SVEDRIOT
31.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédský multikulturní sen se mění v noční můru

Sdílejte článek:

TOMIO OKAMURA

Kdysi bezpečná země je zmítána násilím imigrantských gangů, vraždami a znásilněními. Podle čerstvé zprávy švédské Národní rady pro prevenci kriminality zaznamenalo Švédsko za posledních 15 let největší počet úmrtí na následky střelby v Evropě. Vyplývá to z analýzy údajů od 22 evropských zemí, které poskytl Eurostat a Světová zdravotnická organizace (WHO). Počet úmrtí střelnou zbraní dvaapůlkrát překračuje evropský průměr. Většina obětí je tvořena muži ve věku 20 až 30 let. Sluníčkáři se snaží zakrýt, že to má souvislost s imigrací. Švédsko bývalo kdysi zemí s vůbec nejnižší kriminalitou na světě. Tohle nesmíme dopustit u nás!

Na konci května vypukla na předměstí druhého největšího švédského města Göteborgu potyčka asi stovky mladých imigrantů z afrických a blízkovýchodních zemí, informoval iDnes.cz. Jednoho muže v obchodě s potravinami zabila střela do týlu. Poté násilnou smrtí zemřel policista na předměstí Biskopsgarden. O několik dní později byl zavražděn muž v kadeřnictví na předměstí Frolunda…

Týdeník The Economist informuje o dalším násilí. Před několika týdny přežily dvě malé děti se štěstím křížovou palbu mezi znesvářenými gangy na předměstí hlavního města Stockholmu Visattra. Poslední incident je starý jen několik dní. Nejméně tři lidé byli těžce zraněni při střelbě ve městě Kristianstad na jihu Švédska. Zraněni byli dva muži ve věku 20 a 30 let. A také náhodná kolemjdoucí šedesátiletá žena.

Novinářka Paulina Neudingová z portálu Politico popisuje situaci takto: „Sociální nepokoje, zapálená auta, útoky na sanitky a výtržnosti se neustále opakují. Střelba v zemi se stala tak běžnou, že se už ani nedostává na titulní stránky novin. Zprávy o útocích jsou rychle nahrazovány titulky o sportovních událostech a celebritách. Čtenáři vůči násilí ztratily cit.“

Na předměstí Hjällbo v Göteborgu, které je typickou ukázkou no-go zóny, tvoří lidé narození v zahraničí až 70 % obyvatel. A zločinnost, gangy a násilí mají svůj původ právě tam. Profesor Kyösti Tarvainen z univerzity ve finských Helsinkách předpokládá, že pokud se švédská imigrační politika nezmění, budou etničtí Švédi tvořit v roce 2065 menšinu.

A příčina? Parlament ve Stockholmu v roce 1975 rozhodl, že Švédsko se stává multikulturní zemí a plně se otevírá migraci, připomíná profesor Aaltovy univerzity v Helsinkách Kyösti Tarvainen. „V té době tvořili více než 40 procent přistěhovalců moji krajané, Finové,“ sdělil listu Folkbladet.

„Situace se ale změnila. V roce 2019 bylo 88 procent přistěhovalců nezápadních a 52 procent muslimských. V populaci přistěhovalců tedy došlo k obrovskému kulturnímu posunu, protože její největší skupina přešla od Finů k muslimům,“ dodal.

Veřejnoprávní stanice SVT v roce 2018 uvedla, že spočítala všechny odsouzené pachatele znásilnění za posledních pět let a roztřídila je podle země jejich původu. A výsledek? Celkem 58 procent z nich se narodilo v zahraničí… Jen v době vrcholící přistěhovalecké vlny přijala skandinávská země v roce 2015 přes 160 tisíc azylantů, spolu s Německem nejvíc z celé Evropy.

Sluníčkáři se snaží zakrýt, že to má souvislost s imigrací. Švédsko bývalo kdysi zemí s vůbec nejnižší kriminalitou na světě. Tohle nesmíme dopustit u nás!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 625 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
22 komentářů
    • texas
    • texas

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)