tube-bender-2819137_1280
28.2.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Systémový integrátor hraje klíčovou roli u robotizace

Sdílejte článek:

Robotizace výroby je zejména v automobilovém průmyslu, ale i v jiných průmyslových odvětvích na vzestupu. Tento novodobý trend se ovšem v Česku pořád zcela neudomácnil. Vyhlíží ji zhruba čtvrtina malých a středních firem, které jsou ochotny do ní investovat. Váhavý krok vpřed však doprovází obavy z neznámá a nedostatku zkušeností. Jednou z cest, jak toto období překonat bez úhon je obrátit se na systémového integrátora.

Nesmělé oťukávání českých výrobců

Ačkoliv dokáže automatizace a robotizace výrazně ekonomizovat výrobu, vedení mnoha podniků je pořád na vážkách. Od radikálního kroku je odrazuje především krok do neznáma, kterým robotizace bezpochyby je. Na českém trhu chybí agenturní či personální opora, která by zejména malé firmy provedla implementací tak velkého kroku. V rámci robotizace jde o investice v řádu milionů korun, obavy šéfů podniku jsou tak na místě.

Jehla v kupce sena

Ani na poli českého byznysu ovšem není nutné od tak důležitého kroku ustupovat. Postupně se i zde udomácňují firmy, které potřebný dohled a pomoc poskytují a přinesou nejen zkušenosti i kompletní servis. Systémový integrátor společnosti zpracuje veškeré potřebné dokumenty, zrealizuje technický servis, implementaci i zaškolení personálu. Plusem také je, že dokážou připravit inovaci na míru přesně podle zaměření výroby a požadavků klienta. Dočasně suplují i kvalifikovaný personál, který průběžně zaškolují.

Diagnostika je základ

Dřív, než dojde ke konkrétním krokům je nutné, aby firma uvažující o robotizaci výroby jasně identifikovala své potřeby. Poté proběhne analýza, na jejímž základě bude navrhnuto optimální robotizační řešení včetně všech potřebných aplikací a technické podpory.

Systémový integrátor se postará také o naprogramování robotů.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 4 736,00 Kč
Vybráno 13.53%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 94 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.