uděláni vcelku zdraví staří lidé ležícími, přičemž se už nikdy nepostaví na nohy a pomalu umírají i přesto, že covid nemají? Kdo za to bude zodpovědný?

Samozřejmě to nejsou všechny zásadní dotazy, které by šlo položit, nicméně je jisté, že někdo by se ptát měl. Vláda ignoruje naprosto některé skutečnosti, které poukazují na nesmyslnost většiny opatření. Izolovat vir se nepodaří. Vyléčit se z nákazy je většinou otázka tří dnů, přičemž ano, někoho viróza trápí i 10 dní. V závažných případech, tedy v těch skutečných, je stav pacientů jistě komplikovaný, ale je třeba si říct, že jde stále o ultranízká čísla počtu těchto pacientů. Prioritou vlády by mělo být co nejrychlejší promoření a dostatečná pozornost věnovaná nejohroženějším z nás. Zároveň se opět ukazuje, že nejhůře na tom jsou obézní a nemocní lid, kteří si z části mohou za svou nepřipravenost k boji s virem nevhodnou péčí sami o sebe.

Jednotnost politiků naznačuje, že se tu objevil nový fenomén, na kterém budou vydělávat jejich celé generace, takže proč by si škodili popřením něčeho, co jim přinese zisk? Opravdu nás mohou dva lidé podpořeni médii všechny uzamknout, ožebračit a velkou část přivést do chudoby? To se tomu nikdo nediví a nepostaví?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 633,00 Kč
Vybráno 36.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 615 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)