ppclanek
17.3.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Svoboda slova definitivně skončila, končit je nucen i Pravý prostor

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážení čtenáři, zřejmě jste si všimli, že z našeho webu zmizelo mnoho článků. Oprávněně se nás ptáte proč. Pokusím se vám to tedy v tomto krátkém textu vysvětlit.

První co z našeho internetového deníku zmizelo byly reklamy od jedné velké nadnárodní společnosti. To je pro další existenci Pravého prostoru téměř fatální smrtelná rána. Jak si jistě všimnete na grafu pod našimi donátory, potřebujeme na provoz webu částku minimálně 35 000 Kč měsíčně a to v podstatě nepočítáme práci hlavních redaktorů. Podaří se nám za měsíc většinou vybrat něco mezi 10 – 20%. To je málo. Deficit nám dorovnává právě prodej reklamní plochy. Ten nám ona nadnárodní společnost právě zastavila. Proč?

Prý porušujeme zásady. Jako příklad onoho “zločinu” nám vytknuli článek o občance Velké Británie, která odešla za bojovníky ISIS, nyní se chce vrátit a GB ji zbavila občanství. Zpráva, kterou otiskly snad všechny zpravodajské agentury a deníky. My za ni byli zablokováni a přišli tak o nejpodstatnější zdroj příjmů, díky kterému mohl PP fungovat. Co s tím?

Máme několik možností. Okamžitě skončit, což nás po tomto zásahu napadlo jako první, neboť v takovém prostředí se prostě svobodné a nezávislé zpravodajství dělat nedá. Nejde totiž do nekonečna web dotovat ze soukromých peněz dvou jednatelů společnosti, která PP provozuje. Na to dlouhodobě nemáme volné zdroje ani motivační síly.

Požádat o pomoc naše čtenáře, aby zvýšili svoji donátorskou aktivitu. To samozřejmě můžeme a tímto i činíme. Bohužel si myslíme, že výpadek z příjmu za reklamy z toho určitě nebude zacelen.

A jako třetí možnost je podvolit se požadavkům Velkého bratra, upravit obsah PP dle jeho požadavků, požádat o kontrolu, zdali jsme se dostatečně sebezmrskali a zcenzurovali a doufat, že nám bude požehnáno a reklamy vráceny, abychom mohli dále mediálně žít. Velkému bratru však ani toto nestačilo, reklamy u nás neobnovil, prý jsme málo pozitivní, xenofobní a ty naše diskuse pod články … vůbec tam nemažeme závadové příspěvky … hamba!

Pokud tedy chceme PP alespoň ještě nějakou chvíli zachovat, jsme nuceni pracovat se čtvrtou variantou. Nahradit největší zdroj příjmů poskytovatelem reklamy, který nás nebude tolik cenzurovat a nařizovat nám co smíme psát, ale zdaleka nám nepřinese tolik peněz, aby PP mohl bezproblémově fungovat. Bohužel. Peníze vládnou světu a zadarmo se PP neudělá. Je potřeba vybavení, prostory, energie, překlady, provoz serveru, nikoliv jen obyčejný hosting za pár stokorun, ale při naší návštěvnosti již lepší a samozřejmě daleko dražší řešení v řádech desetitisíců, vývoj a vylepšení webu či další IT práce a další a další náklady, které je třeba zaplatit. I když budeme jako nadále pracovat takřka bez odměn, vše ostatní bychom museli platit z vlastních úspor. Pochopte, vážení čtenáři, že to opravdu dlouhodobě nejde.

Je nám to velmi líto. Pravý prostor je jako naše dítě, které si v českém mediálním prostředí vytvořilo poměrně významnou pozici. Bez dotací, bez politického krytí, bez tajemných velkých sponzorů v zákulisí. Vše co jsme vytvořili je opravdu jen naše krev, pot a slzy. Od nuly.

Velkému bratru jsme se díky pilným udavačům znelíbili. Použil na nás, stejně jako v mnoha dalších případech, ekonomický nátlak, abychom začali psát jak on píská. Naprosto konkrétně to nikdy nespecifikuje, jsou to jen taková obecná pravidla. Nicméně z článků, nad kterými se výhružně již dříve pohoršoval a zastavil zobrazování reklam u nich samotných je v podstatě jasno. Vadí skoro vše z rubriky multikulturní soužití. Je to prý šokující, nenávistné, hanlivé, urážející. Z PP tedy zmizelo více jak 3 000 článků s touto tématikou. Pod Velkým bratrem dnes tedy již nelze psát svobodně. Děsivé? Neuvěřitelné? Nemožné ve svobodné společnosti?

Bohužel realita … Svoboda slova definitivně skončila, skončí i Pravý prostor? Pomůžete nám přežít?

kkriz18

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 705,00 Kč
Vybráno 42.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 10 666 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
politicon.cz
338 komentářů
    • Redakce
    • Redakce
        • Redakce
    • Redakce

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.