Muslims-in-Sweden
5.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko: Obce omezily základní služby, kvůli vysokým nákladům na migranty

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Osm z deseti obcí ve Švédsku bude nuceno snížit finanční prostředky používané k financování základních veřejných služeb, aby kompenzovaly vysoké náklady na přijímání velkého počtu migrantů závislých na sociálním státě.

Průzkum zjistil, že 46 procent obcí uvedlo, že má v plánu omezit služby pro osoby se zdravotním postižením, zatímco polovina uvedla, že budou nuceny provádět škrty ve výdajích na péči o jednotlivce a rodiny, aby ušetřily peníze, uvádí zprávy SVT Nyheter .

Göran Eriksson, manažer města pro obec Bengstfors, řekl SVT, že jeho obec nebude schopna financovat rostoucí náklady na sociální služby a sociální programy bez pomoci federální vlády.

Bengstfors, který čelí vysokému rozpočtovému schodku, doufá, že tento deficit sníží snížením nákladů na sociální služby a běžnou údržbu.

“Situace je napjatá a nyní jsme nuceni vynaložit určité úsilí poté, co Rada rozhodne o novém rozpočtu na rok 2020,” řekl Eriksson.

“Myslím, že existují dva důvody. Byli jsme velkorysí a dostali jsme mnoho nových příchozích migratů, ale v zásadě je to také demografický problém. Máme stárnoucí populaci a obec se zmenšuje.“

Aby se snížily náklady, spojí se státní organizace odpovědné za integraci migrantů s těmi, které se soustředí na sociální zabezpečení a trh práce. Rovněž budou omezeny prostředky přidělené na dotaci na zdravotní péči a předškolní zařízení studentů. Pouliční osvětlení se sníží o 20 procent a k odhrabávání sněhu bude docházet pouze tehdy, když bude na silnici větší množství sněhu.

V srpnu Voice of Europe informovala, že úředníci z Bengstforsu poprosili federální vládu o finanční pomoc, protože obec čelila finanční ruině, protože přijala příliš mnoho migrantů závislých na sociálních dávkách.

Stig Bertilsson, místní politik za pravicovou umírněnou stranu, vysvětlil tento problém reportérům ze SVT a řekl: Náklady v obcích, které obdržely nově příchozí migranty, jsou i nadále značné, i když se zastavily vládní příjmy. Tím se vytvoří velká záporná díra v městské pokladně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 426 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.