SVED
14.9.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko: No-go zóny si najímají soukromé bezpečnostní firmy. Policistů je nedostatek

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

Aby nahradili nedostatek policistů, bylo několik švédských no-go zón nuceno najmout soukromé bezpečnostní firmy, aby pomohly bojovat proti rostoucímu zločinu a násilí.

Podle švédské televizní stanice  SVT je Söderhamn jednou z obcí, která byla nucena najmout soukromé bezpečnostní společnosti kvůli nedostatku městské policie, aby mohli provádět přiměřené hlídky v centru města. SVT uvádí, že místní vláda přidělila finanční prostředky na úhradu za soukromé bezpečnostní služby.

Söderhamn není jedinou obcí, která to začala dělat. Některé z nejznámějších no-go zón na severním předměstí Stockholmu začaly dělat totéž. Okresy Tensta, Järva, Rinkeby a Husby investovaly přibližně 70 milionů švédských korun (6,5 milionu EUR) za služby soukromých bezpečnostních firem.

Pro člena rady sociálního zabezpečení Erika Slottnera od křesťanských demokratů by se „strážci“ do Järvy dobře hodili.

“Mohli by podpořit policii a pomoci omezit obchodování s drogami.” Pokud překonáme obchodování s drogami a užívání drog v Järvě, sníží se počet násilí a střílení v této oblasti,“ řekl Slottner. 

Téměř před rokem požádala místní samospráva Järvy o vytvoření určitých okresů v oblastech „LOV 3“ v Järvě, které umožňují bezpečnostním firmám spolupracovat s policisty.

Navzdory schválení žádosti minulý týden zůstává řada lidí skeptická ohledně toho, zda bude účinná.

Byla přijata další opatření k boji proti zločinu v Järvě, jako je zlepšené osvětlení v nebezpečných oblastech, jakož i reproduktory na splátky, které zahrávají hlasitě mimo předškolní zařízení, aby dráždily obchodníky s drogami působící v této oblasti.

V roce 2017 se místní samospráva v Husby, ve čtvrti Rinkeby-Kista ve Stockholmu, pokusila najmout  bezpečnostní firmu, aby provedla hlídky v centru okresu, ale nemohla najít firmu, která chtěla uzavřít smlouvu.

Kromě peněz utracených za soukromé bezpečnostní smlouvy utratila  švédská národní vláda téměř 2,2 miliardy Krona ( 204 milionů EUR) na boj proti „segregaci“ v enklávách migrantů po celé zemi.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 139 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.