LIPOVSKA2
30.5.2020
Kategorie: Společnost

Sundaný náhubek

Sdílejte článek:

HANA LIPOVSKÁ

Po dvou měsících “karantény” jsme v pondělí sundali náhubky, po čtyřech měsících “silentia” sundávám dnes svůj náhubek konečně i já.

Od vyhlášení výsledků voleb do Rady ČT se mi do myšlenek plete verš:

 

“Je
čas bořit a čas budovat,
čas plakat a čas se smát,
čas rmoutit se a čas tancovat,
čas házet kamení a čas kamení sbírat,

čas mlčet a čas povídat,

čas milovat a čas nenávidět,
čas boje a čas pokoje.”

Přála bych si, aby konečně teď nastal čas budovat, čas smát se, čas povídat, čas milovat a čas pokoje, ale až tak naivní také nejsem.

Bude to těžké – strašně těžké – a já navíc jistě nejsem Héraklés. Budeme potřebovat trpělivost,vytrvalost a odvahu, a především pokoru.

Dobře vím, že drtivá většina zaměstnanců ČT pracuje poctivě a naplno, jen nejsou vždy vidět. A dobře také vím, že ti, kdo dnes truchlí, kdo jsou zděšeni, kdo jsou pobouřeni, kdo mají vztek, mnohdy dokáží pracovat řemeslně a fortelně, jen k tomu musí “dostat příležitost”.

Vím, že Česká televize může být skutečně kvalitním veřejnoprávním médiem. A chci využít maximální měrou času, který jsme dnes dostali, k tomu, aby se Česká televize mohla do posledního písmene řídit zákonem o České televizi. Tehdy a jen tehdy totiž bude sloužit skutečně všem občanům České republiky, bude nástrojem na cestě svobody a demokracie.

Nevěřím tomu, že v životě stačí “mít názor”.
Ano, veřejnoprávní média jsou a vždy budou věcí politickou.
Ale jen názory nestačí. Potřeba jsou fakta, dobrá analytika, cit, zkušenost, znalosti.

Začala jsem dnes proto dávat dohromady neformální skupinu těch, o kom jsem hluboce přesvědčená, že mají rozum i cit, zkušenosti i analytické mozky. Vím, že mě budou většinu času kritizovat, ale také vím, že budou schopni za všech okolností oponovat, a tím mi pomáhat hledat pravdu.

Mezi těmi, kdo mi již pomoc přislíbili, jsou dokonce i někteří, kdo před dvaceti lety “vytahovali spacáky”. Jejich ochoty sednout si se mnou k jednomu stolu si upřímně vážím.

Obrátím se také na některé protikandidáty (či spíše spolukandidáty), které jsem během volby poznala.
S prosbou o konzultaci se obrátím také na prezidentku našeho Institutu a ředitelku zpravodajství ČT z dob, kdy se na Kavčích horách lámal chléb, Jana Bobošíková. Zdá se totiž, že nejen při slibované “Televizní krizi 2.0″ se zkušenosti z televizní krize 1.0 budou hodit.

Leckdo mi říkal, že bychom dnes měli slavit,
ale teď je nejprve nutno věci narovnat,
poté pracovat, a až pak, až bude vše hotové,
bude čas třeba i k slavení.
Třeba za rok. Snad.

Jednou z hlavních výtek proti mé kandidatuře bylo, že jsem příliš velký samorost, že jsem neřiditelná a neovladatelná. Snažili se o to mnozí a neuspěli.

Právě kvůli té neovladatelnosti jsem ostatně byla mnohokrát na koberečku už jako “pomvěd” a později coby “asák”.

O to více mě zlobí, když čtu o svém údajném spojení s hnutím občanů Trikolóra. Toto nesmyslné tvrzení jsem dementovala už před rokem a budu je opakovat stále znovu. Nejsem ani členem, ani registrovaným příznivcem, ani poradcem žádné politické strany a hnutí. Jen tak si mohu sednout k jednomu stolu s čistým svědomím skutečně s každým. Minulé čtyři měsíce mě mimo jiné odnaučily soudit a předsuzovat.
Je to kromobyčejně užitečné.

A tak závěrem:

„Neboj se! Mluv a nemlč,
protože já jsem s tebou a nikdo ti neublíží.
Mnozí v tomto městě patří k mému lidu.“
(Sk 18, 9-10)

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 623 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 3,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.