3254052_svedsko-iran-delegace-feminismus-hidzab
14.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédská vládní delegace v Íránu: Ponížené bojovnice za práva žen v hidžábu. Pokrytectví, zbabělost?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

GORDON FREEMAN

Veřejnost i nevládní organizace kritizují švédskou vládní delegaci v čele s ministryní obchodu Ann Lindeovou do Íránu za to, že porušili své feministické zásady a na setkání s prezidentem Hasanem Rúháním oblékly dlouhý kabát a své vlasy zakryly šátkem.

 .
Jedná se přitom o jednu z nejvíce feministických vlád na světě a ohánějí se rovností žen a mužů, kde jen mohou. Vedoucí delegace, ministryně Ann Lindeová pro švédský deník Aftonbladet na svou obranu uvedla, že kdyby si šátek a kabáty nevzaly, porušily by tím místní zákon. Tento zákon totiž přikazuje ženám nosit hidžáb. Pokud by totiž hájila své feministické přesvědčení a trvala na tom, aby ženy hidžáb neměly, jediná další možnost by byla vyslat delegaci složenou pouze z mužů.
 .
Svých kolegyň z vlády se naopak zastal premiér Švédska Stefan Löfven, který minulý týden zahraniční cestu též absolvoval. Na kritiku nevládních organizací reagoval, že problematiku lidských práv na jednání s íránským prezidentem otevřel.
 .
Socialistická švédská vláda má jako jeden z hlavním programových bodů zahraniční politiky bránit rovnost žen a mužů ve světě. Ministryně Ann Lindeová k tomu dodala, že návštěvu Saudské Arábie, která je též naplánovaná již absolvuje bez šátku. Zákony Saudské Arábie mají tento prvek též povinný, ale na cizinky se nevztahuje.
 .
Možná jste již zaznamenali snímek vícepremiérky Lövinové, kde se svými kolegyněmi, jenž jedna z nich byla ve vysokém stupni těhotenství paroduje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tímto se ohradily proti jeho omezení dotací na domácí potraty.
 .
Dle kritiků měla vláda složená ze socialistů a zelených požádat, aby členky delegace nemusely šátek vůbec nosit. Nebo si měly podepsání dohod domluvit v jiné třetí zemi.
 .
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 319,00 Kč
Vybráno 15.19%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.