norskomigrgang
14.9.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Svoboda projevu v úzkých

Sdílejte článek:

YNGVAR BRENNA

Očekávaný strach úřadů se stal skutečností. „Někdo“ se postavil do center několika měst a prohlašoval, že Mohamed byl falešným prorokem a kritizoval obsah Koránu a islám jakožto ideologii. Pokaždé to vyvolávalo a vyvolává útoky protidemonstrantů. Sympatie masmédií je na straně muslimů, stejně tak se i premiérka vyjadřuje jako jejich podporovatelka. V praxi si norská masmédia nepřejí projevy, jež uráží muslimy; a to, co uráží, to masmédia mívají sklon přenechat muslimům, aby definovali, jak k tomu budou přistupovat. Kdo čekal na to, že bude premiérka odsuzovat řádění póvlu a útoky na svobodu projevu, ten čekal marně. Odsoudila projevy kritiky islámu, zato o násilnické lůze útočící na kritiky i na policii neřekla ani slovo. Premiérka k tomu, že je svoboda projevu ohrožena násilím a že je monopol policie na užití síly znevažován a kompromitován chátrou, nemá ani jeden komentář. Premiérku spíše více zajímá množství polevy na sladkém pečivu než nějaká svoboda projevu.

V Dánsku si jistý Rasmus Paludan a jeho protiislámská strana Stram Kurs udělali z provokací v oblastech hustě obývaných migranty specialitu. Pokaždé, kdy muslimové zareagují násilím, poklesne „hodnota“ jejich „akcií“, zatímco hodnota těch Paludanových stoupá. Ovšem po nedávné akci ve švédském Malmö, na které mj. křičela starší muslimka „pokud o islám nestojíte, proč jste nás tedy přijali?“ mu švédské úřady zakázaly na dva roky vstup do Švédska. Rozhodnutí je sporné. Zachovaly by se úřady stejně vůči třeba Salmanu Rushdiemu? A co kdyby byl karikaturista Lars Vilks, jenž si z islámu tropil žerty, Dán a nikoli Švéd? Odepřely by mu úřady vstup?

Úřady prý nepochopili princip moci úřední a to, když „někdo“ za svobodu projevu a shromažďování riskuje život. Prostřednictvím videí si mohou ověřovat všichni, že situace byla vážná. Z hlasů je cítit strach ze smrti, přitom je povinností policie chránit i nepohodlná, sporná a provokující vystoupení.

Norská organizace SIAN (Stopp islamiseringen av Norge /Zastavte islamizaci Norska/) kritizující islám – má již zakázáno vystupovat v částech měst, kde žije mnoho muslimů. Úřady nechtějí nepokoje a improvizují, aby muslimům ušetřili provokatéry. Znamená to snad, že jde o městské části muslimů? Není to následkem zákazu? Snažší se omezovat prostor antiislamistů. Zůstává jim právo pořádat manifestace na liduprázdných místech tak, aby nebyl nikdo provokován.

V Dánsku někteří muslimové chápou městské části jako své. Chtějí územní kontrolu. O tom nechtějí norské úřady hovořit. Svoboda projevu a shromažďování je pro muslimy nepochopitelná. V muslimských městských částech mají platit muslimská pravidla. Proto Dán Paludan a norská organizace SIAN /navzdory provokujícím metodům a rétorice/ odhalují, že tu je konflikt, zcela nezávisle na tom, že existuje nějaký Paludan, resp. SIAN.

Masmédia a politici nás chtějí přimět k tomu, abychom věřili, že tihle lidé vytvářejí konflikt a že spor přichází s nimi a že bez nich by žádné potíže nebyl. Ovšem bystřejším občanům dochází, že jde o lež. Jednomu se nemusí líbit styl a metody Paludana a SIANu, ovšem si jeden všímá té souvislosti mezi násilím páchaným na těch vetřelcích, jež si dovolí vstoupit na území muslimů a tím, že je čím dále více Dánů, Norů a Švédů vystavováno násilí muslimů se záměrem dominovat. To se děje zcela bez reakcí od muslimských komunit. Nikdo nepochoduje ulicemi s požadavkem „Pomozte nám zastavovat násilí“, jež naši mladí muži uplatňují vůči vám.

Muslimové nejsou od dob vydání Satanských veršů a karikatur deníku Jyllands-Posten a časopisu Charlie Hebdo o nic snášenlivější. Je jich více a mají pocit, že jsou v právu, aby si „něco“ vydupali. Nebude-li se jim projevovat úcta podle toho, jak si sami představují, pak nastoupí násilí. Kdo jim toto právo propůjčil?

Úřady nechápou, že se nyní dělí o monopol práva na násilí s muslimy. Islám nesnáší urážky. Poklonkováním tomuto požadavku, jenž nazývají respekt, se úřady podřídily násilí. Nazývají to respekt, jenže respekt, jenž zakládá na násilí je obrácením pojmů vzhůru nohama.

Lidem začínají docházet i další souvislosti. Jako např. to, že ve švédském Göteborgu začala síť kolem Aliho Khana zřizovat zátarasy směrem do městské části Angered. Muslimové chtějí mít to, kdo vjíždí, pod kontrolou. Ona síť je ve sporu s gangem Backagänget. Jde o peníze a území. Gangy založené na klanech přebírají územní kontrolu, jež vytvářely výměny obyvatel. Nejdříve úřady postoupily občanskou společnost muslimům, jež mohou zavést vlastní pravidla, jež jsou vymáhána násilím. Jak si úřady myslí, že znovuzískají kontrolu? Odmítají vidět jádro problému: spor mezi náboženstvím, jež neuzává dělení se a vzájemný respekt občanské společnosti. Islám si nárokuje vše. Pak nastává „mír“.

Ovšem pročpak to nazývat respektem? Proč to nenazývat pravými jmény: podrobením se.

Norská premiérka se chce udržet u moci, raději, než aby se strefovala do levice, či do převážně levicových masmédií (podle průzkumu pracovníci masmédií volí z 70 % levicové strany). Levice někdy pálí státní vlajku proto, že nenávidí hranice, tak proč nesmí Rasmus Paludan pálí Korán za to, že nenávidí pedofilii, nenávist/nevraživost vůči ženám, ignoranci a imperialismu?

Údajně jen hloupí neumí rozeznávat kritiku ideologie islámu a kritiku lidí-Muslimů. SIAN prý dělá všem službu odhalovat připravenost a potenciál k násilí, jež jasně vyvstává jako reakci na kritiku. Výtržníci, muslimové a profilovaní příznivci levice bývají přirovnáváni k novodobé SA (Sturm-Abteilung), jež kleštila cestu k moci Hitlerovi a totalitě.

Výhrůžky a násilí pomáhají. Jsou to rozčílení lidé, jež nyní rozhodují o mezích svobody projevu. Chápe se natolik je toto vážně? Chápe se, že jde o zcela nezaměnitelný hřebík do rakve demokracie? Dokud nemohou být kritické myšlenky vyslovovány veřejně je společnost plnou parou vpřed na cestě k nesvobodné a disfunkční společnosti.

Jako kdyby byla svoboda projevu oproti minulosti méně v kurzu. Opravdu jsme potřebovali bývalého Muslima Cemala Knudsena Yucela, jenž se zřekl víry, aby lidem otevřel oči v tom, nakolik je cenná svoboda projevu?

V protikladu k tomu třeba takový Bismah Ejaz píše v deníku Aftenposten, že si někdy myslí, že je taková škoda, že se jim jakožto norským muslimům nedaří projevovat svou skutečnou stránku. Reprezentují lásku, snášenlivost a transparentnost. Jeho závěr je takový, že je škoda, že někdo provokuje lidi k tomu, aby sáhli k násilí tak, aby se jim nedařilo ukazovat, že nejsou násilničtí, nýbrž milí a laskaví. Kdybyste nás neprovokovali, tak bychom na vás nepoužívali násilí, nýbrž by mohli vám namísto toho projevovat lásku. Bráníte nám v tom, abychom vám projevovali lásku.

Nene, sami nezodpovídáme za své činy. Jenže v západních kulturách a právu jeden není zodpovědný za city či emocionální reakce druhých. Opakům se říká psychopati, či sociopati. Řídí se snad Norsko logikou psychopatů?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 550,00 Kč
Vybráno 35.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 545 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.