weddingharry
23.5.2018
Kategorie: Společnost

Svatba aristokrata nemusí znamenat aristokratickou událost

Sdílejte článek:

IN

Svatba anglického prince Harryho a americké herečky Meghan, nyní čerstvě vévody a vévodkyně ze Sussexu, hýbala i víkendu celým světem, nadšené davy zvědavců obsadili Winsdor. Zpravodajové se předháněli v dramatických komentářích, viděli jsme stovky záběrů svatebčanů, a kdo sehnal větší pikantnost, cítil se být na koni. Odhady, které určovaly předpokládanou výši zisku z celé veselky pro anglickou pokladnu, se pohybovaly mezi 14ti-16ti mld korun.

Anglický princ Harry dospěl v atraktivního muže a dosáhl věku, ve kterém muži vstupují do manželství. Vybral si tedy ženu, se kterou chce zůstat po zbytek života. To, že jí je poloviční černoška a americká jednou rozvedená herečka, je jeho věc. Muži se mohou zamilovat do kohokoliv, takže to mu nelze vyčítat. Navíc to zapadá do koloritu doby a jistě se časem na tuto svatbu bude ukazovat jako na příkladný vztah multikulturního manželství v těch nejvyšších sférách světové politické scény. Harry se rozhodl povznést na anglický piedestal u nás nijak zvlášť známou herečku a učinit z ní jednu z nejviditelnějších hvězd. To jistě herečce problém dělat nebude.

4C6D8A4C00000578-5747711-The_Queen_has_officially_welcomed_Meghan_Markle_to_the_royal_fam-a-61_1526741116902Samotný obřad byl provázen několika rozporuplnými situacemi. Pohled na anglickou královnu Alžbětu v době, kdy fanatický americký černošský církevní hodnostář vyváděl za svým stolkem a hlučně kázal mladým lásku, hovořil za vše. Kazatelův výkon připomínal špatný béčkový počin z produkce amerických filmových společností. Následný opět černošský sbor už byl jen kopií Sestry v akci a z kdysi honosného a tradicemi svázaného obřadu udělal šarádu. Jediná příbuzná nevěsty, tedy její matka, také nebyla zrovna reprezentativním vzorkem prostředí, ze kterého Meghan vzešla. Přiznejme si, že dohady kolem otce a zbylých příbuzných udělaly z rodiny v jistém pohledu nedostatečně způsobilé k účasti na tak významném aktu. Takže je k zamyšlení, zda li by americký trhák v podobě kostelní show s černošským sborem a kazatelem nezasadil při případné přítomnosti dalších členů rodiny Megan další ránu akurátním anglickým zvykům.

Multikulturní a levicově liberální svět jásá, nadšené davy před kostelem tleskaly, novináři měli o čem týden psát. Opět na svět vykoukly události kolem života a smrti Diany, mimochodem i s jejím koncem je nějak spojený člověk z jiného prostředí, tedy muslim Fajád. Vyšly desítky článků o pikantnostech z okolí královské rodiny. Jen tak mimochodem jsme se navíc dozvěděli, že v Sheffieldu mají novým starostou 27 let starého muslima ze Somálska, který instituci království považuje za přežitou, takže zpráv z Anglie ažaž. Jak krásně nám to zapadá do sebe. Není už té multikultury na prostého Evropana ažaž? Jedinou útěchou byl smutný výraz královny, která se při obřadu evidentně necítila příliš komfortně. Jenže s ní jednou odejde stará anglická škola, a nastupující generace se o hrdé minulosti Albionu moc nedozví. Navíc je otázkou, jak dlouho bude ještě královstvím. Meghan to ještě stihnula.

ZDROJ: inadhled.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 606,00 Kč
Vybráno 27.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.