svedsko_migrace
13.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko ničí nezvládnutá integrace imigrantů

Sdílejte článek:

FILIP ANDLER

Masivní vlna imigrantů z muslimských zemí a jejich nezvládnutá integrace učinila z kdysi jedné z nejbezpečnějších zemí světa stát, kde jsou přestřelky mezi různými kriminálními gangy na denním pořádku. Může za to „politika otevřených dveří“ levicových vlád, které si s důsledky svého počínání nevědí rady. A proto strmě roste popularita krajní pravice.

Islamizace na vzestupu

Švédsko patří společně s Německem k zemím, které přijaly vůbec nejvíc muslimských imigrantů ze všech zemí EU. Tato „politika otevřených dveří“ není záležitostí posledních pár let, ale trvá už několik desetiletí a vyvrcholila v roce 2015, kdy bylo podáno přes 160 tisíc žádostí o azyl, tedy v poměru k počtu obyvatel nejvíce v Evropě. To výrazně proměnilo etnické složení této severské země – zatímco na počátku devadesátých let zde žilo asi 160 tisíc lidí neevropského původu, nyní je jich kolem milionu. Na švédské půdě se už narodila do zločineckého prostředí generace mladých mužů, kteří se považují za nedotknutelné. Hlavní problém představuje organizovaný zločin, přestřelky kriminálních gangů na periferiích velkých měst, pouliční násilí, vraždy střelnou zbraní, sexuální a drogové delikty, bombové útoky a existence no-go zón – městských čtvrtí, kam se za bílého dne neodvažuje vstoupit ani policie. Malmö, Göteborg i Stockholm tak svojí každodenní realitou začínají připomínat Bagdád. Např. jen v Malmö bylo v roce 2019 provedeno na tři desítky bombových útoků, ve Stockholmu dvě desítky.

Bezradnost vlády a mlčení médií

Švédská veřejnoprávní média katastrofálně selhávají v plnění své role a o zločinnosti imigrantů v rámci politické korektnosti vesměs neinformují. Stát fakticky přestává plnit jednu ze svých klíčových funkcí – zajištění práva, bezpečí a ochrany obyvatel. Vládní politici se po každé další tragické události zmůžou jen na otřepané kondolence a bezduché fráze vyjadřující znepokojení a zděšení. Některá dílčí opatření sice byla uskutečněna – např. vznikla speciální jednotka zaměřená na boj s pouličními gangy, posílily pravomoci zaměstnanců bezpečnostních služeb, kteří mají pomáhat policii, jejíž rozpočet byl navýšen, ale efektivně potírat organizovaný zločin se stále nedaří. Je evidentní, že Švédsko by tyto problémy vůbec nemuselo řešit, pokud by po desetiletí neprovozovalo extrémně liberální azylovou politiku. Minoritní vláda sociální demokracie a zelených se ocitá pod stále větším tlakem nespokojené veřejnosti. Již v předvolební kampani v roce 2018 byla migrace dominantním tématem a jsou to právě sociální demokraté, kteří vládli desítky let a mají na současném marasmu největší díl viny. Ostatně, je to současný premiér Stefan Löfven, který proslul výrokem „Moje Evropa nestaví zdi“ a ostrou kritikou zemí V4 za jejich odmítavý postoj k uprchlickým kvótám.

Švédští demokraté míří k vítězství

Rostoucí nespokojenost slušných a pracovitých lidí s politikou menšinové levicové vlády, nárůstem kriminality a nezvládnutou integrací se začíná odrážet i v průzkumech předvolebních preferencí. Ačkoliv půjdou Švédové k volbám až v příštím roce, trend vzestupu krajní pravice je zjevný. Poslední zveřejněný průzkum agentury Sentio z 11. – 14. prosince sice přisuzuje prvenství sociální demokracii (24,1 %), ale v těsném závěsu jsou nacionalističtí Švédští demokraté (23,2 %), kteří zaznamenali ze všech politických stran největší nárůst oproti výsledkům posledních voleb (+ 5,7 %). Na třetím místě je liberálně-konzervativní Umírněná strana (22,1 %) a na čtvrtém Levicová strana (11,3 %) – obě formace mírně posilují. Podpora ostatních uskupení výrazně stagnuje. Liberálně agrární Strana středu by získala 6 %, křesťanští demokraté 4,8 %, Strana zelených 3,2 % a Liberálové 2,6 %. V souhrnu strany vládní či vládu tolerující (sociální demokraté, zelení, centristé, liberálové) přišly o téměř 11 % hlasů.

Závěr

Löfvenova menšinová rudo-zelená koalice je nejslabším kabinetem za posledních sedmdesát let. V poslední době se však objevují jisté náznaky změny azylové politiky, neboť Stockholm odmítl přijmout migranty z vypáleného uprchlického tábora Moria a poslal do Athén pouze finanční pomoc. Lze očekávat, že sociální demokracie před volbami účelově změní rétoriku, aby se udržela u moci a vzala vítr z plachet stále oblíbenějším Švédským demokratům. V případě, že by Švédští demokraté zvítězili, hrozí, že se proti nim ostatní strany spojí a sestavit vládu jim neumožní. Naděje na změnu je tak stále v nedohlednu.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 750,00 Kč
Vybráno 33.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 593 times, 9 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.