ovce2
27.5.2020
Kategorie: Společnost

Systematické vedení k neschopnosti

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝČím méně lidé ví, tím jednodušší je jim velet. Na této strategii funguje lidská populace od nepaměti. Elity vždy rozhodovaly v uzavřeném kruhu, přestože se různými způsoby snažily v různých obdobích vypadat rozdílně demokraticky, Jisté je, že v dobách dávných se k moci dostávali především ti silnější, schopnější a ač to nechceme příliš slyšet, také agresivnější. Jistou protiváhou zbrklosti mládí byly rady stařešinů, které měly své slovo, nicméně většinou poradní s různým vlivem na konečné rozhodnutí. Později tento stav začal mizet, byť i v nynějších parlamentech logicky a správně převažují ti starší.

Vizionáři to v životu mívali vždy složité. Jednotlivci, kteří předběhli svou dobu, se potýkali s nepochopením a neporozuměním. Nejednou končili ve vězení či byli nazýváni blázny. Jen málokteří si vybojovali vážnost ještě před svou smrtí. Následující generace jsou však z jejich geniality unešené. Archimedes, da Vinci, Tesla a pár dalších se stali legendami. Někdy se jim dostalo podpory už v době, kdy překvapovali svět, jiným elity bránily v rozletu, protože se jim to nehodilo. Je třeba si uvědomit, že provázanost šlechtických a panovnických rodů, obsazování církevních pozic nejvyšších hodnostářů, to vše existovalo už dávno a po mnoho staletí nám vládne stejná skupina lidí spojených příbuzensky, ekonomicky a mocensky. Příkladem bylo vzájemné promíchávání panovnických rodů ve středověku, fungovalo však již ve starověku. Vizionáři bývali vpouštěni do této společnosti jen tehdy, pokud byli ochotní se podvolit mocenským zájmům. Ostatně tak to funguje i nyní. Takový Musk se se svými projekty není až tak výjimečný. Zvláštní na něm je prostě to, že má natolik volné ruce a podporu, že dosud nezkrachoval. Pravděpodobně mu tak je umožněno přenášet své teorie do praxe, protože je ochotný spolupracovat se ,,správnými‘‘ lidmi. Ani Gates a Jobs kdysi nepřišli s totálními novinkami, o internetu se hovořilo 20 let před tím, než se objevily osobní počítače. Oni se však vyskytnuli ve chvíli, kdy pro řešení jimi představená přišel vhodný čas. A dostali zelenou, kterou využili. Kdyby se to nehodilo, skončili by v zapomnění.

Momentální vývoj společnosti vede k vytvoření masy lidí, která bude moci být co nejlépe ovládána. Jednotlivec může bojovat sebevíc, záměry elit však nezmění. Stačí si všímat snižující se úrovně školství, absence oborů, u kterých je třeba přemýšlet a zároveň něco umět. Tím je myšlena zručnost řemeslníků. Postupně tak mizí celá jedna vrstva, kterou budou elity postupně nahrazovat lidmi odjinud. Ostatně už nyní můžete u nás pozorovat, že manuální práce vyžadující jistou odbornost zastávají příslušníci jiných národů. Je navozován umělý dojem, že jsme svou inteligencí předurčeni vyšším cílům, jenže ta hromada nepoužitelných středo a vysokoškoláků pouze zvyšuje naši závislost na jiných. Což lze vnímat především v zemědělství, kde už ani není nikdo, kdo by sklízel plody, které jsme schopní vyprodukovat. Nastoupí tedy nařízení, která uměle omezí produkci a začne se dovážet. Právě tak funguje nyní EU. Dovoz samozřejmě nahrne peníze do těch správných kapes a blbý Evropan získá dojem, že je to vlastně dobře, protože se tím zachrání jeho krajina.

Ukázkou toho, jak se necháme zblbnout, jsou další omezení. Vezměme si příklad z dopravy. Kdysi bylo možné jezdit neomezenou rychlostí. Postupně se začaly nastavovat limity, lidé si postupně zvykali na restrikce. Nejdříve ve městech, kde místy můžete jezdit už jen 30km/hod, později i mimo ně a nesmyslné snižování pokračuje. Američané na svých dlouhých a přehledných úsecích spěchají rychlostí 96km/hod, Evropa už je dohání a úředníkům se to zdá pořád moc. Vše se balí do řečí o ekologii a bezpečnosti. Celý tento proces vede k tomu, že v diskusích už slyšíte jen názory, že stotřicítka je nebezpečná, na našich silnicích to stejně rychleji nejde a dostáváme se k tomu, že lidé už opravdu své vnímání dostali na úroveň toho, že rychleji ani jet neumí. A podle toho se chovají. Kdysi v Německu levý pruh patřil rychlým a jezdilo se v něm přes 250 bez problémů. To se lidé odnaučili a klidně Vám tam stovkou vjedou i v okamžiku, kdy se ta vyskytujete v rychlém tempu. Svoboda je okleštěna, občan si vzal za své, že je to rozumné, a ještě bojuje za dodržování. Trasu Praha-Plzeň lze bezpečně zvládnout za 17 minut mimo dopravní špičku. Tedy pokud by lidé respektovali jeden druhého. Jenže to už neumí. Místo toho tam jezdí maskovaní policisté a řidiči se k sobě chovají bezohledně. Dodržují přeci zákony. Jenže právě ty tvoří lidé pověřeni ukusovat z naší svobody a u z umění každodenní porci. A za našeho přispění se jim to daří a ještě plno z nás jim tleská. Ti neochotní se podřídit jsou zlomeni nebo trestáni.

Zákonodárci jsou prodlouženou rukou elit. Dostanou ,,mustr‘‘ neboli manuál, podle kterého jedou. Tu se omezí doprava, jindy se posbírají zbraně (lidé by se postříleli, protože už s nimi neumí zacházet), trošku se zapracuje na hlouposti národů, třeba zrušením maturit či navýšením počtu absolventů VŠ nevalné úrovně, spustí se indoktrinace. Ty své nejlepší si lze ohlídat v elitních a plebsu nepřístupných školách. Pro poslušnost politiků je třeba udělat více, takže studují na politologických školách pod správným vedením, občas se jim pustí nějaký bakšiš. Vojenská povinnost se ruší a obnovuje podle potřeb, ostatní ozbrojené složky slouží přesně zájmům, kterým jsou předurčeny. V posledních desetiletích se k mocenským nástrojům přidala farmacie a média. No, a tak nějak si tu prostě žijeme. Čím více zákonů a omezení, tím více je také těch, kteří tvrdí, že by to bez nich ani nešlo. Je neuvěřitelné, jak snadno lze s lidmi manipulovat.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 242 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)