svetspolglobal
13.1.2022
Kategorie: Ze světa

Svět se opět začíná dělit

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJestliže smyšlená pandemie na nějakou dobu vytvořila globální problém, který zasáhnul velkou část planety, pak momentálně dochází k tomu, že se jednotlivé státy začínají lišit v přístupu k stávající situaci. Státní pokladny byly vyluxované, lidé jsou nespokojeni a některým politikům začíná být horko. Někde se drží linie tvrdé represe a šíření strachu, jinde ustupují od většiny pandemických opatření, jsou i země, kde se úplně ruší. A všude se diskutuje, co je správné.

Nejdříve k státům, kde je covidová diktatura nejintenzivnější. Možná Vás napadnou Čína či Rusko, nicméně, to se mýlíte. I když o Číně se toho tolik neví a je velmi pravděpodobné, že se tamní vláda s nikým moc nepárá, na druhou stranu tato země na covidu vcelku slušně vydělala, protože zásobovala celý svět svými produkty z oblasti zdravotnictví. Nicméně blížící se olympiáda plná opatření, která ze sportovců a jejich týmů dělají poloviční vězně, nemá se zdravým sportovním zápolením nic společného a v podstatě je na úvahu, zda li se jí účastnit. Nikoliv z politických důvodů, ale z čistě lidských. Daleko více šokující však mohou být zprávy z oblastí, které byly ještě nedávno vysněnými místy k životu a v představách většiny pozemšťanů považovány za výspy svobody a demokracie. Nyní v nich politici spolčení s covidovou mafií vytváří prostředí podobné internačním táborům ne nepodobným čínské olympijské vesnici. A navíc mají tendenci rozdávat pokuty za nepodřízení se jejich pánům.

Quebec je kanadská provincie, ve které mají neočkovaní těžký život. Nejen, že jim vláda vyhrožuje tím, že si budou platit kompletní lékařskou péči, navíc jim stanovili povinnost platit speciální daň. Jestliže považujeme většinu daní za krádež, kterou se státy a různé organizace na ně navázané obohacují na úkor pracujících občanů, pak zdanění názoru na vakcinaci je doslova šikana, proti které je třeba se vzepřít všemi prostředky. Nsavíc udělat jakýkoliv podvod, který by tomuto výběru zabránil, je morálně legitimní. Nemusíme však cestovat do Kanady, která pod vedením nynějšího premiéra ztratila punc obdivované a vysněné země, ani do Austrálie, kde vrcholí Djokovičův boj s tamní diktaturou, stačí se podívat do Itálie, kterou řada z nás měla donedávna tak ráda. Italové starší 50ti let jsou pod stejným tlakem jako ti v Quebecu, a i jim hrozí finanční postihy. Tedy mimo jiné, protože zároveň mají maximálně ztížené zajistit si prací prostou obživu. Represe v Itálii je skutečně terorem a nutno konstatovat, že na něco takového Evropané nejsou zvyklí.

Ani Rakušané na tom nejsou o moc lépe, a i tady chce vláda sáhnout neočkovaným, mezi které počítají i ty, kteří odmítají jít na další dávky, přestože se proti nim staví už i velké zdravotnické organizace a agentury. Výše naprosto nesmyslných a drzých pokut má být pro některé doslova likvidační a jde o přinucovací prostředky. To vše při uvědomění si naprosto neprůkazných výsledků experimentálního přístupu k v laboratoři upravenému viru, přičemž navíc nejenže vakcíny evidentně nikoho nechrání, ale naopak plno lidí ohrožují a dokonce zabíjí. Neexistuje tak absolutně žádné oprávnění k tomu kohokoliv nutit k vpichu. Je vykonáván globální pokus na lidech v režii farmaceutických firem a politiků, kteří dotváří legislativu a exekutivu, zároveň zajišťují poslušnost ozbrojených sil. Což je pro diktaturu velmi důležité, ve chvíli, kdy by se proti nim armáda a policie postavily, mohlo by jim jít o život. Takže je nežene jen touha po slíbeném zisku, ale i strach.

Ukázkou síly ozbrojenců jsou akce v Německu, kde se policisté chovají stejně, jako kdysi gestapo. Chování příslušníků represivních oddílů k občanům, z jejichž peněz žijí, je doslova katastrofální. Násilí, často brutální, má způsobit všeobecný strach. V tuto chvíli navíc chápeme dlouhodobě odzbrojování veřejnosti, protože jsou chvíle, kdy sáhnout po zbrani je po morální stránce oprávněné. Jestliže Vás bezhlavě tluče nabuzený primitiv oblečený do uniformy, aniž byste nedělali nic protiprávního, přičemž je Vám odpíráno právo na sebeobranu, nejde o nic jiného, než o státní šikanu a agresi. Policie v tu chvíli pomáhá a chrání pouze malou skupinku vládnoucích politiků, kteří poštvávají její příslušníky proti vlastním občanům.

O nějaké demokracii nemůže být žádná řeč. Zvláště tehdy, kdy dochází k manipulacím se samotnými volbami a dosazení představitelé státu mají k veřejné podpoře daleko. Jedinou obranou je poté nejen být v ulicích, ale zároveň využít velikosti davu a neustoupit ani před zbraněmi policistů. Jestliže se politici nebojí, neskládají účty, pak mají neomezenou moc. To už jsme tu měli a bylo chybou, že konec tehdejšího období zůstal znám jako tzv. Sametová revoluce. Naprosto bez jakékoliv pozornosti jsme dopustili poklidné a předem dohodnuté předání moci místo potrestání těch, kteří nás x let drželi v prostoru mezi dráty. Tím není myšlen rumunský způsob likvidace diktátora, nicméně u nás plno bývalých členů KSČ a mocenských struktur jen převléknulo kabát nebo v poklidu dožilo ze ,,zásob“.

Covid ukazuje, jak na tom kde s demokracií, financemi a rozumem jsou. Bohužel nic z toho není univerzální, takže rozumný přístup k pandemii neznamená stejně kvalitní vypořádání se například s ekonomikou, migrací, ekologickými nesmysly. Švédové dlouhodobě brali covid s větším nadhledem, ve Španělsku a Velké Británii uvažují, že ho srovnají na úroveň chřipky, v USA nadpoloviční počet států zrušil většinu opatření. Itálie, Německo, Francie a Rakousko naopak utahují šrouby. Bude zajímavé sledovat další vývoj a být ve střehu, kdyby se naše vláda rozhodla následovat německy hovořící země. Pokud by k tomu došlo, kašleme se na další samet a pojďme si to vyříkat tak, abychom si udělali definitivně jasno o tom, jak chceme žít. A jedno info pro očkované. Možná se Vám dosud nic neděje, možná nemáte zdravotní problémy. Tedy otázka. Kolik dávek myslíte, že Vaše tělo bez následků snese? Je totiž plno případů, kdy stačila jedna a lidé se dostali na rozhraní života a smrti. Nebo i o kus dále. Zkuste se zamyslet.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 133,00 Kč
Vybráno 46.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 743 times, 6 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)