1387
16.12.2015
Kategorie: Společnost

Švédsko: Zmatek v “azylovém nebi”

Sdílejte článek:

GI 16|12|2015

Přes údajně přísnější azylová pravidla vyhlášená 24. listopadu 2015 stále vládne ve Švédsku v azylovém řízení chaos. Zatím, v roce 2015, bylo zaregistrováno 150.000 žadatelů o azyl, ale protože není kam je ubytovat, lidé spí ve stanech, v lepenkových krabicích ve výstavních halách, a dokonce i na ulici. Mnoho jich uteklo ze zařízení imigrační služby.

Více než 22.000 lidí by mělo být deportováno, ale oni odmítají opustit zemi. Švédové jsou pochopitelně vyděšeni, že by se mohli skrývat mezi uprchlíky teroristé. Policisté mají plné ruce práce s nesmyslnými hraničními kontrolami a nemohou se věnovat normální práci. Není přehnané říci, že v této situaci, Švédsko ztratilo přehled o skoro všem.

Dokonce i žadatelé o azyl si stěžují. Na švédské veřejnoprávní televizi, v programu Uppdrag Granskning, vysílaném 2. prosince, Salwa, matka malých dětí, řekla reportérovi, jak ona je nucena žít v azylovém domě spolu s muži, které popisovala jako “špatné lidi.” Když se reportér vysvětlil Salwě, že přichází týdne 10.000 nových žadatelů o azyl a to je důvod, proč je všechno vzhůru nohama, ona odpověděla: “Tak uzavřete hranice. Přestaňte přijímat ve více lidí. Pokud máte deset hostů ve svém domě a tam není dostatek místa, měli byste chtít ještě v deset hostů víc?”

Švédský sociální demokratický premiér, Stefan Löfven řekl v rozhovoru loni v dubnu pro deník Sydsvenskan: Neexistuje žádný limit [počtu uprchlíků, který Švédsko může přijmout]. Budeme přijímat uprchlíky v souladu s konvencemi, které nás vážou. Udělali jsme to předtím. V časných 90.letech minulého století, mnozí přišli z bývalé republiky Jugoslávie. Dnes jsou přirozenou součástí švédské společnosti a přispívají jí hodně.”

Takže, když premiér Lofven a místopředsedkyně vlády Åsa Romson (Strana zelených) představili svoji novou, přísnější imigrační politiku 24. listopadu 2015, podivili se i novináři, kteří se nikdy nedovolili politické kritiky. Když Romson začala plakat během živé tiskové konference, protože řekla, že byla “nucena” být součástí zpřísnění nejvíce velkorysé imigrační politiky, všichni věřili, že tyto nové imigrační předpisy opravdu přijdou i s nějakým účinkem.

Zatím se však v médiích hlavního proudu žádný novinář neptá zda bylo zjištěno co nové kontroly na hranicích – prováděné proto, že vláda rozhodla, že je to “vážná hrozba pro veřejný pořádek a bezpečnost v zemi” – a proč neměly žádný zjistitelný účinek. Média totiž stále vyvolávají ve veřejnosti dojem, že žadatelé o azyl jsou nyní skutečně zastaveni na hranicích.

Jenomže se ukazuje, že terorista, který by chtěl  přijít do Švédska spáchat teroristické činy musí pouze říci pohraniční policii, že se žádá o azyl. Pak bude okamžitě odvezen do nejbližšího zařízení imigrační služby. Zatímco imigrační služba se bude snažit přijít na to kdo to je, může si v klidu a pohodě švédského venkova plánovat své útoky. A vzhledem k průměrné době tohoto zjišťování, která činí 222 dní, nemusí nijak spěchat a být ve stresu.

Policisté říkají: “Tyto nové hraniční kontroly jsou tu za jediným účelem a to uklidnění veřejnosti. Nemají absolutně žádný vliv na příliv migrantů. Veřejnost dostane zcela chybný obrázek toho co děláme. Zdá se, jako by ti u moci nechtěli vyhošťovat lidi, kteří jsou zde nelegálně. Dávají jim bezplatnou zdravotní péči, zdarma zubní péči a školní docházku pro jejich děti. Nové kontroly neznamená nic. Jsou jen formalita, aby všechno dobře vypadalo.”

Odborník na mezinárodní právo řekl, že nemůže pochopit, co vláda myslí tím, že přijímá potenciálně nebezpečné lidi do Švédska. Nikde, v žádných mezinárodních úmluvách se nepíše, že právo na azyl má přednost před bezpečností vlastního obyvatelstva dané země. Nejrozumnější věc by byla vytvořit oplocené uprchlické tábory blízko hranic a ne nechat žadatele o azyl volně se pohybovat po Švédsku. Podle Úmluvy o uprchlících z roku 1951 platí pokud jsou lidé váleční zločinci (teroristé) a hrozí jim doma třeba trest smrti, země má právo poslat zpátky.

Jenomže Švédsko dnes přijímá dokonce i odsouzené vrahy či zločince a ty, kteří spáchali zločiny až ve Švédsku a byli odsouzeni k deportaci není schopno dostat ze země. Například IKEA-vrah, Abraham Ukbagabir, může být deportován do Eritreje po odpykání jeho času ve vězení.  Takže i přes to, že si mnoho Švédů oddechlo úlevou, když vláda oznámila, že imigrace by měla být omezena, ukazuje se nakonec, že nová “přísnější imigrační” politika neznamená v praxi vůbec žádný rozdíl.

Žádný vládnoucí politik dosud totiž ještě nevyjádřil pochybnosti o moudrosti budování multikulturní společnosti ve Švédsku a nikdo také ještě řekl, že politika přijímání imigrantů se musí zastavit.

Stručně řečeno, jediný rozpoznatelný efekt nových azylových pravidel “humanitární supervelmoci”, je to, že švédská policie je více zaneprázdněna ověřením identity lidí, kteří nechtějí hledat azyl ve Švédsku a tak  postrádá lidské zdroje ke skutečnému boji se zločinem.

Jak píše docent  Jan Tullberg v nedávném článku: “Politická hloupost i nadále paralyzuje tuto zemi.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...