elektromobil_1
15.10.2019
Kategorie: Ekonomika

Svět se vážně zbláznil

Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

V poslední době nepíšu snad o ničem jiném než o hysterickém boji s klimatem. Je pravda, že už je to trochu monotematické, ale toto téma je nyní v EU skutečně číslem jedna a každý týden se objeví další šílený návrh, jak „zachránit“ planetu.

Dnes mi vyrazila dech zpráva, že Dánsko požaduje po Evropské unii, aby přišla s plánem, do kdy zakáže na svém území spalovací motory. Samotné Dánsko chce tento krok provést do roku 2030 a je podle něj nutné, aby existovala jednotná pravidla v celé EU. Jen pro informaci ve kterých zemích pokročilo ekologické šílenství nejdále – pro stejný zákaz do roku 2030 se rozhodlo i Švédsko, Irsko a Nizozemí.

Toto je samozřejmě vnitřní věc každého státu. Pokud si voliči zvolili strany s tímto programem, pak je vše v pořádku. Co mě ale již nenechává klidným, je skutečnost, že Dánsko chce, aby EU zavedla plošný zákaz od roku 2040. Kupodivu i v Bruselu zaznívají hlasy rozumu, i když ojedinělé, které připomínají, že pokud by Dánsko zakázalo spalovací motory dříve než zbytek EU, bylo by to porušení regulí jednotného trhu. Bohužel už se neozývají hlasy, že jde o šílený nápad bez jakéhokoliv podložení a že se jedná o další šílenost přesně ve stylu panikaření, které nám neustále doporučuje Greta Thurnberg.

Asi nejrozumnější reakce přišla ze Slovenska. V ní je řečeno, že teprve loni se EU shodla na postupném snižování emisí CO2 u automobilů a zatím tedy nemůžeme hodnotit dopady tohoto opatření. I když s tímto opatřením také nesouhlasím, tak je jasné, že se mu bohužel nevyhneme a tedy jeho důkladné vyhodnocení považuji za zásadní pro další rozhodování, jakým směrem se EU vydá. Nicméně to je pro klimabojovníky málo. Je třeba regulovat hned, všechno a tvrději. Vždyť zbývá přece jen 12 let. Takže se panikaří dál. Pokud se takto bude pokračovat, přijdeme brzy k bodu, odkud není návratu. Zákaz spalovacích motorů takovým bodem je.

Mimochodem by mě zajímalo, kde se podle bojovníků proti spalovacím motorům bude brát ta čistá energie pro elektromobily. Ano, jsou země, které mohou využít třeba vodní elektrárny. Česká republika k nim ale nepatří. Ani ze solárů a větrníků moc elektřiny nevyrobíme. Tedy máme možnosti dvě: uhelné elektrárny, které jsou podle bojovníků za klima špatné a jaderné, které – ač jsou nejčistší – jsou podle těchto lidí špatné také.

Nemluvím o tom, že to je další útok na chudší vrstvy. Ty prostě na elektromobil nebudou mít peníze, takže zůstanou bez auta. To bude nově jen pro vyvolené. Pokud to tak některé státy chtějí, ať to tak mají, je to jejich věc. Jsem přesvědčen, že u nás to ale většina obyvatel nechce. Jak se bránit? Když se k návrhu přidají velké státy, třeba Německo a Francie – mimochodem Španělsko souhlasí už nyní – tak nás prostě přehlasují. Pár fanatiků tomu zatleská, ale já ve spolku, který mi může zakázat jezdit autem podle mého vkusu a potřeb, prostě být nechci.

Autor: Ing. Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 217 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.