swiss army
1.3.2016
Kategorie: Společnost

Švýcarsko mobilizuje na ochranu hranic armádu i občany

Sdílejte článek:

ET 01|03|2016

Vrchní velitel švýcarských ozbrojených sil generál André Blattman očekává masivní nárůst migrace do Švýcarska. V televizním rozhovoru sdělil: „Evropa je na pokraji chaosu, kdy bude vládnout všeobecné násilí způsobené ekonomickými a sociálními rozdíly, imigrační vlnou a terorismem.“

Tlak na jižní hranici Švýcarska se bude zvyšovat, protože balkánská cesta se uzavírá. Zvlášť, když se stane snadnější plavba přes Středozemní moře, neboť se lepší povětrnostní podmínky. Pak by se mnozí uprchlíci mohli pokusit cestovat přes severní Itálii a Švýcarsko do severní Evropy. Tím by se zvýšila zátěž na švýcarské pohraniční stráže.

Od teroristických útoků v Paříži jsou francouzské hranice pod přísnější kontrolou kvůli možným podezřelým z terorismu. Zdroje GWK jsou však omezené. Pokud se situace vyhrotí, měla by se na hranice pozvat armáda. Přípravy na společné nasazení sboru a armády běží ve Švýcarsku již od prosince.

A nejen to. Generál Blattman volá do zbraně i všechny občany země. Tedy ty, co je ještě nemají, protože ve Švýcarsku má každý, kdo prošel vojenskou službou právo mít doma útočnou pušku. Švýcarsko je nejozbrojenější zemí v Evropě, navíc téměř pod každým domem je protiletecký kryt. Věčně neutrální Švýcaři jsou zkrátka na válku připraveni, a to nebojovali už několik set let. Generál doporučuje i těm, kteří náhodou ještě zbraň doma nemají, aby si ji raději obstarali. A důvody jsou podle něj jasné.

Roste hrozba terorismu, na různých místech světa probíhají hybridní války. Ekonomické vyhlídky jsou chmurné a migrační vlna nabývá netušených rozměrů. Nedají se podle něj vyloučit ani rozsáhlé sociální nepokoje. 

Co se za těmito jeho výroky a varováními skrývá? Možná ví něco, co my ne, a nebo prostě jen tuší, že nadcházející rok bude z mnoha důvodů neradostný. A mít doma nějakou zbraň rozhodně asi nemůže škodit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 655,00 Kč
Vybráno 7.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 343 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.