obetsyrananemec
15.4.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Syrský vetřelec dostal za vraždu Němce podmínku, otec oběti žádá spravedlnost

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Jak by vám bylo, kdyby vám někdo zavraždil dítě a vrah by se vám na svobodě vysmíval do očí? V Evropě již dávno není podobný scénář neobvyklý. Mnoho příbuzných obětí zvůle justice, která často vrahy netrestá nebo je trestá jen velmi mírně, nakonec svoje snahy o dovolání se spravedlnosti vzdá.

Případy, kdy se příbuzný oběti i přes výhružky nadále snaží dovolat spravedlnosti, jsou nakonec mnohdy i potrestány. Je možné, aby šla policie “po krku” truchlícímu rodiči oběti a ne vrahovi? Ano, také to se stává a to stále častěji. Většina Evropanů k tomu, co se děje, mlčí. Tak proč by si podobné jednání nemohl systém, plíživě přecházející na právo šaría, dovolit?

Na konci září 2017 byl Němec Markus Hempel (30) ubit  před nákupním centrem ve Wittenbergu. Nejprve upadl  do kómatu a posléze zemřel v důsledku vážných zranění. Sabri H., “žadatel o ochranu” ze Sýrie, kterému údajně bylo v době zločinu pouhých 17 let, byl na konci března 2020 odsouzen k dvouleté podmínce, protože magdeburské státní zastupitelství ho obvinilo pouze ze “zranění s důsledkem smrti”.

Zatímco otec se musí vyrovnat s násilnou smrtí svého syna a musí ji nějak zpracovat, následovala další facka do tváře. Nejprve státní zastupitelství v Dessau hovořilo pouze o “nouzové situaci” a chtělo případ co nejvíce utajit a bagatelizovat, nové vyšetřování pak vedlo k obvinění z “ublížení na zdraví s následkem smrti” a k verdiktu trestní komory pro mladistvé u  okresního soudu v Magdeburgu: dva roky podmíněně. Syřan tak nestrávil ani jeden den ve vězení a může si žít na svobodě, jako by se nic nestalo.

Karsten Hempel, jako by jeho utrpení nebylo už tak dost velké kvůli smrti jeho syna, tak po odsouzení pachatele pocítil další ponížení: policie ho pronásledovala kvůli jeho údajným plánům pomsty proti Syřanovi a navíc se stal v práci terčem výhružek. Tento postup policie i justice tak znovu ukazuje, jak odlišný je přístup k původním Evropanům (podobné případy jsou známy i z dalších zemí) a k muslimským vetřelcům.

Pan Hempel nemohl uvěřit svým uším a řekl, že se vrací do dob NDR. “Myslel jsem, že stasi éra skončila před 30 lety,” řekl úředníkům.  Hempel nedostal odpověď, když se tázal, kdo ho udal.

Šestapadesátiletý muž však měl podezření. Předpokládal, že “tip” pochází z okruhu odsouzeného násilného pachatele Sabriho H. – nebo dokonce od samotného Syřana. Je pravda, že otec  usiloval o kontakt se Sabrim H. po skončení trestního řízení. Nedokáže unést fakt, že vrah jeho syna nebyl za svůj čin nijak potrestán…

Nakonec tak bude potrestán otec za to, že si dovolil byť jen vyslovit touhu po pomstě za smrt vlastního dítěte. Umíte si mimochodem představit, co by se stalo, kdyby byl vrahem Němec a obětí Syřan? O incidentu by psala všechna mainstreamová média nejen v Německu a pachatel by zcela jistě na svobodě nezůstal…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 378 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
51 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)