slova
28.8.2018
Kategorie: Společnost

Svoboda slova buď je, anebo není

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Nemusíme se ani moc ohlížet zpátky, stačí tak tři roky. Tehdy začala migrační krize. Jistě i vy si pamatujete, jakým všem možným obviněním byli vystaveni ti, kteří už tenkrát nahlas říkali radikální recepty, jak nelegální masovou migraci zastavit. Dnes tytéž recepty nahlas říkají i mnozí evropští vládní politici.

Který názor je v tomto případě hnusný? Ten radikální tři roky starý? Nebo ten současný radikální, de facto stejný jako ten tři roky starý? Nebo není hnusný žádný z nich? A proč by měl být hnusný? Protože chce zachovat Evropu v její historické podobě? Protože nechce přistěhovalecká ghetta s miliony nepřizpůsobivých na předměstích evropských měst? Protože chce pro ženy stejná práva jako mají muži?

Není spíše hnusný opačný názor? Ten, který pod pláštíkem humanismu otevírá brány k likvidaci naší anticko-židovsko-křesťanské civilizace? 

Kdo je oprávněn rozhodovat, který z těch názorů je hnusný. Chovancův hybridní cenzorský úřad na ministerstvu vnitra? Smečka režimních novinářů z médií hlavního proudu? Darmožrouti z politických neziskovek? Velký facebookový bratr, jenž maže vybrané příspěvky rychlostí, jakou by mu mohl závidět i někdejší komunistický FÚTI, Federální úřad pro tisk a informace? 

Svoboda slova buď je, anebo není. Svoboda slova není to, že se smějí říkat jen „pěkné“ věci. Svoboda slova naopak znamená, že se mohou říkat i hnusné věci. Proč? Protože některé ty „hnusné“ věci možná vůbec nejsou hnusné, nýbrž je to pravda. A co je a co není pravda, nechť si přebere každý sám. Nemá to za nás dělat žádný Velký ani jiný, třeba facebookový bratr. 

A jestli někdo slovem porušuje zákony, od toho je tady policie.

Řádění cenzorů na facebooku a jiných sociálních sítích nepřinese nic dobrého. Právě naopak. Lidé budou ještě víc nadávat na soft-totalitní režim, ve kterém – bohužel – už zase žijeme a který tohle umožňuje, možná přímo nařizuje, a ještě víc mu půjdou po krku. A pravda nakonec stejně vypluje na povrch. S pravdou je to totiž stejně jako s mokrým jílem. Čím víc ho budete v dlaních mačkat, tím víc vám bude mezi prsty proklouzávat. 

A propos. Svobodu slova stále ještě zaručuje naše Ústava. Co ty na to, Velký bratře?

 

Autor: Petr Štěpánek

stepanek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 95 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.