POLITIKA
2.4.2021
Kategorie: Politika

Svou nadřazenost už ani neskrývají …

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝBylo by zajímavé se někdy zamyslet nad tím, jaký myšlenkový pochod vede ke změně uvažování ve chvíli, kdy se z relativně normálního člověka stane sebestředný politik s pocitem nadčlověka. Například Blatný. Ještě nedávno neznámá relativně neznámý člověk, který ani nebyl ředitelem nemocnice a v té, ve které zastával manažerský post, byli údajně vcelku rádi, že se ho zbavili. Což svědčí o nenaplněných ambicích a pravděpodobně tedy o ne tak dostatečných schopnostech. Při hledání vhodného ministra zdravotnictví tedy sáhnul Babiš po někom, kdo sice není dost kvalitní, ale u něhož měl dojem, že si nebude moc vyskakovat.

V době nouzového stavu se na některých politických postech vcelku slušně krade. Poslanci se dohodnuli, že není třeba zveřejňovat smlouvy spojené s nákupem čehokoliv. A tak se útržkovitě dozvídáme, že tu a tam některé ministerstvo utratilo peníze za naprosto nesmyslně předražený materiál, jindy uzavřelo smlouvu s firmou, jejíž existence je nejen podezřelá, ale absolutně netransparentní a často nemá ani účetnictví, případně sídlí na místech, kde to na luxusní kancelář nevypadá. Lidé vystupující v řídících orgánech těchto firem také nebudí dojem, že by se v byznysu kolem zdravotnictví pohybovali dlouho a měli by skutečně kvalitní kontakty. Naopak většinou jde o rychlokvašky po všech směrech a spíše prádelny peněz než solidní podnikatelské subjekty. Výmluvy vládních činitelů na nutnou pružnost v době pandemie jsou výsměchem nám všem, nejvíce však těm, kteří už nemají díky všem těm lockdownům co do úst. Je také třeba si připomenout vyplácení různých náhrad za něco, co vláda pokazila, občas záměrně. Navíc v některých kšeftech musí jet i poslanci, protože právě ti zabránili zveřejnění všech smluv spojených s nákupy v době nouzového stavu. Opět je třeba upozornit na celoevropský scénář, který se opakuje ve všech zemích, kam vidí Evropská komise a které se hlásí k Evropské unii. Velká Británie v tom jede také.

Arogance moci se však neprojevuje jen bohatnutím členů stávající vlády. Státní pokladna je vymetená, i přesto z posledních zbytků její správkyně Alena Schillerová vyplatila obří odměny svým podřízeným. Na další provoz státu si bude muset půjčit a naše ekonomika donedávna řazená k těm fungujícím dostane poslední ránu do vazu. Jestliže jsme dosud byli sice závislým na úspěšném Německu, nicméně jinak jsme byli vcelku samostatní, nyní se dostáváme do dluhové pasti, ze které by se i za ideální konstelace vyhrabávaly ještě děti našich dětí. Jenže celosvětová situace je mnohem horší než ideální, takže nelze očekávat, že by se dobré roky vrátily. Už dopředu je avizované zvyšování daní, o kterých tvrdíme už nyní, že jsou krádež. A to na nás připravují Velký reset a zelenou demagogii nazvanou Zelený úděl. To prostě nemůže skončit dobře, neexistuje model, který by dokázal zachovat dosavadní právo na soukromé vlastnictví a zároveň by našel zdroje na uspokojení bank a investorů, kteří financují propad ekonomiky. Je vcelku pravděpodobné, že nás budou chtít o vše obrat, což už prostě neskrývají. Tváří tohoto znárodnění je Němec Schwabe, vykonávající rukou Angela Merkelová a u nás se na tuto etapu třesou Piráti se svými spojenci.

Vraťme se k našim grázlům. Blatný si dovolí říct cosi o tom, že se Češi utrhávají ze řetězu, čímž přiznává, že už národu politici nasadili okovy. Vyhrožují nepokrytě a používají síly v podobě ozbrojených složek. Přestože Pražané nic neporušili, z Náplavky a parků je vyhání policisté. Jestliže vysoká koncentrace lidí v řadě na očkování v uzavřeném prostoru chodby v nemocnici nevadí, proč je trnem v oku jejich větší hustota ve venkovním prostoru? Jde jen o prostou buzeraci, která bude záhy doplněna z prstu vycucanými čísly věnujícími se šířící nákaze v Praze. Navíc nám stejný člověk vyhrožuje opětovným zavřením škol, které dosud neotevřel. Představa, že se bude 2xtýdně testovat a celý den budou děti nosit roušky, je prostě šílená a odpovídá to chování gestapa. To, že se Babiš se svým plačtivým projevem žádajícím o další prodlužování lockdownu moc neukazuje, je pouze jeho rafinovanost. Na špinavou práci má velitele Hamáčka a moc si vychutnávajícího Blatného.

Je potřeba si uvědomit, že vše toto, co se nyní děje, jde ze shora. Stali jsme se poddanými Evropské unii, padající lejno z Bruselu a Berlína zasahuje všechny evropské státy. Nikoho už dávno nezajímá, je li co jíst, a hlavně to, co přijde. Nařízení se snaží obejít všude. I přes rizika spojená s onemocněním a plno zbytečnými úmrtími často způsobenými neochotou lidi léčit, byť léky, které nejsou k tomu prvotně určené, je evidentní, že už toho bylo dost. Hra na strach o ty, kteří by použili například Ivermectin, je falešná. Stažení ještě před rokem dostupných léčiv z prodeje ukázalo na záměr postupně nás tady vyvraždit, čemuž napomohou i vakcíny. Už nyní se hovoří o nutných dalších dávkách či potřebě očkovat i kojence. Každý, kdo toto tvrdí, musí být potrestán. Navíc komedie kolem vhodnosti jedněch produktů a zpolitizování druhých, samozřejmě ruských, je dalším důkazem toho, že tu nikomu nejde o zdraví obyvatel a návrat k bývalému způsobu života. K moci se dostali zločinci a s jako takovými je třeba zacházet. Je úplně jednou, k jakému politickému subjektu patří. Už dávno jsme je měli vyhnat a potrestat. Je potřeba Velký reset, ovšem ten politický. Z nynější garnitury tu nemůže zůstat téměř nikdo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 009 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (47 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
79 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.