Trump_accepts_nomination
5.6.2017
Kategorie: Společnost

Světový pokřik proti Trumpovi

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy odstoupí od tzv. Pařížské dohody. Ihned se ve všech médiích zvedl hysterický pokřik s tím, že USA spolu s Čínou patří mezi největší znečišťovatele ovzduší na světě.

Kde to všichni berou? Podle dříve zveřejněného žebříčku 10 nejvíce znečištěných měst pokud jde o ovzduší není ani jedno americké. Jsou tam dvě města čínská (Tchian-jin, Lin-fen), jedno z Peru (La Oroya), jedno Zambijské (Kabwe). dvě ruská města (Norilsk, Džeržinsk)) plus jedno ukrajinské (Černobyl) a jedno z Ázerbájdžánu (Sumgajt), a dvě indická (Vapi, Sukinda). Přitom o Indii mluví jen velice okrajově a o Rusku už novináři nemluví vůbec, stále opakují jako kolovrátek Čína a USA.

Čína jim jde na ruku. Se vším souhlasí, a stejně si všechno udělá podle svého.

Zdá se, že stav znečištění ovzduší na různých místech světa ani tak nevadí, jako vadí prezident Donald Trump. Porazil Hillary, tak si to teď vypije. A co víc, dovolil si říct, že už jim žádné další peníze na jejich sociální experimenty dávat nebude.

Kdyby Trump platil, mohl by si dělat co by chtěl. Ale nepřispívat, to se neodpouští. Tak je proti němu možné ohýbat si statistiky, třeba i takovým způsobem jako předvedl nedávno prezident Zeman s naší Ústavou. Světová media jsou v tom jednotná.

V čele protitrumpovského tažení stojí, pochopitelně, bývalý president USA Barack Obama.Odstoupením od pařížské klimatické dohody z roku 2015 americký prezident Donald Trump a jeho vláda zahazují budoucnost,” reagoval v prohlášení Obama.

Evropská unie (tedy Francie a Německo) hluboce lituje rozhodnutí Trumpovy administrativy ustoupit od klimatické dohody. V reakci na Trumpovo čtvrteční oznámení to uvedl eurokomisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiky Miguel Arias Cañete. Svět podle něj může v boji s klimatickými změnami i nadále počítat s evropským vedením.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker podle agentury AFP označil Trumpovo rozhodnutí za vážnou chybu. Předseda europarlamentu Antonio Tajani podotkl, že dohoda dál platí a bude se v ní pokračovat, ať už s Američany nebo bez nich.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se americký prezident Donald Trump rozhodl špatně, když včera oznámil odstoupení USA od pařížské klimatické dohody. Smlouvu podle předsedy vlády není možné odmítnout jen kvůli pohodlnějšímu životu v současnosti. Šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) označil americké rozhodnutí za nešťastné. “Musíme se postavit čelem k tomu, co náš čeká. Nemůžeme riskovat osud planety,”uvedl. 

Ovšem jedna věc jsou vzletná prohlášení a papírové závazky. Praxe je dost odlišná. Když tolik chceme zlepšit světové ovzduší, měli bychom nejdřív začít u sebe.

Premiér Sobotka mluví o Praha by si měla zamést před vlastním prahem. V březnu provedl Ústřední automotoklub (ÚAMK) v Praze sérii měření. Na deseti místech zkoumal mimo dopravní špičku koncentraci nejjemnějších prachových částic v ovzduší, díky nimž se karcinogenní látky dostávají až do krevního oběhu. Jako“zdravotně nezávadný limit” ÚAMK určil po konzultaci se zdravotním expertem hranici 30.000 částic na centimetr krychlový.

Jen na několika místech nebyla tato hranice překročena. Třeba v Divoké Šárce. Naopak na většině míst byly naměřeny hodnoty i třikrát až čtyřikrát větší.

Tak abychom věděli na čem vlastně jsme.

Autor: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.