xFIZOXG47ZIIYSWIwleE
2.7.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédsko bojuje proti sexuálním útokům migrantů náramky

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM 02|07|2016

Švédsko vzalo společenský boj proti nešvarům sexuálně neukojených imigrantů opravdu “vážně”. V tiskové zprávě také oznámila švédská policie svůj záměr rozdávání náramků se sloganem “Nesahej mě”. V průběhu léta je budou rozdávat na festivalech a jiných akcích kde se setkávají mladí lidé.

Šéf místní policie to vysvětluje takto: “Nošením těchto náramků budou moci mladé ženy projevit svůj postoj.” Počítá také s tím, že náramky povzbudí případné oběti ke sdělením na policii. Je však velmi nejasné jak budou tyto náramky efektivně při zastavování sexuálních útoků.

Nedávno vyšla také tisková zpráva o tom, že obtěžování a osahávání je zločin. Šéf policie Dan Eliasson v ní tvrdí: “Nikdo by neměl akceptovat sexuální obtěžování. Tak neosahávejte. A když jste osaháváni, oznamte to na policii.”  Jako příklad uvedl ruku v rozkroku, objímání zezadu v přeplněném klubu nebo osahávání poprsí, když žena na koncertě sedí na ramenou partnera, což jsou prý situace, které mladí lidé znají až příliš dobře. 

Švédská policie v květnu zveřejnila zprávu, podle níž má Švédsko nejhorší statistiku fyzického a psychického násilí na ženách v Evropě a podle níž za podstatnou část této kriminality mohou migranti.

Je nejasné jak budou tyto náramky (které jsou v švédštině) efektivně při zastavování sexuálních útoků, protože většina obtěžování v takových situacích podle všeho pochází od čerstvých imigrantů, kteří švédštině zřejmě nerozumí.

A chtělo by se dodat – hlavně naprosto nerozumí našim evropským kulturním zvyklostem. Pokud si švédská policie opravdu myslí, že nějaký náramek může rozdivočelého sexuálního násilníka zastavit při útoku na krásnou blond Švédku, myslím, že taková policie je naprosto zbytečná a zralá na rozpuštění.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
57 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.