SLOVA960
1.12.2019
Kategorie: Společnost

Svobodě slova zvoní umíráček

Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

Přečetl jsem si, že skupina českých poslanců se obrátila na Kongres USA dopisem, ve kterém vyzývá jeho členy, aby začali něco dělat s tím, že komunikační platformy jako Facebook nebo Twitter šíří lži a rozdělují společnost. Tuto výzvu podepsali poslanci sedmi z deseti stran zastoupených ve Sněmovně (ANO, ČSSD, KDU–ČSL, ODS, Piráti, STAN a TOP09). Nepřipojil se nikdo z KSČM, SPD a Trikolóry. Tedy podepsali pouze zástupci prounijních stran. Náhoda? Podle mě ne.

Musím říct, že jsem málem spadl ze židle. Omezování svobody slova jede ve velkém a ještě je snaha utáhnout šrouby? Vždyť veškeré platformy si aktivně zřídily vlastní cenzorská oddělení, která mažou příspěvky i skupiny, blokují uživatele a dávají jim zákaz publikování od pár dnů do doživotí. Evropská unie pilně hájí cenzuru, dokonce má tuto oblast na starosti česká eurokomisařka. To je ještě málo? Ok, pak tady máme různé skupiny aktivistů, obvykle napojené na neziskové organizace, kteří aktivně nahlašují cokoliv, co nezapadá do jejich světonázoru a ještě se chlubí, kolik profilů se jim podařilo „sestřelit“. Ale některým lidem to stále nestačí.

Jako obvykle je tento dopis a snaha po cenzuře zabalena do zmiňování hrozeb z Ruska a Číny. To je v dnešní době takové zaklínadlo. Nemáš ten správný názor? Jsi agent Kremlu! Prostě černá a bílá, nic mezi tím. Navíc absolutně chybí jakákoliv sebereflexe. Tito lidé jsou přesvědčeni, že oni chyby nedělají. Nepřipustí si, že by s nimi mohl někdo nesouhlasit. Pokud ano, je to buď agent, nebo zmanipulovaná osoba. Vždyť oni nám přece nabízejí to nejlepší, co existuje a každý to přece musí pochopit. To, že by třeba někdo mohl být odpůrce EU a zároveň nesouhlasil s politikou Ruska, to je pro tyto lidi nepochopitelné. Proto stále přemýšlejí, jak prosadit ten svůj jediný a správný názor a nechápou, že za nimi nestojí lidé v jednom šiku. No a proto je potřeba opačné názory zakázat a zcenzurovat, pak už konečně nastane ten ráj na zemi.

Za sebe mohu prohlásit, že svoboda slova je pro mě jednou z nejdůležitějších věcí v životě. Pamatuji ještě 80. léta a větu, kterou mi říkali rodiče: „Ale ve škole to neříkej.“ Nechci, aby se tento stav vrátil, nechci Ministerstvo pravdy, které je popsáno v románu G. Orwella 1984. Mimochodem, začínám si myslet, že tento spisovatel byl lepším prorokem než Nostradamus. Vize Orwella se pomalu začínají naplňovat. Bohužel.

Svoboda slova buď je a nebo není. O počasí se může člověk svobodně bavit i v KLDR. Kdo rozhodne, co je ještě v pořádku a co už je za hranou? Předpokládám, že se k tomu bude muset zřídit nějaký úřad, který budou tvořit ti správně ideologicky kovaní soudruzi… tedy pardon, progresivní liberálové. Tohle opravdu nechci. Je zvláštní, že lidé, kteří nejvíce volají po cenzuře, mají na druhé straně plná ústa nenávisti k režimům, které samy svobodu slova potlačují. To si opravdu nevidí do úst? Omezování práv v Rusku nebo v Číně je pro ně problém, ale omezování práv v Evropské unii je v pořádku?

Tito lidé budou vždy mými politickými nepřáteli, ale nikdy bych se nesnížil k tomu, že bych volal po cenzuře jejich výroků a myšlenek. Jsem velmi rád, že u nás ve Straně nezávislosti České republiky se cenzura nepěstuje. Jsme jednou z mála stran, která nečistí diskuse a místo zákazů jsme vždy otevření k debatě. Pokud zůstaneme dále členy Evropské unie, bude našich svobod stále ubývat a nakonec si budeme muset názory, které nejdou s povoleným proudem, sdělovat někde v soukromí za zavřenými dveřmi. Že už to tady bylo? Ano, bylo a nechci, aby se to vrátilo.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 7 511,11 Kč
Vybráno 21.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 223 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.