multi1
11.5.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Švédská matka poskytla uprchlíkům pokoj své 10-leté dcery. Ta se nyní vzpamatovává ze sexuálního zneužívání

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RED/HS 11|05|2016

Švédská matka se rozhodla, že by byl dobrý nápad otevřít svůj domov pro uprchlíky z Eritreje, a tak se rozhodla darovat jim pokoj své dcery. Jeden z nich poté její desetiletou dceru sexuálně zneužíval.

V létě roku 2015 matka tří dětí ve Švédsku poskytla ubytování dvěma žadatelům o azyl ve svém domě. Aby měli soukromí, rozhodla se přesunout svou dceru Emmu do svého pokoje. V předvečer 18. srpna 2015 se Emma probudila a zjistila, že Isaac jí osahává hruď. Po incidentu trpěla bolestmi, ale nechtěla o tom nikomu říct, protože se bála, že se její matka dostane do problémů. Emma se na Isaaca bála podívat, protože “vypadal děsivě” a styděla se to říct matce.

Příběh vyšel najevo poté, co se Emma nakonec svěřila své kamarádce, a potom se o incidentu nakonec dozvědělo několik lidí, kteří matku informovali. Následně byl Isaac konfrontován.

Protestoval, že nikdy by sexuálně nenapadl Emmu, protože má přítelkyni v Eritreji. Ale po dalším výslechu se nakonec přiznal, že se dotýkal Emmina poprsí. Když se ho však na to ptali policisté, Isaac svou výpověď změnil a popřel, že jí nikdy nedotkl.

Isaac mezitím tvrdil, že je mu 15 let, protože začal chodit do školy v Eritreji, když měl 10 let a pak chodil do školy po dobu dalších sedm let. Dokončil školu před dvěma lety, což podle něj představuje věk 15 let.

Okresní soud ve městě Lund považoval tento druh výpočtu za bizarní, ale soudce se rozhodl pokračovat v případě za předpokladu, že migrující osoba má ve skutečnosti opravdu jen 15 let, ačkoli na nezletilého údajně rozhodně nevypadá. 

Soudce odsoudil Isaaca ze sexuálního napadení mladistvé, což však v překladu znamená, že mu bylo nařízeno odborné psychologické poradenství. Muž byl tedy soudem poslán na psychologickou terapii, kde ho mají specialisté naučit, jak kontrolovat svůj sexuální pud. Bylo také rozhodnuto, že nebude deportován a bude moci po svému činu zůstat ve Švédsku.

Mezitím Emmin bratr říká, že nikdy neviděl svou sestru tak rozrušenou. Často pláče, i když podle jeho slov je velmi silná. 

Případy, jako jsou tyto, vedly k poklesu podpory přijímání uprchlíků ve Švédsku. Švédsko však již přijalo mnohem více uprchlíků v přepočtu na osobu než kterákoliv jiná země v Evropě.

ZDROJ: hlavnespravy.sk, pikio.pl

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Michal Fleiser 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 900,00 Kč
Vybráno 8.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
26 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.