braun
1.8.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švýcar připravil pro africké migranty krásný hotel. Po jejich příjezdu utrpěl šok

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PATRIK JUDA 01|08|2016

Před teprve několika měsíci bylo otevřeno v soukromém rekreačním středisku ve švýcarském Val Mustair nové azylové centrum. Zasloužil se o to Werner Braun, který je manažerem tohoto střediska. Podal pomocnou ruku a kanton jeho pomoc s radostí přijal. Udělal to i přesto, že některé úřady ve Švýcarsku (Reckingen ) vyzvaly majitele nemovitostí, aby je nepronajímali uprchlíkům a žadatelům o azyl. Ze strachu, že se tu usadí a stanou se finanční zátěží.

V květnu se obyvatelé švýcarské vesnice Oberwil-Lieli rozhodli raději zaplatit pokutu 7 milionů korun, než by přijali deset uprchlíků. “To je jednoduché jako facka, nechceme je tady”, řekl jeden ze starousedlíků. “Deset je příliš”. “Tvrdě jsme pracovali, máme to tu krásné a nechceme, aby to někdo zničil”. “Nezapadli by sem”….

Do Val Mustair dorazilo prvních čtrnáct Eritrejců. Dobře oblečeni a značkově obuti. Do té chvíle bydleli v bývalém hotelu Rustico v Laax. Příjezd Eritrejců však šokoval. Azylanti se odmítli nastěhovat do nového obydlí. V televizní reportáži o tomto vděku jsou vidět v pozadí hory a je to malebná krajina. Za mě krásné prostředí. Je to málo.

Dobrosrdečný pan Werner Braun čekal s úsměvem a přivítacím drinkem pro azylanty, kteří se však netvářili radostně. Naopak. Odmítli se nastěhovat do nového a pečlivě připraveného obydlí. Chtějí zpátky do Laax, nebo Chur.

“Chci do Churu, to je velký”. “Tohle město je malý, proto”. “Velmi malý”…. a popíjí svůj slavnostní drink.. “Horší, je to horší”. “Velká zloba” … naříkali nově příchozí.

Imigranti se prý cítí býti podvedeni, protože v jednom roce museli již čtyřikrát měnit ubytování, zatímco jiní prý mohou zůstat v Lenzerheide. Pan vedoucí Braun je z reakcí imigrantů rozezlen: “Dobře, teď si půjdete vyložit věci, ale fofrem. Se mnou si nebudou zahrávat, to je zcela jasné. Cítím se jako blbec. Totálně jsem rozčarován z toho co se děje. Vše bylo nachystáno. Na uprchlíky jsem čekal s radostí. My jsme ještě před půlhodinou na všem pracovali”.

Pan Braun byl opravdu zklamaný z reace imigrantů, po všech těch telefonátech a jednáních, aby jim pomohl. Nakonec zasáhl imigrační úřad a dal po telefonu uprchlíkům na výběr, zdali chtějí spát venku, nebo v domě.

“Tak si prosím vezměte vaše věci a jděte do domu”.

Dopadlo to dobře a prosba byla vyslyšena. Eritrejští imigranti neradostně uposlechli a holt se tedy ubytovali. Po azylových centrech napříč Evropu se dějí různé věci a toto je pouze drzá nevděčnost, ale říkám si, kde bude ubytováno těch šest tisíc uprchlíků, kteří mají údajně přijít do ČR v následujících třech letech? Zatím jich přišlo do ČR několik desítek a zdaleka ne všichni byli spokojeni. Někteří se raději vrátili do války. Někteří raději prchli do Německa a ještě nás pomluvili. Mimo jiné prý dostávali pít špinavou vodu, a nebo žádnou. Až k pláči jsou tato slova “vděku plná”.

Na serveru Česká justice vyšlo, že má ČR přijmout v letech 2017-19, 6000 žadatelů o azyl. Mělo by to stát více jak půl miliardy korun bez dph. Ale pokud jich prý ČR přijme 3000 do 26.9.2017, tak tuto půlmiliardu zaplatí EU. Materiál ministerstva vnitra upřesňuje, že integrace cizinců bude stát 173.500.000 korun ročně.

Tedy prý přijmout cca 2000 imigrantů ročně to vychází. Integrační práce bude spočívat v zajištění bydlení, vzdělání, výuce jazyka a pomoci v uplatnění na trhu práce.

To jsou optimistická slova, ale ať čtu statistiky jak čtu, tak je to spíše zbožné přání, ač nikoli mé. Možná svou zkušenost s přijatými uprchlíky z Irbílu vynásobíme x krát a třeba to stejně nic nezmění. Včera jsem četl statistiku švédské vládní agentury a státní migrační agentury. Kolika žadatelům o azyl ve Švédsku, kteří přišli vloni z afrických a arabských zemí se podařilo najít práci? Ze 163.000 to je 494 ! A to je pracovní statistika. O zvýšené kriminalitě ve Švédsku v souvislosti s imigranty jsem četl nejednou. Úspěšnost nově příchozích imigrantů, kteří si našli práci je 0.3%. Další velké nic. Absurdní a nicotné. Ti ostatní berou peníze z daní pracujících Švédů. Tak to je.

540.000.000 korun od EU se zdá jako velká suma peněz, ale je to v přepočtu 90.000 korun na migranta. Pokud by se do pracovního procesu “zapojili” tak, jako v jiných zemích, tak stačí tyto peníze tak na tři měsíce. Jak může chtít někdo přijmout tolik uprchlíků, když vidí a slyší, co se děje v ostatních zemích, které je tak vítali. Už je nevítají. Velmi trefně to vyjádřila paní Vladimíra Ludková, která je zastupitelkou ODS na Praze 8. “Konec vítání, je třeba říci sbohem”!

“Nechci se dožít doby, kdy bude výbavou maminek kromě kuchyňského nože také střelná zbraň”. Dojemné fotky topících se dětí již paní Ludkovou obtěžují. I mě to citové vydírání obtěžuje. “Blíží se doba, kdy zprávy o vraždění civilního obyvatelstva dalším fanatickým magorem napojeným na IS, budou vnímány jako samozřejmá součást našeho každodenního života. Už teď nás politici nabádají, že si máme zvykat”. Speciálně tato věta mi sedí k přijímání tolika uprchlíků. Zvykejte si. Vaše, za své občany bojující a dýchající vláda.

Koncem dubna dorazili čtyři z původně sedmi prověřených migrantů ze Sýrie. Tři se v Řecku “raději” ztratili. Naštěstí nejsme tak atraktivní zemí pro imigranty.

V Řecku na Lesbu je situace kritická. Řekové jsou smutní, že je uprchlíci zruinovali. Turismus na ostrově Lesbos je mrtvý, vymřel. Dimitros Vatis, který je majitelem jednoho z hotelů říká, že pokud si na situaci někdo dovolí stěžovat a řekne něco protimigračního, je označen ihned za fašistu.

V Itálii investovalo ministerstvo vnitra asi 40,5 milionů korun do kampaně, která má imigranty odradit od cesty do Itálie. Jsou to odrazující výpovědi imigrantů, které jsou vysílány v rádiu a na sociálních sítích, protože tam imigranti nejčastěji vyhledávají informace a domlouvají cestu s pašeráky. Už toho mají také dost.

Pan Juncker prohlásil, že není alkoholik a ve funkci skončí až on bude chtít. Dle nového nařízení EU byl vydán seznam invazivních, nepůvodních druhů zvířat a rostlin (37), které ohrožují původní populaci. Padlo to i na mývala severního. Tyto invazivní druhy by se prý přemnožily, vytlačily a zahubily původní evropské populace. Ředitel zoo v Brně, pan Martin Hovorka s tím nesouhlasí. Mývaly si může zoo ponechat, nechá li je vykastrovat, aby se dále nemohli množit. “Je to zbytečné trápení zvířat”.

Neboli EU má strach z přemnožených mývalů, kteří jsou navíc zavřeni v zoo, lidé platí za to, aby je mohli vidět a děti se na roztomilé mývaly těší. Ohledně mývalů myslí EU do budoucna, ale ohledně nezvládnuté a nezvládnutelné migrace myslí jen na udržení svých bruselských elitářských pozic.

Tak bych si na závěr přál, aby se podařilo zastavit tu skutečnou invazi, která ohrožuje původní evropskou populaci. Tu invazi neevropských imigrantů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
98 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.