sweden
21.9.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédský multikulturní experiment: Otřesné statistiky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MAX

Švédská společnost je od roku 1975 ve fázi přechodu od homogenní společnosti k multikulturní. Jaké jsou důsledky? Statistiky znásilnění, násilných trestných činů?

V roce 1975 švédský parlament rozhodl o přeměně, do té doby homogenní společnosti na multikulturní. Počet obyvatel v té době činil asi 8,21mil., v roce 2014 cca 9,75mil. občanů, tj. před masivní invazivní migrací v letech 2015, 2016. Což je nárůst o 18,7%. Tempo růstu počtu obyvatel země je vysoké, jednoznačně nejvyšší ze všech zemí Evropy. Průměrná porodnost švédské ženy je 1,92 oproti přistěhovalecké ženě 2,24. Tento údaj je však třeba brát poněkud s rezervou neboť osoba narozená přistěhovalecké ženě je následně započítávána jako „švédská“, přestože původem je přistěhovalec. Takže porodnost této 2.generace přistěhovalců se mísí do porodnosti původních domorodých žen.

V posledních 10-15 letech je naprostá většina přistěhovalců z muslimských zemí jako Irák, Somálsko, Sýrie. A jaký je vývoj násilných trestných činů a znásilnění? Zde jsou čísla zcela katastrofální. Za čtyřicet let multikulturalismu došlo ke zvýšení násilných trestných činů o 300%. A pokud se podíváme přímo na znásilnění, je nárůst – ani nevím, které slovo použít. V roce 1975 bylo na policii nahlášeno 421 znásilnění (1,2/den), v roce 2014 to bylo 6.620 (18,4/den!), tj. nárůst o víc jak 1400%. Čtrnáctinásobný nárůst znásilnění.

V přepočtu na 100.000obyvatel to činí 68,3 znásilnění. Horší to je už jen v Lesotho v Jižní Africe! Další státy jako Jamajka, Kostarika, Bolivíe – se pohybují někde na úrovni hodnot 30.

Podle Švédské národní rady pro prevenci kriminality (Brottsförebyggande rådet) spadající pod Ministerstvo spravedlnosti uvedlo v roce 2011 29.000 žen, že bylo znásilněno!? To by znamenalo, že na polici jde jen každá čtvrtá žena.

Situace je o to tragičtější, že soudy projevují „sympatie“ s násilníky. A případy, kdy všichni muži shodně tvrdí, že žena s nimi chtěla mít hromadný sex, přibývají. Soudy se mnohdy přikloní na jejich stranu, protože se nepovedlo prokázat, že šlo o násilný akt z jejich strany. Chceme něco takového i tady?

Poznámka: Soudy jsou k smíchu i v ČR! Jak vidět, vládní strana (anebo ještě kdosi nad ní) drží otěže justice ve svých rukou. Prvním varováním mohlo být vyjádření Ústavního soudu k Lisabonské smlouvě, kterou Klaus nakonec na základě postoje ÚS podepsal. Další varováním je kauza ČSSD vs. Altner, kdy ČSSD klidně ignoruje pravomocný rozsudek soudu. Je vidět, že v soudních palácích vládnou vyšší zájmy! Nikoliv právo!!!

A to si uvědomme, že tyto data nezahrnují roky 2015, 2016, kdy se už takto hrozná situace vyhrotila.

To ale není vše. Švédské úřady problematiku znásilnění bagatelizují, což ostatně známe:

 1. Švédové se v měnící společnosti multikulti stávají náchylnější k hlášení trestných činů…

 2. Švédové se hůře vyrovnávají s rovností pohlaví a odnáší to ženy (násilí na nich)

Kritika je kriminalizována. A tak když třeba Michael Hess (Švédská demokratická strana), který žil několik let v muslimských zemí, upozornil veřejně na islám a vyzval, aby se lidé seznámili s podstatou islámu a s postavením ženy v něm, byl obviněn z „očerňování etnické skupiny“.

Poznámka: Zde připomenu novelu tr.zákona v ČR, konkrétně §355 a 356 (info)

U soudu na svoji obranu odkazoval na některé islámské zdroje, které podporovaly jeho tvrzení. Soud je odmítl s tím, že je třeba jeho čin posuzovat na základě kontextu a načasování. Uvedené dokumenty uvádí až v okamžiku, kdy je obviněn, tedy na svoji obranu. Soud se jimi odmítl zabývat!

Michael Hess se pokusil tedy využít statistiky spáchané imigrantské kriminality na území Švédska před tím, než příslušné úřady zastavily vedení takové statistiky.

Pokusil se najít odpověď na dvě otázky:

 1. Existuje shoda mezi výskytem znásilnění a počtu osob se zahraničním původem ve Švédsku?
 2. Existuje shoda mezi výskytem znásilnění a nějakou specifickou skupinu imigrantů ve Švédsku?

Výsledky v jednotlivých časových období byly jednoznačné: odpověď zní ANO na obě otázky.

V jednotlivých obdobích byl násilný čin spáchán osobou se zahraničním původem

 •  1960 – 1970 – 1,2 až 2,6 krát častěji než domorodým občanem Švédska
 •  1980 – 1990 – 2,1 až 4,7 krát častěji než domorodým občanem Švédska
 •  1990 – 2000 – 2,1 až 8,1 krát častěji než domorodým občanem Švédska
 •  2000 – 2010 – 2,1 až 19,5 krát častěji než domorodým občanem Švédska

Alarmující je jednoznačný nárůst! A pokud by Švédsko vedlo statistiky dále včetně posledních let, byly by výsledky ještě děsivější.

Výzkumné zprávy ve Švédsku se v drtivé většině zaobírají právě problematikou znásilnění. Všechny potvrzují přímou vazbu mezi počtem znásilnění a původem osoby. Přesto – politici ve Švédsku tvrdí, že tyto zprávy nevyjadřují realitu.

Čím pak tedy vysvětlit, že sousední země Dánsko, které nemá o mnoho odlišné zákony pokud jde o klasifikaci činů vykazuje hodnotu počtu znásilnění žen přepočteno na 100.000obyvatel hodnotou 7,3 oproti 68,3 ve Švédsku?!

Dalším faktem a fenoménem, bohužel dost smutným je, hromadné, organizované znásilnění gangem migrantů. Tedy, to co Švédsko zná už několik let, tak se děje nyní po celé Evropě, kde jsou více koncentrovaní muslimové. Proč se tedy divíme? Je to pořád jedna a ta samá kultura, která se prostě bude chovat podle stejného genového vzorce a dle svého původu. Na příkladu Švédska se můžeme poučit – kam multikulturalismus spěje a může dovést zemi, společnost, kulturu. Poučíme se však?!!

Krom potlačování statistik, neuvádění původu kriminálníka (jaká to podoba, když policie nechce sdělit, zda to byl domorodý občan nebo migrant, těch případů už je spousty, kdy policie mlčí) či dokonce podání zcela opačných informací skrze mainstreamová média pro veřejnost, aby se třeba nebouřila. Jeden příklad ze znásilnění na lodi mezi Stockholmem a finským Abo. Hlavní média informovala:

 •  “Několik švédských mužů je podezřelých ze znásilnění na lodi” (médium: Dagens Nyheter).
 •  “Šest švédských mužů znásilnilo ženu” (Aftonbladet).
 •  “Šest Švédů zatčeno za znásilnění na lodi” (Expressen).
 •  “Osm Švédů podezřelých ze znásilnění na lodi” (TT – Švédská tisková agentura).

Následně vyšlo najevo, že sedm z nich byli původem Somálci a jeden Iráčan, všichni bez švédského občanství. Internetové rádio Granskning Sverige oslovilo redakce Aftonbladet a Expressen s dotazem, proč uvedli, že šlo o Švédy, když jak se ukázalo, šlo o Somálce. Bezpochyby tedy rozeznatelný původ osob oproti domácímu. Dočkali se odpovědi, že toto je irelevantní. Na následnou otázku, zda necítí určitou zodpovědnost varovat ženy před tím, co se děje a co se stalo, se chovali uraženecky a jeden novinář se ohradil otázkou, proč by to mělo být jeho zodpovědností.

Data čerpána z Gatestone Institut International Policy Council (www.gatestoneinstitute.org)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.