1.7.2014
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédské multikulturní peklo

Sdílejte článek:

EMOD 01|07|2014

O Švédsku panuje mediální obraz prosperující a stabilní země, která otevírá náruč trpícím přistěhovalcům z Afriky a Asie. Z času na čas dochází sice k výtržnostem v přistěhovaleckých čtvrtích, ale podle oficiální verze jen pro nedostatečnou toleranci ze strany původních Švédů, rasistické sklony policie a málo pracovních příležitostí. Kriminalita, vytváření uzavřeného světa s prvky islámského fanatismu a zneužívání sociálního systému rezonují jen tak na okraj problematiky, aby se neřeklo. Ale okamžitě je média a političtí demagogové označí za důsledek již zmíněné švédské nedokonalosti a stále nedostatečné míry tolerance od řadových obyvatel přes policii až po úřady.

 

 

Švédsko v nejnovějších agenturních zprávách vypadá jako země, kde se to hemží neonacisty. Ve Stockholmu, nedaleko centra na ostrově Södermalm, se na bráně mešity objevily hákové kříže. Policie už stíhá neznámého pachatele pro hanobení skupiny osob a podněcování nenávisti. Loni v listopadu na předměstí Stockholmu kdosi rozbil vitráže na jiné mešitě a naházel dovnitř prasečí kopyta.

 

Na takové případy agentury a jiná média okamžitě reagují a hlásají do světa, co se to v tom Švédsku děje?

 

Pod zprávami o událostech ve Švédsku však nechybí reakce čtenářů. Není divu, že někteří z nich si kladou otázky, které si nechtějí položit ti, co by jim měli věnovat pozornost v první řadě – obec více žumpalistická, než žurnalistická.

 

Pochopitelně, že na místě je pátrání po příčinách, proč někdo ve Švédsku dává demonstrativně najevo svou nenávist na bránu mešity nebo ke komunitě spjaté s tímto symbolem. A tak existují čtenáři, kteří automaticky neakceptují, co jim média politické servilnosti a propagandy přinesou a vědí, že ve Švédsku neplatí model o nesnášenlivých Švédech a obětního beránka z přistěhovaleckých společenství. Proto se ptají – proč se nemedializuje a zamlčuje terorizování domácího obyvatelstva muslimskými skupinami?

 

Podívejme se tedy na druhou stránku soužití muslimských přistěhovalců a Švédů, kterou nechtějí vidět švédská i světová média, ani kazatelé z mešit ve Stockholmu. Situace je ve skutečnosti tak neúnosná, že někdy i domácí médium hlavního proudu přizná fakta. Noviny Aftonbladet napsaly již před několika lety, přičemž zlepšení v tomto směru nenastalo, že 9 z 10 nejvíce trestaných etnických skupin, které se dopouštějí trestných činů ve Švédsku, pochází z muslimských zemí.

 

O motivaci vypovídá sociologická studie pod názvem “Jsme bojovníci proti Švédům”. Socioložka Petra Åkesso, původem ze Srí Lanky, zpovídala mladíků od 15 do 17 let z přistěhovaleckých komunit v Malmö, obviněných z loupeží, proč okrádají jen rodilé Švédy. Vyjadřovali se před ní otevřeně a mezi jejich odpovědi patřily následující tvrzení: “Když jsme ve městě a okrádáme, vedeme válku, válku proti Švédům.”

 

Mladí Švédové mohou tedy bez jakéhokoliv důvodu počítat s bitvou a okrádáním. Pokud projeví razantnost v sebeobraně, hrozí jim označení za rasisty a netolerantní násilníky. Přičemž jejich případná tolerance je ze strany médií a úřadů chápána jako přednost, ale podle útočníků je to projev slabosti.

 

Švédky zase tíží noční můra znásilnění. Každá čtvrtá musí počítat s tím, že může být znásilněna. Etnoložka Maria Bäckmanová v rámci své studie sledovala skupinu švédských dívek z deváté třídy na stockholmském předměstí Rinkeby obývaném převážně muslimy, kde došlo loni v květnu k násilným nepokojům. Mladé Švédky si raději přebarvily vlasy, aby se vyhnuly sexuálním útokům, protože blond vlasy vyvolávají žádostivé pohledy mužů i chlapců a následné násilí. Statistiku s ohlášenými znásilnění a bitvami média ignorují.

 

 

Švédsko zasáhla nejhorší vlna znásilňování v historii země. Znásilnění osob mladších patnácti let jsou šestkrát častěji než před jednou generací. Podle studie Rady kriminality je čtyřikrát větší pravděpodobnost, že násilník se narodí v zahraničí, jako osoba narozená ve Švédsku. Cizinci z Alžírska, Libye, Maroka a Tuniska jsou nejčastěji podezřelými ze znásilnění. Právnička Ann Christine Hjelmová zjistila, že 85 procent odsouzených násilníků se narodilo v cizině nebo přistěhovalcům.

 

Jeden z otřesných případů, o nichž mediální propaganda dlouho mlčí: Švédský soud odsoudil sedm afghánských uprchlíků za znásilnění. Jeden z nich vylákal do uprchlického tábora 29-letou pečovatelku, matku dvou dětí, kde ji spolu s dalšími pachateli sedm hodin znásilňovali. Brutalitu sledoval dav uprchlíků, kteří násilníky ještě povzbuzovali výkřiky a tleskáním a ženu označovali za nevěstku. Dnes je tato žena upoutána na invalidní vozík a mentálně postižená. Policie zadržela jedenáct podezřelých, nakonec odsoudila pouze sedm z nich na 4 až 6 let vězení. Ti, kteří byli vyhoštěni ze země se mohou po několika letech vrátit. Podle politiků by bylo projevem rasismu, kdyby došlo k jejich trvalému vyhoštění.

 

S takovými případy, nebo otřesnými statistikami se islámští představitelé ve Švédsku nespěchají na sociální sítě, ani agentury nechrlí podrobnosti o nelidských činech motivovaných etnickou a náboženskou nenávistí. Proč?

 

Divná to slepota k nenávisti určitého druhu, ale obdivuhodná bystrozrakost, když se to hodí.

 

Zdroj: AP, AFP, barenakedislam.com, fjordman.blogspot.com 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 6 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.