svedskomigr
20.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko se díky imigrační politice dostalo již za bod zlomu a hledí na svůj postupný zánik

Sdílejte článek:

BRANISLAV MICHALKA 

.
Země, kterou naši spoluobčané v 60. letech vnímali jako idylický svět sociálního zabezpečení, svět dětí ze Saltkrakanu, nahánějících neustále zvířátka, řešících sňatky (muže a ženy) či neustále se ztrácejících, a kde otravná feministická agenda měla infantilní podobu Pipi – Dlouhé punčochy, se postupně mění na evropský brloh číslo jedna. Počet úmrtí střelnou zbraní podle statistik dvaapůlkrát překračuje evropský průměr, čímž se Švédsko ocitlo na čele kriminálního pelotonu.

A stejná zlatá medaile ho čeká i za počet znásilnění.

I slepí vidí

Podle čerstvé zprávy švédské Národní rady pro prevenci kriminality, zaznamenalo Švédsko za posledních 15 let největší počet úmrtí na následky střelby v Evropě. Vyplývá to z analýzy údajů od 22 evropských zemí, které poskytl Eurostat a Světová zdravotnická organizace (WHO). Většina obětí je tvořena muži ve věku 20 – 30 let.

Novinářka Paulina Neudingová z portálu Politico popisuje situaci následovně: “Sociální nepokoje, zapálená auta, útoky na sanitky a výtržnosti se neustále opakují. Střelba v zemi se stala tak běžnou, že se už ani nedostává na titulní stránky novin. Zprávy o útocích jsou rychle nahrazovány titulky o sportovních událostech a celebritách. Čtenáři vůči násilí ztratily cit.” To však zajisté nemusí být jediná příčina toho, proč se v oficiálních médiích nevyskytují zprávy o střelbě a násilí, jak se domnívá Neudingová ve své nevinnosti. Bdělé oko pokroku se totiž stará, aby občané nebyli příliš rozrušování zprávami o svých nových spoluobčanech, a nevytvářela se tak představa (pravdivá), že za rostoucí kriminalitou jsou migranti.

Už i liberální zaslepenci si však, navzdory mediálnímu tichu, začínají uvědomovat souvislost mezi imigrací a rostoucí kriminalitou. Na předměstí Hjällbo v Göteborgu, které je pěknou ukázkou no-go zóny, tvoří lidé narození v zahraničí až 70 % obyvatel. A zločinnost, gangy a násilí mají svůj původ právě tam. Navzdory těmto elementárním pozorováním se však ještě najdou ctitelé pokroku, kteří důvtipně kontrují, že nárůst zločinnosti není způsoben nárůstem imigrantů, ale poklesem počtu policistů. Zapomněli však dodat, že v minulosti (60. – 80. léta) až tolik policistů nebylo třeba, protože současný “úbytek” se týká stavu policejního sboru navyšovaného během nárůstu migrace za cca 30 let, a zároveň zapomněli udat, proč policisté odcházejí ze služby.

Metropole znásilnění

Nesrovnatelná je i efektivita vyšetřování. V roce 1980 policie v Göteborgu vyřešila 80 % případů, dnes je schopná vypátrat jen 20 % pachatelů.

Policie se zásadně vyhýbá údajům o etnickém původu pachatelů, avšak někdy to “prosákne” na povrch a tehdy se veřejnost dozví, že účastníci násilných trestných činů nejsou švédského původu. Vyhlídky přitom nejsou pro autochtonní Švédy příliš vábivé. Profesor Kyösti Tarvainen z univerzity ve finských Helsinkách, předpokládá, že pokud se švédská imigrační politika nezmění, budou etničtí Švédi tvořit v roce 2065 menšinu. Čili, na předměstích se bude možná střílet jako u Verdunu.

A nejen střílet. Podle statistik se stává Švédsko premiantem i v počtu znásilnění. Vyšetřování těchto znásilnění směřují vždy neomylně opět do předměstských čtvrtí ovládaných migranty, kde nacházejí pachatelé. Pokud je vůbec najdou. Přiznala to už i veřejnoprávní švédská televize SVT. 

Na problém upozorňuje bývalá muslimka Ayaan Hirsi Aliová, která žije ve Spojených státech. Na portálu Unherd uvedla, že Švédsko se stalo “evropskou metropolí znásilnění”. Vzhledem ke svému původu si to však může dovolit, stejně jako svůj poměrně tvrdý postoj k migračním problému. Zdravý rozum jí totiž říká, že to, před čím ona nebo její rodiče kdysi utekli (brutalita necivilizované společnosti), se pomalu ale jistě přesouvá za nimi.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 765,- Kč
Vybráno 39.32%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 732 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)