svetspolglobal
21.9.2021
Kategorie: Společnost

Svět se fakt zbláznil a změnil k nepoznání

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝJakákoliv lehkost života se vytratila. Lidé se nechali během dvou let obrat o vše, co dosud považovali za přirozené a normální. Paradoxem je, že nejvíce je tato situace patrná v zemích, které bylo možno považovat za nejvyspělejší. Znamená tedy technologický a ekonomický progres výhodu určité směřování k degeneraci, nebo je to prostě určitý bod zlomu, který čeká každou vůdčí část civilizace?

Není to tak dávno, co mezi nejoblíbenější místa, na kterých bychom chtěli žít, patřily Austrálie, Nový Zéland, Spojené státy v zámoří, v Evropě poté Francie, Itálie, možná Německo či Švédsko. Uplynulo pár let, někde se jedná dokonce právě o poslední dva roky, a nikdo rozumný, svobodomyslný a informovaný by se do těchto zemí dostat nechtěl. Austrálie se stala synonymem covidového apartheidu. I přes minimální výskyt nemoci je místní obyvatelstvo doslova terorizováno. 36000 Australanů je momentálně mimo svou zemi a je jim znemožněno se vrátit domů ke svým rodinám. Tento obrovský ostrov brání leteckým společnostem ve spojení, a pokud snad někdo létá (Quatar Airlines), pak s natolik zdrcujícími omezeními, že dostat se na palubu letadel je víceméně nemožné, případně extrémně drahé. Policejní zvůle po příletu připomíná doslova chování gestapa a ani přístup po skončení vězení zvaném karanténa není příliš odlišný.

Nový Zéland je stále ,,premiantem“ v boji s covidem, ovšem některá hysterická opatření se blíží sousední uzavřené Austrálii. Ta však výrazně v idiocii vede a její vláda jaksi zapomněla, že je lidem volená a k podobným zásahům do lidských svobod nemá mandát. Jediný, kdo jí ho dává, jsou momentálně ozbrojené složky. Čím větší primitiv s mocí, tím horší dráb. Zdá se, že v Austrálii je pro přijímání do policie stanovena nová norma.

Spojené státy jsou dlouhodobě snem mnoha lidí. Pravdou je, že jsou bohaté na přírodní krásy a částečně na kulturu, New York je proslulým módním centrem, nicméně dění v nich i bez covidu připomíná zrcadlové bludiště. K proslulému americkému úsměvu už je pramálo důvodů, takže jej lze pozorovat pouze po nastavení křivého zrcadla. Navíc vládní panoptikum poukazuje na přesun elit z Bílého domu kamsi úplně jinam. Upřímně řečeno, kdyby to bylo na Quantanámo, bylo by to v pořádku. Když si uvědomíme, že taková kdysi obdivovaná Kalifornie je momentálně mnohem více levicová než Čína či Rusko, je vcelku logické, co vychází z hollywoodských ateliérů za ,,osobnosti“, které navíc ovlivňují po desetiletí celý svět. Všemu nasazuje korunu nejen místní covidová mafie vedená Gatesem a Faucim, ale také hnutí BLM a snaha z desetiny Američanů (což je podíl Afroameričané v celé populaci) vytvořit utlačovaný národ trpící pod bičem bílých. Do USA už se moc lidí těšit nemůže.

Sladká Francie, země vynikající kuchyně, nejlepšího vína, šarmantních žen, s Azurovým pobřežím a hnusnými auty je už napůl chalifát vedený elitářským Macronem. Francouz není Australan, je zvyklý často demonstrovat, dlouhodobě volí levici a nedá si sáhnout na pohodlí. Na druhou stranu, když mu nařídí jezdit 30km/hod po Paříži, vlastně se ani moc nevzepře a klidně dá hlas starostce, která to zařídila. Francie je krásná pořád, také drahá, a hlavně v době nynější dost šílená. Státní šikana z ní udělala policejní stát, kdy se vláda neštítí ničeho. Demokracie? Svoboda? To už Francouzi neznají. Pouze nabubřelost, za kterou se bohužel u mladé generace skrývá ještě neznalost. To ani krásné hory a pobřeží nevylepší.

Itálie, je dost podobná Francii. Kam až se nechali Italové vmanipulovat, je s podivem. Místo tažení za návrat Salviniho do vlády se podvolují diktátu vlády a nejsou schopni protestovat natolik důrazně, aby vrátili své zemi hrdost představovanou takovými symboly, jakými byly Ferrari, fotbal, Koloseum, Benátky a třeba Florencie. Němci si volením prozelených stran říkají o obrovský průšvih a přestěhovat se do této země může pouze zamilovaná žena do místního štramáka, nebo solidní blázen. Období Merkelové bude zapsáno do kroniky černým písmem a jednou bude bráno jako smutné. To Švédsko patřilo k etalonům bezpečnosti, sociální silné politiky a … a už je v háji, protože v rámci liberalismu si pustili do své země půl milionu přistěhovalců a vše je jinak.

Celý tento stav je výsledkem dlouhodobých příprav a dokonale rozvrácené společnosti. Podařilo se proti sobě rozeštvat lidi. Díky tomu vznikla schizofrenní nálada podpořená mediálním divadlem. Strach vnesený mezi lidi způsobil ztrátu instinktů, rozumu a logiky. Bylo vytvořeno prostředí, v němž se daří největším grázlům schopných zabíjet ve velkém. Neschopnost se vcelku snadno vzepřít a postavit úzkému kruhu elit způsobuje další nárůst diktatury. Nyní už nepřemýšlíme o tom, kde bychom dokázali trávit stáří, kde bychom chtěli žít. Místo toho uvažujeme o místech, kam by na nás nedoléhal technologický rozvoj, mediální masáž a mohli jsme žít aspoň částečně tak, jak bychom si přáli. Ve výše uvedených zemích už není o co stát. Ráje na Zemi se během dvou let změnily v peklo. Ale existují ještě místa, kde tomu je jinak?

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 574 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (43 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)