africa
2.10.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Syrská krize byla jen začátek. Do Evropy míří milióny lidí z třetího světa

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA SVOBODOVÁ

Afrika má víc než 1,1 miliardy obyvatel, z toho je 15 miliónů lidí bez domova, kteří nemají co jíst, nemají kam jít, nemají co ztratit. Říká se jim „vnitřně vysídlení“.

V uprchlických táborech Afriky vegetuje několik miliónů lidí už po generace. Vyhnaly je války, hladomor nebo chaos nefunkčních států. Nemají budoucnost, lidský život tam nic neznamená.

Těm všem dala zmatená proimigrační politika EU během syrské války jasný signál: přijďte do Evropy, nemusíte dodržovat žádná pravidla, dostanete bydlení i jídlo, nebudeme schopni vás vyhostit a nikdo vás nebude hlídat, pokud se rozhodnete zmizet a dělat si co chcete.

A teď se rozhodli přijít sem a vzít si svůj podíl na blahobytu, který vytvořila západní civilizace. Proti lidem, kteří ve snaze zajistit svou rodinu, být součástí společenství těch, co mají šanci, neuznávají žádné ohledy, je naše přejemnělá kultura svázaná tisíci pravidel naprosto impotentní. A dokud to Západ nepochopí a nevymezí důrazně své hranice, bude cílem invaze, která nemá historickou obdobu.

Během let 2015-2016 přišlo do Evropy 2,2 miliónu většinou ilegálních imigrantů. Od začátku letošního roku se dostalo přes Středozemní moře „jen“ 134 549 migrantů. V Libyi čeká na cestu přes milión, v Turecku přes tři milióny potenciálních zájemců o proniknutí do Evropy. A patnáct milionů vnitřně vysídlených Afričanů sleduje jejich cestu. A každým rokem jich přibývá.

Květnový Die Welt píše o 6,6 milionu migrantů na cestě do Evropy. Podle sdělení předsedy maďarského výboru pro obranu Lajose Kósa Frontex dokonce uvádí, že na cestu do Evropy se již vypravilo celkem kolem 36 milionů lidí z třetího světa.

„Většina běženců mířících přes Středozemní moře do Evropy neutíká před válkou ani hladem. Jsou to ekonomičtí migranti.“ (iDNES, 3.9.2016)

Budování infrastruktury, zdravotnictví,  vzdělávání, omezení populační exploze a investice, které zajistí pracovní příležitosti, tím vším můžeme ve vlastním zájmu pomoci těm, kteří to skutečně potřebují. Změna systému vládnutí v jejich zemi je ale jen a jen v jejich rukou.

Ten, kdo musí katastrofální situaci řešit především, jsou právě africké země. Přestěhovat k nám milióny lidí a nechat zkolabovat navíc Evropu není žádné řešení, ale nesmysl. Zatím ale Evropská unie chystá další naivně mesiášské tažení za přijímání „uprchlíků“, proti kterému může být příchod dvou milionů migrantů v posledních dvou letech pouhou drobnou epizodou

EU musí odložit spasitelský komplex

Místo nesmyslného dovozu dalších desítek tisíc imigrantů z Afriky, který celkový exodus nejen nevyřeší, ale dá naopak signál dalším, se musí EU začít starat v první řadě o své vlastní občany, kteří si ji za to platí – a až potom o občany cizích zemí.

Masový příliv statisíců nebo dokonce miliónů migrantů z afrického kontinentu představuje kromě rizika rozpadu kulturních a sociálních norem ve společnosti také bezpečnostní riziko importem kulturně nekompatibilních společenství, terorismu i lokálních válečných šarvátek do Evropy.

Představuje ekonomické riziko, protože takové množství obtížně zaměstnatelných lidí povede ke kolapsu sociálního systému.

Představuje zdravotní riziko nejen kvůli nekontrolovatelnému šíření exotických onemocnění. Daleko závažnějšíí je zhroucení celého zdravotního systému, založeného na solidárním zdravotním pojištění – za všechny neplatící už nezvládne platit stát, ani ostatní pracující obyvatelé.

Vedení EU se v následujících měsících bude muset vypořádat s přicházející krizí mnohem větších rozměrů, než je blízkovýchodní válečný exodus a najít způsob, jak jednoznačně a důrazně říci těm statisícům lidí valících se z rozvojového světa: „Nemáte právo obsadit naše země, nemáme naprosto žádnou povinnost vám dát to, co chcete a přijmout vás tady. Máte vlastní země a v nich problémy, samy se nevyřeší, když odejdete. Vaše země jsou ve vašich rukou. Můžeme vám pomoci. Změnit to ale musíte vy sami. Běžte domů, tady si nic nevynutíte. „

Na místě jsou pochyby, jestli je toho vedení EU vůbec schopné. Pokud toho schopné není, je na nás, abychom vyvinuli tlak na jeho změnu a zároveň semkli státy střední Evropy s racionální migrační politikou do úzce spolupracujícího společenství, ochotného vzdorovat jak náporu imigrantů, tak absurdní politice, tlačené Evropskou komisí.

Autor: Eva Svobodová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.