Švédsko: Veřejnoprávní televizní vánoční multikulturní šílenost

Sdílejte článek:

RED/INGRID CARLQVIST 30|11|2015

Ve Švédsku to nemají se svými multikulturně socialistickými politiky vůbec jednoduché a vypadá to, že pohár trpělivosti původního obyvatelstva je přeplněn. Stejně jako v celé EU se vládnoucí “elity” v kontextu imigrační krize svým občanům jen vysmívají a svými prohlášeními a činy přilévají olej do ohně. Švédský premiér Stefan Löfven po teroristických útocích v Paříži například mluvil v televizi o tom, že Švédové byli příliš naivní vůči radikálnímu islamismu.

Krátce po jeho slovech doslova explodoval hněv obyvatelstva na sociálních sítích. Mnozí premiérovi vzkazovali, že naivní byl pouze on a další politici. Lidé poukazovali na to, že kritici přístupu vlády byli označováni za fašisty.

Na tiskové konferenci pak také šéf zpravodajské služby Anders Thornberg oznámil, že stupeň ohrožení teroristickým útokem se zvýšil na čtvrtý z pěti. Panuje podezření, že do země vstoupili teroristé vyškolení přímo Islámským státem. Politici i zpravodajové následně nabádali veřejnost, aby zachovala klid.

Na sociálních sítích však kolovaly zvěsti o tom, že policisté se svým rodinným příslušníkům doporučovali držet mimo centra Stockholmu. Všichni byli přesvědčeni, že hrozba je ve skutečnosti mnohem vyšší, než úřady přiznávají. Den nato zadrželi podezřelého teroristu a ukázalo se, že ve Švédsku požádal o azyl. Dokonce žil několik týdnů v azylovém centru ve vesnici Boliden na severu země.

Premiér následně během svého vystoupení v televizi přiznal, že za Islámský stát bojuje asi 300 švédských občanů, z nichž se již 120 vrátilo zpět. Dodal, že tito lidé představují bezpečnostní hrozbu. Zatčeného podezřelého Mutare Muthana Majid však nakonec propustili, protože prokurátor smetl důkazy bezpečnostních služeb ze stolu.

V uplynulých letech všechny švédské vlády tvrdohlavě trvaly na tom, že masová migrace není žádný problém. Kritici těchto postojů byli označováni za islamofoby a rasisty. Jedinou politickou stranou, která dlouhodobě varovala před islamizací země, byly Švédští demokraté. Lídr této strany Mattias Karlsson koneckonců premiérovi přes Facebook vzkázal, že naivní byl jen on sám a jeho koaliční partneři.

Vzrůstá i kritika na mainstreamová média, která brání veřejnosti dobrat se skutečného stavu věcí v oblasti přistěhovalecké politiky. Poukazuje se také na práci pohraniční policie na Øresundském mostě spojujícím Švédsko a Dánsko. Policisté zde podle očitých svědků provádí pouze namátkové kontroly totožnosti, a to navíc jen u lidí, kteří zjevně neplánovali podat žádost o azyl. Mnoho lidí tak projde bez překážek a bez jakékoliv kontroly. Pak jsou zkrátka někdy dopraveni do uprchlického centra.

Šokující je, že se mezitím imigranti můžou volně pohybovat po celé zemi a radikálové mezi nimi tak mají čas naplánovat třeba další teroristické útoky. Jako například zmiňovaný Majid, který měl dokonce v Bolidenu svůj vlastní byt. Místo toho, aby švédský premiér po tom všem rozhodl o zavření hranic, dožadoval se přerozdělování uprchlíků po celé Evropě. Země, které se rozhodly ponechat své hranice uzavřené (kromě Švédska, Německa a Rakouska vlastně všechny), navíc označoval za nezodpovědné. Jako by nebyl schopen pochopit, že chovat se zodpovědně znamená chránit své občany a myslet v první řadě na jejich životy.

Deník Metro zveřejnil průzkum, podle kterého mají Löfvenovi sociální demokraté podporu 21,4 procenta voličů, zatímco opoziční Švédští demokraté dosáhli rekordních 26,7 procenta. Kromě toho skončil premiér v žebříčku popularity současné vlády na 24. místě z 27 členů vlády. Průzkum ukázal, že Švédové považují migrační krizi za klíčovou politickou otázku. Od října se počet takto smýšlejících lidí zvýšil o 8 procent na aktuálních 64 procent. Lidé si navíc začali více uvědomovat, že vláda dává přednost udělování azylu před jejich bezpečností a do Švédska by se tak mohli dostat další teroristé.

1364

A další sůl do tak již velmi bolavých ran multikulturního soužití přisypala švédská veřejnoprávní televize. Švédům oznámila, že hostitelem tradičního a sledovaného vánočního show pro osamělé lidi, což je velice prestižní role, která má potěšit ty, jenž nemají nikoho, s kým by slavili vánoce, bude v letošním roce mladá muslimská žena Gina Dirawi, která navíc při několika příležitostech dělala nevkusné antisemitské poznámky.

Oznámení, že taková osoba jako je Dirawi, která tvrdí, že je islámské víry, a která v souladu s islámskými učenci má věřit, že oslava narození Ježíše Krista je pohanská tradice, bude vánoční hostitelem veřejnoprávní TV, vyvolala opět rozsáhlé vyjádření hněvu a zklamání na švédských sociálních sítích. Lidé sdíleli například: “Veřejná televize vyhlásila válku křesťanskému Švédsku výběrem muslimky Giny Dirawi jako vánočního hostitele. Je to hanba!” nebo “Pokud věci budou pokračovat touto cestou, příští vánoce bude zakázána i vánoční šunka.”

A co my tady u nás? Co ostatní tradiční obyvatelstvo Evropy, které se oprávněně bojí islámské invaze? Jak dlouho si ještě necháme nadávat do nácků, fašistů, xenofobů a rasistů, místo toho abychom pokryteckou multikulturní sebranku poslali do … míst kam patří? 

ZDROJ (a celý článek): Ingrid Carlqvist

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 755,00 Kč
Vybráno 13.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 11 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
10 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.