SLOVA960
1.12.2019
Kategorie: Společnost

Svobodě slova zvoní umíráček

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Přečetl jsem si, že skupina českých poslanců se obrátila na Kongres USA dopisem, ve kterém vyzývá jeho členy, aby začali něco dělat s tím, že komunikační platformy jako Facebook nebo Twitter šíří lži a rozdělují společnost. Tuto výzvu podepsali poslanci sedmi z deseti stran zastoupených ve Sněmovně (ANO, ČSSD, KDU–ČSL, ODS, Piráti, STAN a TOP09). Nepřipojil se nikdo z KSČM, SPD a Trikolóry. Tedy podepsali pouze zástupci prounijních stran. Náhoda? Podle mě ne.

Musím říct, že jsem málem spadl ze židle. Omezování svobody slova jede ve velkém a ještě je snaha utáhnout šrouby? Vždyť veškeré platformy si aktivně zřídily vlastní cenzorská oddělení, která mažou příspěvky i skupiny, blokují uživatele a dávají jim zákaz publikování od pár dnů do doživotí. Evropská unie pilně hájí cenzuru, dokonce má tuto oblast na starosti česká eurokomisařka. To je ještě málo? Ok, pak tady máme různé skupiny aktivistů, obvykle napojené na neziskové organizace, kteří aktivně nahlašují cokoliv, co nezapadá do jejich světonázoru a ještě se chlubí, kolik profilů se jim podařilo „sestřelit“. Ale některým lidem to stále nestačí.

Jako obvykle je tento dopis a snaha po cenzuře zabalena do zmiňování hrozeb z Ruska a Číny. To je v dnešní době takové zaklínadlo. Nemáš ten správný názor? Jsi agent Kremlu! Prostě černá a bílá, nic mezi tím. Navíc absolutně chybí jakákoliv sebereflexe. Tito lidé jsou přesvědčeni, že oni chyby nedělají. Nepřipustí si, že by s nimi mohl někdo nesouhlasit. Pokud ano, je to buď agent, nebo zmanipulovaná osoba. Vždyť oni nám přece nabízejí to nejlepší, co existuje a každý to přece musí pochopit. To, že by třeba někdo mohl být odpůrce EU a zároveň nesouhlasil s politikou Ruska, to je pro tyto lidi nepochopitelné. Proto stále přemýšlejí, jak prosadit ten svůj jediný a správný názor a nechápou, že za nimi nestojí lidé v jednom šiku. No a proto je potřeba opačné názory zakázat a zcenzurovat, pak už konečně nastane ten ráj na zemi.

Za sebe mohu prohlásit, že svoboda slova je pro mě jednou z nejdůležitějších věcí v životě. Pamatuji ještě 80. léta a větu, kterou mi říkali rodiče: „Ale ve škole to neříkej.“ Nechci, aby se tento stav vrátil, nechci Ministerstvo pravdy, které je popsáno v románu G. Orwella 1984. Mimochodem, začínám si myslet, že tento spisovatel byl lepším prorokem než Nostradamus. Vize Orwella se pomalu začínají naplňovat. Bohužel.

Svoboda slova buď je a nebo není. O počasí se může člověk svobodně bavit i v KLDR. Kdo rozhodne, co je ještě v pořádku a co už je za hranou? Předpokládám, že se k tomu bude muset zřídit nějaký úřad, který budou tvořit ti správně ideologicky kovaní soudruzi… tedy pardon, progresivní liberálové. Tohle opravdu nechci. Je zvláštní, že lidé, kteří nejvíce volají po cenzuře, mají na druhé straně plná ústa nenávisti k režimům, které samy svobodu slova potlačují. To si opravdu nevidí do úst? Omezování práv v Rusku nebo v Číně je pro ně problém, ale omezování práv v Evropské unii je v pořádku?

Tito lidé budou vždy mými politickými nepřáteli, ale nikdy bych se nesnížil k tomu, že bych volal po cenzuře jejich výroků a myšlenek. Jsem velmi rád, že u nás ve Straně nezávislosti České republiky se cenzura nepěstuje. Jsme jednou z mála stran, která nečistí diskuse a místo zákazů jsme vždy otevření k debatě. Pokud zůstaneme dále členy Evropské unie, bude našich svobod stále ubývat a nakonec si budeme muset názory, které nejdou s povoleným proudem, sdělovat někde v soukromí za zavřenými dveřmi. Že už to tady bylo? Ano, bylo a nechci, aby se to vrátilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vladtimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 621,00 Kč
Vybráno 53.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 299 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.