1387
16.12.2015
Kategorie: Společnost

Švédsko: Zmatek v “azylovém nebi”

Sdílejte článek:

GI 16|12|2015

Přes údajně přísnější azylová pravidla vyhlášená 24. listopadu 2015 stále vládne ve Švédsku v azylovém řízení chaos. Zatím, v roce 2015, bylo zaregistrováno 150.000 žadatelů o azyl, ale protože není kam je ubytovat, lidé spí ve stanech, v lepenkových krabicích ve výstavních halách, a dokonce i na ulici. Mnoho jich uteklo ze zařízení imigrační služby.

Více než 22.000 lidí by mělo být deportováno, ale oni odmítají opustit zemi. Švédové jsou pochopitelně vyděšeni, že by se mohli skrývat mezi uprchlíky teroristé. Policisté mají plné ruce práce s nesmyslnými hraničními kontrolami a nemohou se věnovat normální práci. Není přehnané říci, že v této situaci, Švédsko ztratilo přehled o skoro všem.

Dokonce i žadatelé o azyl si stěžují. Na švédské veřejnoprávní televizi, v programu Uppdrag Granskning, vysílaném 2. prosince, Salwa, matka malých dětí, řekla reportérovi, jak ona je nucena žít v azylovém domě spolu s muži, které popisovala jako “špatné lidi.” Když se reportér vysvětlil Salwě, že přichází týdne 10.000 nových žadatelů o azyl a to je důvod, proč je všechno vzhůru nohama, ona odpověděla: “Tak uzavřete hranice. Přestaňte přijímat ve více lidí. Pokud máte deset hostů ve svém domě a tam není dostatek místa, měli byste chtít ještě v deset hostů víc?”

Švédský sociální demokratický premiér, Stefan Löfven řekl v rozhovoru loni v dubnu pro deník Sydsvenskan: Neexistuje žádný limit [počtu uprchlíků, který Švédsko může přijmout]. Budeme přijímat uprchlíky v souladu s konvencemi, které nás vážou. Udělali jsme to předtím. V časných 90.letech minulého století, mnozí přišli z bývalé republiky Jugoslávie. Dnes jsou přirozenou součástí švédské společnosti a přispívají jí hodně.”

Takže, když premiér Lofven a místopředsedkyně vlády Åsa Romson (Strana zelených) představili svoji novou, přísnější imigrační politiku 24. listopadu 2015, podivili se i novináři, kteří se nikdy nedovolili politické kritiky. Když Romson začala plakat během živé tiskové konference, protože řekla, že byla “nucena” být součástí zpřísnění nejvíce velkorysé imigrační politiky, všichni věřili, že tyto nové imigrační předpisy opravdu přijdou i s nějakým účinkem.

Zatím se však v médiích hlavního proudu žádný novinář neptá zda bylo zjištěno co nové kontroly na hranicích – prováděné proto, že vláda rozhodla, že je to “vážná hrozba pro veřejný pořádek a bezpečnost v zemi” – a proč neměly žádný zjistitelný účinek. Média totiž stále vyvolávají ve veřejnosti dojem, že žadatelé o azyl jsou nyní skutečně zastaveni na hranicích.

Jenomže se ukazuje, že terorista, který by chtěl  přijít do Švédska spáchat teroristické činy musí pouze říci pohraniční policii, že se žádá o azyl. Pak bude okamžitě odvezen do nejbližšího zařízení imigrační služby. Zatímco imigrační služba se bude snažit přijít na to kdo to je, může si v klidu a pohodě švédského venkova plánovat své útoky. A vzhledem k průměrné době tohoto zjišťování, která činí 222 dní, nemusí nijak spěchat a být ve stresu.

Policisté říkají: “Tyto nové hraniční kontroly jsou tu za jediným účelem a to uklidnění veřejnosti. Nemají absolutně žádný vliv na příliv migrantů. Veřejnost dostane zcela chybný obrázek toho co děláme. Zdá se, jako by ti u moci nechtěli vyhošťovat lidi, kteří jsou zde nelegálně. Dávají jim bezplatnou zdravotní péči, zdarma zubní péči a školní docházku pro jejich děti. Nové kontroly neznamená nic. Jsou jen formalita, aby všechno dobře vypadalo.”

Odborník na mezinárodní právo řekl, že nemůže pochopit, co vláda myslí tím, že přijímá potenciálně nebezpečné lidi do Švédska. Nikde, v žádných mezinárodních úmluvách se nepíše, že právo na azyl má přednost před bezpečností vlastního obyvatelstva dané země. Nejrozumnější věc by byla vytvořit oplocené uprchlické tábory blízko hranic a ne nechat žadatele o azyl volně se pohybovat po Švédsku. Podle Úmluvy o uprchlících z roku 1951 platí pokud jsou lidé váleční zločinci (teroristé) a hrozí jim doma třeba trest smrti, země má právo poslat zpátky.

Jenomže Švédsko dnes přijímá dokonce i odsouzené vrahy či zločince a ty, kteří spáchali zločiny až ve Švédsku a byli odsouzeni k deportaci není schopno dostat ze země. Například IKEA-vrah, Abraham Ukbagabir, může být deportován do Eritreje po odpykání jeho času ve vězení.  Takže i přes to, že si mnoho Švédů oddechlo úlevou, když vláda oznámila, že imigrace by měla být omezena, ukazuje se nakonec, že nová “přísnější imigrační” politika neznamená v praxi vůbec žádný rozdíl.

Žádný vládnoucí politik dosud totiž ještě nevyjádřil pochybnosti o moudrosti budování multikulturní společnosti ve Švédsku a nikdo také ještě řekl, že politika přijímání imigrantů se musí zastavit.

Stručně řečeno, jediný rozpoznatelný efekt nových azylových pravidel “humanitární supervelmoci”, je to, že švédská policie je více zaneprázdněna ověřením identity lidí, kteří nechtějí hledat azyl ve Švédsku a tak  postrádá lidské zdroje ke skutečnému boji se zločinem.

Jak píše docent  Jan Tullberg v nedávném článku: “Politická hloupost i nadále paralyzuje tuto zemi.”

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Bc. Michal Hajdučko 300,- Kč, Martin Kubíček 2000,- Kč

Celkem za měsíc: 14 900,00 Kč
Vybráno 42.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 72 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...