socialism-swedish-girls-555x444
26.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko: Dvě nezletilé dívky znásilněny na letním hudebním festivalu

Sdílejte článek:

MIKE/VOE

O víkendu byly údajně znásilněny na letním hudebním festivalu dvě dívky, které mají asi 15 let. Nejméně tucet dalších se na festivalu stal údajně obětí sexuálních útoků.

Podle Aftonbladetu se tato dvě znásilnění konala v sobotu kolem 20:00 na hudebním festivalu „We Are Sthlm“ ve švédském hlavním městě. Obě znásilnění byla zachycena kamerami CCTV.

Doposud byli dva údajní násilníci popisováni pouze jako muži. Říká se, že vyšli zezadu za obě dívky a znásilnili je. Švédské úřady potvrdily, že na hudebním festivalu byla hlášena dvě znásilnění.

Ve svém prohlášení policistka Ola Österlingová z regionální policie uvedla: „Nyní to vyšetřujeme a získáváme materiál pro předběžné průzkumy a kamery jsou samozřejmě záznamem, na který se vyšetřovatelé budou dívat.“

Österlingová dodala, že v souvislosti se znásilněním zatím nedošlo k zatčení.

Úřady také uvedly, že během festivalu bylo ohlášeno několik dalších případů sexuálního napadení. Byl zatím zatčen pouze jeden člověk.

Festival We Are Sthlm má již několik let hlavní problém se sexuálním obtěžováním, sexuálními útoky a znásilněním. V roce 2016 hudební festival zaznamenal 50 samostatných zpráv o sexuálním obtěžování, co byl dvojnásobek oproti předchozímu roku.

Navzdory drastickému nárůstu hlášených případů sexuálního obtěžování bývalý ministr vnitra Anders Ygeman uvedl, že se není čeho obávat a že tyto útoky na festivalech nejsou ničím novým nebo nadprůměrným oproti minulosti.

V roce 2018 vydala nezisková organizace The Night Shift zprávu, která zpochybňovala Ygemanovy komentáře. Zpráva uvádí, že v roce 2016 vzrostly zprávy o sexuálních útocích téměř o 1000 procent.

Od migrantské krize, která začala v roce 2015, došlo ve Švédsku k drastickému nárůstu sexuálního obtěžování, sexuálních útoků a znásilnění. Případy se příliš často týkají nezletilých dívek, které se staly obětmi migrantů.

Letos v létě výrobci a prodejci pepřových sprejů na sebeobranu informovali o rekordních prodejích kvůli všudypřítomným sexuálním útokům.

Zdroj: Voice of Europe

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 750,- Kč
Vybráno 19.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 229 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)