Trump_accepts_nomination
5.6.2017
Kategorie: Společnost

Světový pokřik proti Trumpovi

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy odstoupí od tzv. Pařížské dohody. Ihned se ve všech médiích zvedl hysterický pokřik s tím, že USA spolu s Čínou patří mezi největší znečišťovatele ovzduší na světě.

Kde to všichni berou? Podle dříve zveřejněného žebříčku 10 nejvíce znečištěných měst pokud jde o ovzduší není ani jedno americké. Jsou tam dvě města čínská (Tchian-jin, Lin-fen), jedno z Peru (La Oroya), jedno Zambijské (Kabwe). dvě ruská města (Norilsk, Džeržinsk)) plus jedno ukrajinské (Černobyl) a jedno z Ázerbájdžánu (Sumgajt), a dvě indická (Vapi, Sukinda). Přitom o Indii mluví jen velice okrajově a o Rusku už novináři nemluví vůbec, stále opakují jako kolovrátek Čína a USA.

Čína jim jde na ruku. Se vším souhlasí, a stejně si všechno udělá podle svého.

Zdá se, že stav znečištění ovzduší na různých místech světa ani tak nevadí, jako vadí prezident Donald Trump. Porazil Hillary, tak si to teď vypije. A co víc, dovolil si říct, že už jim žádné další peníze na jejich sociální experimenty dávat nebude.

Kdyby Trump platil, mohl by si dělat co by chtěl. Ale nepřispívat, to se neodpouští. Tak je proti němu možné ohýbat si statistiky, třeba i takovým způsobem jako předvedl nedávno prezident Zeman s naší Ústavou. Světová media jsou v tom jednotná.

V čele protitrumpovského tažení stojí, pochopitelně, bývalý president USA Barack Obama.Odstoupením od pařížské klimatické dohody z roku 2015 americký prezident Donald Trump a jeho vláda zahazují budoucnost,” reagoval v prohlášení Obama.

Evropská unie (tedy Francie a Německo) hluboce lituje rozhodnutí Trumpovy administrativy ustoupit od klimatické dohody. V reakci na Trumpovo čtvrteční oznámení to uvedl eurokomisař pro opatření v oblasti klimatu a energetiky Miguel Arias Cañete. Svět podle něj může v boji s klimatickými změnami i nadále počítat s evropským vedením.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker podle agentury AFP označil Trumpovo rozhodnutí za vážnou chybu. Předseda europarlamentu Antonio Tajani podotkl, že dohoda dál platí a bude se v ní pokračovat, ať už s Američany nebo bez nich.

Podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) se americký prezident Donald Trump rozhodl špatně, když včera oznámil odstoupení USA od pařížské klimatické dohody. Smlouvu podle předsedy vlády není možné odmítnout jen kvůli pohodlnějšímu životu v současnosti. Šéf Sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) označil americké rozhodnutí za nešťastné. “Musíme se postavit čelem k tomu, co náš čeká. Nemůžeme riskovat osud planety,”uvedl. 

Ovšem jedna věc jsou vzletná prohlášení a papírové závazky. Praxe je dost odlišná. Když tolik chceme zlepšit světové ovzduší, měli bychom nejdřív začít u sebe.

Premiér Sobotka mluví o Praha by si měla zamést před vlastním prahem. V březnu provedl Ústřední automotoklub (ÚAMK) v Praze sérii měření. Na deseti místech zkoumal mimo dopravní špičku koncentraci nejjemnějších prachových částic v ovzduší, díky nimž se karcinogenní látky dostávají až do krevního oběhu. Jako“zdravotně nezávadný limit” ÚAMK určil po konzultaci se zdravotním expertem hranici 30.000 částic na centimetr krychlový.

Jen na několika místech nebyla tato hranice překročena. Třeba v Divoké Šárce. Naopak na většině míst byly naměřeny hodnoty i třikrát až čtyřikrát větší.

Tak abychom věděli na čem vlastně jsme.

Autor: Ivan Bednář

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 56 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...