ppclanek
17.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Svoboda slova definitivně skončila, končit je nucen i Pravý prostor

Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážení čtenáři, zřejmě jste si všimli, že z našeho webu zmizelo mnoho článků. Oprávněně se nás ptáte proč. Pokusím se vám to tedy v tomto krátkém textu vysvětlit.

První co z našeho internetového deníku zmizelo byly reklamy od jedné velké nadnárodní společnosti. To je pro další existenci Pravého prostoru téměř fatální smrtelná rána. Jak si jistě všimnete na grafu pod našimi donátory, potřebujeme na provoz webu částku minimálně 35 000 Kč měsíčně a to v podstatě nepočítáme práci hlavních redaktorů. Podaří se nám za měsíc většinou vybrat něco mezi 10 – 20%. To je málo. Deficit nám dorovnává právě prodej reklamní plochy. Ten nám ona nadnárodní společnost právě zastavila. Proč?

Prý porušujeme zásady. Jako příklad onoho “zločinu” nám vytknuli článek o občance Velké Británie, která odešla za bojovníky ISIS, nyní se chce vrátit a GB ji zbavila občanství. Zpráva, kterou otiskly snad všechny zpravodajské agentury a deníky. My za ni byli zablokováni a přišli tak o nejpodstatnější zdroj příjmů, díky kterému mohl PP fungovat. Co s tím?

Máme několik možností. Okamžitě skončit, což nás po tomto zásahu napadlo jako první, neboť v takovém prostředí se prostě svobodné a nezávislé zpravodajství dělat nedá. Nejde totiž do nekonečna web dotovat ze soukromých peněz dvou jednatelů společnosti, která PP provozuje. Na to dlouhodobě nemáme volné zdroje ani motivační síly.

Požádat o pomoc naše čtenáře, aby zvýšili svoji donátorskou aktivitu. To samozřejmě můžeme a tímto i činíme. Bohužel si myslíme, že výpadek z příjmu za reklamy z toho určitě nebude zacelen.

A jako třetí možnost je podvolit se požadavkům Velkého bratra, upravit obsah PP dle jeho požadavků, požádat o kontrolu, zdali jsme se dostatečně sebezmrskali a zcenzurovali a doufat, že nám bude požehnáno a reklamy vráceny, abychom mohli dále mediálně žít. Velkému bratru však ani toto nestačilo, reklamy u nás neobnovil, prý jsme málo pozitivní, xenofobní a ty naše diskuse pod články … vůbec tam nemažeme závadové příspěvky … hamba!

Pokud tedy chceme PP alespoň ještě nějakou chvíli zachovat, jsme nuceni pracovat se čtvrtou variantou. Nahradit největší zdroj příjmů poskytovatelem reklamy, který nás nebude tolik cenzurovat a nařizovat nám co smíme psát, ale zdaleka nám nepřinese tolik peněz, aby PP mohl bezproblémově fungovat. Bohužel. Peníze vládnou světu a zadarmo se PP neudělá. Je potřeba vybavení, prostory, energie, překlady, provoz serveru, nikoliv jen obyčejný hosting za pár stokorun, ale při naší návštěvnosti již lepší a samozřejmě daleko dražší řešení v řádech desetitisíců, vývoj a vylepšení webu či další IT práce a další a další náklady, které je třeba zaplatit. I když budeme jako nadále pracovat takřka bez odměn, vše ostatní bychom museli platit z vlastních úspor. Pochopte, vážení čtenáři, že to opravdu dlouhodobě nejde.

Je nám to velmi líto. Pravý prostor je jako naše dítě, které si v českém mediálním prostředí vytvořilo poměrně významnou pozici. Bez dotací, bez politického krytí, bez tajemných velkých sponzorů v zákulisí. Vše co jsme vytvořili je opravdu jen naše krev, pot a slzy. Od nuly.

Velkému bratru jsme se díky pilným udavačům znelíbili. Použil na nás, stejně jako v mnoha dalších případech, ekonomický nátlak, abychom začali psát jak on píská. Naprosto konkrétně to nikdy nespecifikuje, jsou to jen taková obecná pravidla. Nicméně z článků, nad kterými se výhružně již dříve pohoršoval a zastavil zobrazování reklam u nich samotných je v podstatě jasno. Vadí skoro vše z rubriky multikulturní soužití. Je to prý šokující, nenávistné, hanlivé, urážející. Z PP tedy zmizelo více jak 3 000 článků s touto tématikou. Pod Velkým bratrem dnes tedy již nelze psát svobodně. Děsivé? Neuvěřitelné? Nemožné ve svobodné společnosti?

Bohužel realita … Svoboda slova definitivně skončila, skončí i Pravý prostor? Pomůžete nám přežít?

kkriz18

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč


Celkem za měsíc: 13 379,78 Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 545 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...
338 komentářů
    • Redakce
    • Redakce
        • Redakce
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.