24.9.2015
Kategorie: Společnost

Svobodná a prosperující Evropa dávno skončila …

Loading...
Sdílejte článek:

DAVID FORBELSKÝ 24|09|2015

Opět si musím pomoci úvodní větou ze Švejka. „Tak nám skončila Evropa“ řekla nám tuhle média. Na to já odpovídám: „A která Evropa? Já znal dvě, jednu byrokratickou, kde nikým nezvolení lidoví (pardon Evropští) komisaři rozhodovali  téměř o všech zákonech, kterými se České země musely řídit, a pak jsem znal také jednu, kde se lidi dělili podle svého původu a o jejich umístění rozhodovali také nikým nevolení  úředníci. Ani jedné není žádná škoda“.

Jenže bohužel ani jedna z těchto Evrop neskončila, naopak! Skončila Evropa, kterou se podařilo vybudovat potem, prací i krví našich předků. Evropa, kde se mohl téměř každý usadit tam kde chtěl, tam pracovat, vychovávat své děti ve víře jakou uznal za vhodnou  a vzdělávat je také kde chtěl. To, že my z východního bloku jsme to nezkusili, neznamená, že to tak v Evropě nebylo.

K moci se však stále více dostávali „revolucionáři“ z přelomu 60. A 70. let. Mnohde, třeba v Německu, dokonce i spolupracovníci bolševických teroristů. Naše společnost v 90. letech měla dostatek protilátek, aby rozpoznala hrozící nebezpečí a poměrně dlouho se podobným zjevům a jevům bránila.

Ale tito marxisté, trockisté a bůhví jak si ta sebranka ještě říká, neskutečně zadlužili své země a vyvolali tak zdání správné cesty a podobné kreatury se začaly objevovat i na naší politické scéně. A stejně jako v běžném životě, se někteří chtějí podobat bohatému sousedovi, také si na dům vezmou hypotéku, na leasing si vezmou drahé auto a neřeší, jak a zda vůbec mají na splátky, tak stejně se začala chovat i naše politická garnitura.

Strany opustily své ideály a jediným cílem se stalo patřit k „těm bohatým“, dokonce začalo být společensky nepřijatelné čas od času upozornit nato, že na to nemáme a že na dluh se věčně žít nedá. A stejně jako v tom běžném životě, se ze zadluženého člověka časem stane snadno vydíratelná poslušná loutka, stala se i naše zem závislou na různých dotacích a pochvalách od oněch nevolených papalášů.

To však byla zatím jen Evropa, které se lidi vysmívali, stejně jako se dělali vtipy na Biľaka a Husáka a vážně ji bralo jen pár podivínů, kteří tomu opravdu věřili a pak armáda lidí, které tato Evropa platila, aby ji všude vychvalovali. To byla sice hrozná, ale stejně jako reálný socialismus, přežitelná Evropa s nadějí, že to časem lidem dojde, nebo že stejně jako onen „náš“ socialismus ji prostě dojede na to, že dojdou prachy na experimenty. Včerejším protlačením povinných kvót, se ale opět z temných vod vynořila Evropa, která bude lidi dělit na různé kategorie.

evropa_850

Nechme stranou hysterické výkřiky obou táborů a obviňovaní jedněch z vlastizrady a druhých z rasismu. Pojďme si položit praktické otázky, jak chtějí tyto kvóty a celou uprchlickou tragédii řešit. Vím, že v první linii je Německo, které s podobnými akcemi má velkou zkušenost, přesto se zdráhám věřit, že je oživí.

Ptám se tedy nejen těch tří našich poslanců, kteří pro tyto kvóty hlasovali ale i všech těch, kteří tuto myšlenku podporují. V Evropě je podle komise 120 tisíc lidí, které je nutno přerozdělit. Ponechme teď stranou, že jich je rozhodně více a kvóty tedy porostou v lepším případě lineárně, možná však i geometricky. Každý z těch lidí má rodinu a tu bude chtít tady taky. Jakým klíčem tedy hodláte rozdělit lidi, kteří převážně chtějí do Německa a Švédska na ty šťastné, které tam pošlete a na ty méně šťastné, kteří předměstí Dortmundu, nebo Malmö vymění za předměstí Bruntálu nebo Jablonce?

Bude o tom opět rozhodovat úředník? Obnoví Německo „Hlavní úřad pro otázky rasy a osidlování“? 

Dejme tomu, že se to povede bez úplatků a excesů v úřednickém rozhodování, což samo o sobě zní jako pohádka. Máme tedy vybráno 1 591 „šťastlivců“. Číslo samo o sobě není problémem, to asi naše země opravdu zvládne.

Ale co teď? Máme naloženo téměř 1600 lidí, tedy asi 40 autobusů, nebo pokud Němci vše nezapomněli tak 19-20 vagónů lidí. Rozvezeme je po České republice, ubytujeme a zajistíme jim stravování v uprchlických zařízeních. K tomu jim dáme kapesné, které je nyní, pokud se nemýlím 360 Kč měsíčně. Jejich kolegové, kteří v této loterii buď měli štěstí, nebo uplatili úředníka úřadu pro osidlování, v Německu budou dostávat kapesné  v táborech cca 150 € mimo ně pak kolem 300€, tedy přibližně desetinásobek. Jak zabrání „konatelé dobra“ tomu aby takový uprchlík „neztratil pas“ neodjel do Německa a nezkusil štěstí v loterii znovu?

Tady možná přijdou na řadu v Německu kdysi tolik populární nášivky na oděv, případně tetování. Jak hodláte kontrolovat plnění kvót jednotlivými státy? Jistě i na to má Německo propracovanou technologii ranní nástupy na „appelplatzu“ a sčítání a posléze odesílání počtů za kontroly jmenovaného úředníka říšské, pardon evropské moci. Jen nevím, jestli necháme všechny zbylé zase stát na mrazu nebo pálícím slunci, než se najdou ti, kteří zkusili se opět dostat do vysněných zemí?

Možná agent plavec Štětina má ze své praxe s StB jiné metody, které tolik nebudou připomínat tu Evropu, která tu už jednou byla. Ale pro mě zemřela Evropa svobodných lidí, kteří mohou obchodovat, s čím chtějí a kde chtějí. Kterým nebude nikdo bránit usadit se, kde jim to podle nich přinese štěstí. Taková Evropa tu byla bohužel jen chvíli. Před první velkou válkou a chvíli v 90. letech. Mezitím se tu vystřídaly Evropy, kterých není žádná škoda, jak by řekl Švejk.

Léta trvalo vypracovat systém pravidel a zákonů, které vyjasňovaly jak nakládat s lidmi, kteří chtějí vstoupit a pobývat na území Evropy. Jako hlavní a nejhorší příčinu problému vidím to, že státy které tyto dohody měly garantovat, na tyto povinnosti totálně rezignovaly a přestaly byť jen kontrolovat kdo do společného prostoru vstoupí. Korunu tomu však nasadila „Mutti Merkel“, která z pozice „leadera“ (slovo Führer, ač synonymum mi přišlo přece jen kách) Evropy, nejen, že tyto státy netlačila alespoň k elementárnímu plnění úkolů s ostrahou společných hranic, ale navíc začala „peskovat“ státy, které se o to začaly pokoušet.

Takže ne masy uprchlíků, ale nedodržování vlastních pravidel nás dovede do pekel. Tato krize nemůže vyústit v nic jiného, než ke krvavé řeži… Bohužel.

ZDROJ: David Forbelský (krác.)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 16 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
7 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.