elektromobil_1
15.10.2019
Kategorie: Ekonomika

Svět se vážně zbláznil

Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN MALACH

V poslední době nepíšu snad o ničem jiném než o hysterickém boji s klimatem. Je pravda, že už je to trochu monotematické, ale toto téma je nyní v EU skutečně číslem jedna a každý týden se objeví další šílený návrh, jak „zachránit“ planetu.

Dnes mi vyrazila dech zpráva, že Dánsko požaduje po Evropské unii, aby přišla s plánem, do kdy zakáže na svém území spalovací motory. Samotné Dánsko chce tento krok provést do roku 2030 a je podle něj nutné, aby existovala jednotná pravidla v celé EU. Jen pro informaci ve kterých zemích pokročilo ekologické šílenství nejdále – pro stejný zákaz do roku 2030 se rozhodlo i Švédsko, Irsko a Nizozemí.

Toto je samozřejmě vnitřní věc každého státu. Pokud si voliči zvolili strany s tímto programem, pak je vše v pořádku. Co mě ale již nenechává klidným, je skutečnost, že Dánsko chce, aby EU zavedla plošný zákaz od roku 2040. Kupodivu i v Bruselu zaznívají hlasy rozumu, i když ojedinělé, které připomínají, že pokud by Dánsko zakázalo spalovací motory dříve než zbytek EU, bylo by to porušení regulí jednotného trhu. Bohužel už se neozývají hlasy, že jde o šílený nápad bez jakéhokoliv podložení a že se jedná o další šílenost přesně ve stylu panikaření, které nám neustále doporučuje Greta Thurnberg.

Asi nejrozumnější reakce přišla ze Slovenska. V ní je řečeno, že teprve loni se EU shodla na postupném snižování emisí CO2 u automobilů a zatím tedy nemůžeme hodnotit dopady tohoto opatření. I když s tímto opatřením také nesouhlasím, tak je jasné, že se mu bohužel nevyhneme a tedy jeho důkladné vyhodnocení považuji za zásadní pro další rozhodování, jakým směrem se EU vydá. Nicméně to je pro klimabojovníky málo. Je třeba regulovat hned, všechno a tvrději. Vždyť zbývá přece jen 12 let. Takže se panikaří dál. Pokud se takto bude pokračovat, přijdeme brzy k bodu, odkud není návratu. Zákaz spalovacích motorů takovým bodem je.

Mimochodem by mě zajímalo, kde se podle bojovníků proti spalovacím motorům bude brát ta čistá energie pro elektromobily. Ano, jsou země, které mohou využít třeba vodní elektrárny. Česká republika k nim ale nepatří. Ani ze solárů a větrníků moc elektřiny nevyrobíme. Tedy máme možnosti dvě: uhelné elektrárny, které jsou podle bojovníků za klima špatné a jaderné, které – ač jsou nejčistší – jsou podle těchto lidí špatné také.

Nemluvím o tom, že to je další útok na chudší vrstvy. Ty prostě na elektromobil nebudou mít peníze, takže zůstanou bez auta. To bude nově jen pro vyvolené. Pokud to tak některé státy chtějí, ať to tak mají, je to jejich věc. Jsem přesvědčen, že u nás to ale většina obyvatel nechce. Jak se bránit? Když se k návrhu přidají velké státy, třeba Německo a Francie – mimochodem Španělsko souhlasí už nyní – tak nás prostě přehlasují. Pár fanatiků tomu zatleská, ale já ve spolku, který mi může zakázat jezdit autem podle mého vkusu a potřeb, prostě být nechci.

Autor: Ing. Roman Malach

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Phar. Lubomír Vylíčil 7000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, MUDr. Martin Volný 500,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Tibor Csillaghy 500,- Kč

Celkem za měsíc: 21 359,60 Kč
Vybráno 61.02%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 152 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.