3254052_svedsko-iran-delegace-feminismus-hidzab
14.2.2017
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédská vládní delegace v Íránu: Ponížené bojovnice za práva žen v hidžábu. Pokrytectví, zbabělost?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

GORDON FREEMAN

Veřejnost i nevládní organizace kritizují švédskou vládní delegaci v čele s ministryní obchodu Ann Lindeovou do Íránu za to, že porušili své feministické zásady a na setkání s prezidentem Hasanem Rúháním oblékly dlouhý kabát a své vlasy zakryly šátkem.

 .
Jedná se přitom o jednu z nejvíce feministických vlád na světě a ohánějí se rovností žen a mužů, kde jen mohou. Vedoucí delegace, ministryně Ann Lindeová pro švédský deník Aftonbladet na svou obranu uvedla, že kdyby si šátek a kabáty nevzaly, porušily by tím místní zákon. Tento zákon totiž přikazuje ženám nosit hidžáb. Pokud by totiž hájila své feministické přesvědčení a trvala na tom, aby ženy hidžáb neměly, jediná další možnost by byla vyslat delegaci složenou pouze z mužů.
 .
Svých kolegyň z vlády se naopak zastal premiér Švédska Stefan Löfven, který minulý týden zahraniční cestu též absolvoval. Na kritiku nevládních organizací reagoval, že problematiku lidských práv na jednání s íránským prezidentem otevřel.
 .
Socialistická švédská vláda má jako jeden z hlavním programových bodů zahraniční politiky bránit rovnost žen a mužů ve světě. Ministryně Ann Lindeová k tomu dodala, že návštěvu Saudské Arábie, která je též naplánovaná již absolvuje bez šátku. Zákony Saudské Arábie mají tento prvek též povinný, ale na cizinky se nevztahuje.
 .
Možná jste již zaznamenali snímek vícepremiérky Lövinové, kde se svými kolegyněmi, jenž jedna z nich byla ve vysokém stupni těhotenství paroduje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tímto se ohradily proti jeho omezení dotací na domácí potraty.
 .
Dle kritiků měla vláda složená ze socialistů a zelených požádat, aby členky delegace nemusely šátek vůbec nosit. Nebo si měly podepsání dohod domluvit v jiné třetí zemi.
 .
 .
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.