1829210
27.1.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko v šoku ze zabití zaměstnankyně azylového centra

Sdílejte článek:

SM 27|01|2016

V pondělí ubodal mladý imigrant zaměstnankyni azylového centra pro mladistvé. Oběti bylo 22 let a v době incidentu byla v centru sama s několika nezletilými. K vraždě došlo v azylovém domě pro mladistvé do 18 let, zhruba 10 kilometrů od centra města Mölndal, v regionu Gothenberg v západním Švédsku. 

“Chlapec, který je v policejní vazbě, nebyl identifikován, i když je známa země jeho původu,” řekl Hans Lippens, mluvčí místní policie. Podle Lippense byla 22letá zaměstnankyně, s osmi mladými muži, kteří v té době obývali domov, sama. Policie zatím předpokládá, že vraždil pouze jeden z nich, i když vyslechla i ostatních sedm chlapců. “Tohle nebyl terorismus. Myslíme si, že by to buď byla nehoda, nebo tam došlo k boji,” uvedl Lippens.  Podezřelý žadatel o azyl ve věku 15 let, byl zatčen.

Švédský premiér popsal bodnutí zaměstnankyně ve středisku pro mladé žadatele o azyl jako “hrozný zločin”. Premiér Stefan Lofven navštívil včera centrum pro migranty bez doprovodu ve městě Molndal, v blízkosti Gothenburgu, pouhých několik hodin po vraždě.

Premiér Lofven řekl v rozhovoru do rádia, že se mnoho Švédů obává možnosti dalších útoků. “Věřím, že existuje poměrně mnoho lidí ve Švédsku, kteří se cítí hodně obav, že může nastat více případů tohoto druhu, když Švédsko přijímá tolik dětí a mládeže, kteří přicházejí osamoceně žádat o azyl.

Policisté nalezli místo činu se spoustou krve, řekl policejní mluvčí. Pachatel byl přemožen ostatními obyvateli centra. Vražedná zbraň byla nalezena na místě.

Oběť vražedného násilí uprchlíka nakonec zemřela v nemocnici na následky svých zranění.

Incidenty s žadateli o azyl v regionu Västra Götaland se stávají údajně stále častěji. “Máme zde hodně práce,” říká Lippens s tím, že “toto je dosud nejhorší případ.” Podle policie přijde do regionu zhruba 50 žadatelů o azyl každý měsíc, většinou se jedná o uprchlíky ze Sýrie a Afghánistánu. Normálně ale prý dochází k incidentům mezi samotnými migranty, nikoli ke střetům se Švédy.

Švédsko přijalo již více než 150 000 žádostí o azyl během loňského roku a spolu s Německem je hlavním cílem pro uprchlíky a další migranty vstupujících nelegálně do EU.

ZDROJ: securitymagazin.cz a BBC

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
31 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.