svoboda1018
8.4.2020
Kategorie: Společnost

Svoboda člověka je stejně důležitá jako ochrana před koronavirem!

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Pro mě je rozhodně ještě důležitější. Tvrdil jsem to už dávno ve více článcích. Najednou o tom v tomto smyslu začal psát i mainstream. Zpočátku nám pravidelně přikazoval a doporučil jen státem naordinované “vězení”, jako nejvyšší a nejdůležitější imperativ v současné koronální situaci. Tomu mělo poslušně podřídit všechno a všichni.


Psal jsem vícekrát, že z toho bude více škody než užitku. Zruinuje to ekonomiku, zničí mnoho malých firem a firmiček, mnoho lidí to zničí psychicky, způsobí to velmi mnoho domácího násilí na ženách a dětech. Katastrofální bude situace pro osaměle žijících starých lidi, i v domovech důchodců, kde bude izolace pro ně nesnesitelná a budou tam mřížky nejen na koronu, ale i na deprese, smutek a bohužel atd … 

To vše najednou až nyní začínají psát i mainstreamová média a začínají zpochybňovat oprávněnost opatření proti viru v délce jejich trvání i v jejich rozsahu.

Jen něco z toho, co bylo v pondělí v německém mainstreamu:

“Už po dvou týdnech se může stát pobyt ve vlastních čtyřech stěnách nesnesitelným. Už nyní jsou následky opatření vlády v Berlíně drastické. Stovky tisíc malých a středních firem muselo žádat o pomoc státu a nikdy v poválečné historii nemuselo tolik i velkých firem zastavit provoz, poslat pracovníky domů a stát jim platí 60 procent ze mzdy …… .. “

Pokračuji v mých úvahách:

Nesporným faktem je, že korona-opatření již po relativně krátkém čase extrémně narušují kvalitu života a poškozují psychické i fyzické zdraví lidí. Kdo se musí obávat o svou práci (mnozí ji nyní ztratí), i o to, že najednou nemá z čeho zaplatit nájemné, splácet dluhy a pod., ten trpí psychicky a to po čase jde i na tělesné zdraví.

A pro mě bylo dávno samozřejmé, že i karanténa ničí psychické zdraví, a to téměř u každého. Aktuální online-průzkum jedné východoněmecké univerzity ukázal, že děti i dospívající trpí již nyní na akutní symptomy podrážděnosti a nekontrolované výbuchy agresivity a více než dvě třetiny Němců si dělá velké starosti o budoucnost.

Toto vše se ještě ve zvýšené míře týká lidí, kteří už před koronakrizí žili v těžkých sociálních poměrech. Němečtí psychologové varují před tím, že pro nejedno dítě může domácí izolace zapříčinit sebevraždu. Kromě toho je mimořádně narušená i školní výuka. Němcům přímo zoufale chybí sportovní události – zejména jejich nadevše milovaný fotbal.

Čím déle trvají tyto – jinak je nelze nazvat – brutálně tvrdé a totálně přehnané opatření, tím více to ničí společnost a přináší jí to stále větší problémy. Proto není možné akceptovat, aby tento stav trval měsíce.

Je třeba si na nejvyšších místech konečně uvědomit, že ani ochrana lidského života nemůže mít absolutní prioritu. V jiných případech, kde bychom to měli a museli dělat, to neděláme a v nesmyslných válkách obětujeme bez nejmenšího problému, a takříkajíc bez mrknutí okem miliony lidských životů. Rovněž nechráníme vůbec životy milionů, kteří v průběhu let zemřeli na rakovinu, protože kouřili, přičemž ohrožují a poškozují i ​​zdraví milionů nekuřáků. Stát to však ignoruje a ani ho nenapadne ochraňovat i tyto životy!

Proto je to vrcholně pokrytecké a extrémně paradoxní, když v tomto případě se stát najednou chová jinak. V každém případě nesmí být takové pokrytecké ochraně života obětovaná všechna demokratická práva na svobodu individua, jakož i práva na sociální kontakty a také práva na to, abychom ekonomiku drželi v patřičném chodu.

Život jako takový, je fakticky v každém okamžiku plný rizik a to třeba akceptovat. To znamená, že i před koronou (a bude to tak i po ní) byl každý z nás nejednou alespoň potenciálně v životu nebezpečných situacích a stát proti tomu nic nedělal a nejeden z nás takovou situaci nepřežil. A podobně i teď je každý z nás jen potenciálně ohrožen koronou a nejeden z nás jí padne za oběť.

Mně je moje osobní svoboda, svoboda pohybu a potřeba osobních kontaktů mnohem důležitější než vynucená a bezpodmínečná ochrana před koronavirem. Můj čas, který byl v těchto měsících určený na tuto svobodu, na její svobodnou realizaci, mi stát násilně vzal a nebo doslova ukradl proti mé vůli. A už mi ho nikdy nevrátí – protože tento můj ukradený čas na svobodu je navždy ztracen.

Mimochodem, státy nesmyslně a doslova zločinecky vydávají miliardy na zbraně, které zabíjejí a vraždí nesrovnatelně masověji než korona, a ani je jen nenapadne dát tyto peníze na lidi, na zlepšení jejich životů a na záchranu mnoha ohrožených životů.

Takové státy jsou proto jen lháři a pokrytci, když se v tomto případě korony hrají na zachránce životů.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 939 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
72 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.