dan_eliasson-696x389
25.6.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko se topí v násilí a kriminalitě imigrantů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MIRKA HAASOVÁ/PINEWS

Díky po desetiletí nekontrolované migraci krize v zemi eskaluje. Švédský říšský policejní prezident prezentoval ve středu svou zprávu o „ohrožených oblastech“ Švédska. V 61 „no go areas“ už ztratil stát veškerou kontrolu. Existuje mnoho kriminálníků a paralelních společností se svými vlastními zákony, vlastním bankovním systémem a vlastní jurisdikcí (soudní pravomoc).

„Situace je akutní“, míní zřetelně zdrcený policejní prezident. Situace je tak bolestivá, že policie prosí o pomoc. Policejní prezident Dan Eliasson: „Policie se obrací úpěnlivě na ostatní aktéry společnosti, pomozte nám!“

Jedná se mezitím o území, která jsou rozdělena mezi mocenské boje Arabů a Afričanů (nejčastěji Somálci). Policie musí vydávat varovné výstřely, aby se ochránila před bandami mladých. Tento rok ztratila švédská policie doteď 400 pracovníků. Mzdy jsou nízké a pracovní podmínky neobyčejně těžké.

Je známo, že od října 2015 policie systematicky potlačovala informace o kriminalitě, na níž se účastnili „uprchlíci“. Kriminální činy s migrantskou souvislostí spadaly (podle jedné interní policejní zprávy) od podzima 2015 pod kód 291 = „nic nesmí přijít na věřejnost“. Tento kód nebyl dosud zrušen.

Švédsko je – jak známo – na druhém místě na světě v případech znásilnění. V prvních pěti měsících tohoto roku stoupla tato suma s 2224 případy o dalších 16%. Ale zároveň není spousta udání dále šetřena. Denně není 13 případů znásilnění vůbec zpracováno nebo šetřeno a jen osm ze sta nahlášených případů končí trestním udáním.

A co činí za to odpovědná švédská politika? Švédský premiér Stefan Löfven cestuje do Polska, aby zde hrozil následky, pokud Poláci nepřijmou EU-migranstké kvóty.

Autor: Mirka Haasová, pi-news.net

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.