svycreferendum
18.6.2021
Kategorie: Společnost

Švýcaři opět ukazují Evropě logiku

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝŠvýcaři v referendu rozhodli o nepřistoupení na nesmyslnou dohodu, která si dala za úkol snížit emise CO2 do roku 2030 na polovinu. Tento výsledek Evropská unie pozoruje s rozčarováním, ovšem normálně uvažující lidé tleskají.

O Švýcarsku nelze hovořit jinak než jako o zemi, jejíž obyvatelé se ke své přírodě chovají skutečně šetrně. Na dálnicích se táhnou 120tikilometrovou rychlostí, Alpy mají čisté, města uklizená, k porušování zákonů jsou netolerantní. Liší se i v jiných věcech, které by Evropskou komisi, respektive její členy, dovedly k mrtvici. Na rozdíl od ostatních Evropanů jsou Švýcaři téměř všichni ozbrojeni, jsou schopni velmi rychle zmobilizovat svou armádu včetně záložáků. Navíc mají uzákoněna referenda, která mohou zvrátit i zákon již v Parlamentu schválený. Představte si takové možnosti u nás či v zemích EU. Je pravděpodobné, že by polické spektrum a evropská situace vypadaly jinak.

Obyvatelé země helvétského kříže v referendu těsně rozhodli o tom, že se emisemi CO2 zabývat nebudou, respektive ne tak, jak si to vysnili eurounijní tvůrci Green Dealu. Pro ,,zelený“ přístup byli především obyvatelé měst, kteří paradoxně vědí o přírodě mnohem méně než venkované. Představa farmářů, lidí z hor, že by se pohybovali pomocí vysavačů na kolech, u nichž je dojezd minimální, pohodlí mizerné a cena vysoká, prostě netáhne. Zároveň si místní uvědomují, že zdroje elektřiny jsou omezené stejně, jako názory eurokomisařů. Nelze po nich chtíc více, než jsou schopné vyprodukovat. To platí o elektrárnách, ale i o mozkových kapacitách Leyenové & spol. A protože Švýcaři uměli vždy dobře počítat, dochází jim už nyní, že nesmyslný požadavek na snižování emisí CO2 bude extrémně drahý, přičemž radost z něj bude pro většinu lidí nulová.

Letošní rok ukazuje záda slibovanému oteplování, množství srážek údajnému suchu a Greta byla stažena z programu. Což ekoteroristy nijak nebrzdí a nadále jedou svou rétoriku. Pokud bude pokračovat chladnější období, bude zajímavé sledovat, jak nám to EU bude vysvětlovat. Pravděpodobně budou eurokomisaři ukazovat zelené Grónsko z minulých období a tvrdit, že příkrov ledu na tomto území nedovoluje existenci bohaté zeleně, za což opět bude moci CO2. Tady totiž vůbec nejde o skutečnou situaci, ale o naplnění představ o ,,nutných“ změnách vedoucích k dalšímu bohatnutí bohatých a navyšování moci mocných. Švýcaři řekli: ,,A dost“. Jejich zemi nebude nikdo říkat, co mají dělat, a už vůbec ne šílenci z Evropské unie, do které ani nevstoupili. Nadále jim tak zůstanou jejich milované osmiválce v amerických automobilech, sporťáky a zdravý rozum.

Neohnout hřbet, nedat se koupit, zachovat si tvář, tak lze vnímat přístup Švýcarska. Alpská země, která pro čistotu ovzduší dělá hodně, se odmítla podřídit doslova zhovadilostem vymýšleným generalitou Evropské unie. Švýcaři ukazují cestu, na kterou by mohlo být možné se vydat i u nás. Sice bychom byli na úplném začátku, rozhodně nejsme tak bohatí, ale nejsme nešikovní. EU se pomalu řítí do propasti, ze které se budou jednotlivé státy vyhrabávat samotné. A v té době bude Švýcarsko ještě bohatší, samostatnější a významnější zemí. A my budeme ještě více závidět. Oprávněně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 529 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)