116.-–-119.-Systém-je-ilúzia-–-Daniel-Dayananda-Swami
16.2.2020
Kategorie: Společnost

Systém je jen iluze

Sdílejte článek:

DANIEL D. SWAMI

Téměř všechno kolem nás je určitá iluzorní forma systému, jejímž hlavním úkolem je udržet nás v lži, že toto je pro nás to nejlepší, takhle to má být. Žijeme v době, kdy nás manipulují do iluze, že nejdůležitější oblasti našeho života jsou věda, politika, ekonomika, finančnictví, zdravotnictví, pedagogika a jiné.

Jen úplní spáči mohou mít pocit a myslet si, že medicína nás léčí, politika je o řízení státu, ekonomie zkoumá možnosti hospodářského růstu, pedagogika hledá optimální možnosti rozvoje osobnosti … Jsou to vsugerovaná dogmata, mýty, jakási obecně akceptována hypnóza, která nás utvrzuje v našem spánku. 

Úkolem ekonomů je způsobovat, aby lidé měli permanentní celoživotní finanční a materiální nedostatek (inflace, kolísání cen na akciových a komoditních trzích, měnící se měnové kurzy, uměle vytvářené hospodářské krize …) Největší finanční odborníci světa tvrdí, že největší hospodářská krize v dějinách stojí přede dveřmi. Otázkou již není zda, ale kdy? Dotkne se úplně každého. Viděl jsem světového ekonomického experta jako konstatuje, že jedinou možností, jak se toto dá zvládnout, je zaměřit svou pozornost dovnitř, do sebe.

Myslíte si, že věda nám pomáhá? Usnadnila nám život, zjednodušila, učinila příjemnější, smysluplnější, hezčí a zdravější? Na individuální úrovni, pokud se podíváme na každou jednu věc zvlášť, určitě ano. No v kontextu všeho spolu nás jen více a více odděluje od přirozenosti a harmonie a noří do závislosti na strojích a počítačích. Pozorností jsme ponořeni ve virtuálních světech – televize, internet, sociální sítě …

I v důsledku toho nemáme žádný čas. Neměla nám věda přece svými vynálezy šetřit čas? Při její rozvinutosti a všech zlepšovacích návrzích – pračka, myčka, žehlička, ústřední topení, auta, roboty, počítače … bychom měli mít oproti našim předkům tolik času, že až. Jak to, že my vlastně nic nestíháme? Odkud se bere tolik stresu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 370 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,76 out of 5)
Loading...
loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.