GOLDZLATO
22.10.2018
Kategorie: Ekonomika

Sůl nad zlato, blbost k nezaplacení

Sdílejte článek:

MIROSLAV SLÁDEK

Dnes se již pohádky nečtou, tak si málokdo vzpomene na starou českou „Sůl nad zlato“. Komunistický režim ji prezentoval jako důkaz lidové moudrosti v protikladu k odpornému shromažďování majetku, tak cizímu širokým lidovým masám. Že právě komunisté nahrabali nejvíce majetku, který si později v divokých devadesátých letech minulého století legalizovali, a nyní jeho prostřednictvím vládnou, je jen důkazem toho, že se na „moudrost“ lidových mas spoléhat nedá.

Dnes je snad každému jasné, že bez zlata, peněz a majetku život prostě nefunguje. Kdyby to znamenalo jenom to, že si člověk nemůže dopřát nic lepšího, jistě by nad tím miliony našich spoluobčanů mávly rukou, příkladem je téměř tří milionová armáda českých důchodců, kteří obracejí každý desetník a blouzní o tom, jak se slovenský miliardář s nimi podělí o svůj blahobyt. Bohužel, dnes nedostatek peněz ohrožuje přímo život. Nemáte-li na zaplacení vody, klidně vás odpojí a nechají zemřít ve špíně a žízní, což je smrt rychlá a krutá. Přitom právo na vodu je přirozeným právem a jeho odpírání je v přímém rozporu s Ústavou. Nemáte na zaplacení tepla, odpojeni zmrznete, anebo s těžkým poškozením zdraví skončíte nadlouho v nemocnici. Nemáte dostatek financí? Vaše děti můžou zapomenout na kvalitní vzdělání. Jsou tak na počátku života rovnou diskvalifikovány ve srovnání s vrstevníky z movitých rodin. S talentem a inteligencí to nemá nic společného. 

Majetek a peníze ovšem nepotřebují jen jednotlivci, ale i státy, které si jednotlivci zřizují k ochraně svých společných zájmů. Stát, tedy pověřené osoby, „moudře“ vybrané ve volbách podle jejich schopností a výsledků, by měl hospodařit mnohem zodpovědněji, než jednotlivci. Vždyť pečuje o obecné blaho.

To by to ovšem nemohli být čeští politici, kteří se pravidelně jednou za čtyři roky ohánějí líbivými hesly, ale ani jednou za čtyři roky neudělají nic rozumného. Přesto se tím řídkým žvaněním a soustavným nicneděláním dokáží oni i jejich rodinné klany udržet u moci po celé generace.

Ale zpět k tématu. Komunistickým režimem zdeformované rodinné klany dále šíří zkázu a zmar. Nejspíše je pohádka „Sůl nad zlato“ natolik ovlivnila, že je pro ně, slovy člena bankovní rady, jmenovaného prezidentem republiky, vítězem všelidového hlasování, zlato a zlaté rezervy naprosto nevýznamným prvkem státní finanční politiky. 

Kdyby kdokoliv prodával svoje zlato v době, kdy má nejnižší cenu, řekli byste o něm, že je moudrý? Ne! Každý by řekl, že je hloupý anebo že to nemá v hlavě v pořádku. Česká národní banka soustavně plundruje zlaté rezervy. Zatímco v roce 1995 jsme měli 70 tun zlata, v roce 2005 již jenom 14 tun, tak dnes je to 9,4 tuny a další stovky kilogramů mizí denně. Maďarsko, počtem obyvatel srovnatelné, má dnes 31,5 tuny zlata. Spolková republika Německo 3 tisíce tun, a Spojené státy americké 8 tisíc tun zlata, o Číně a dalších asijských zemích ani nemluvě. V současném propojeném světě, kdy krize může vypuknout kdykoliv a kdekoliv a bleskově se rozšít po celém světě jsou zlaté rezervy naprostou nezbytností. Jak jinak v době krize vyrovnat závazky a vyhnout se tak státnímu bankrotu, jak jinak se zbavit závislosti na euru, jak jinak si udržet nezávislost?

Blbost k nezaplacení. Bohužel v případě státu, hospodaření státu a budoucím rizikům to neplatí. Stát jsou občané, státní zlatý poklad vytvářeli občané, veškeré prostředky nazývané státní rozpočet jsou z daní placených občany. Proč tedy občané svěřují hospodaření se svými vlastními penězi naprosto neschopným jedincům, kteří je používají jenom k obohacování svých rodinných klanů? Od kuponové privatizace až po dnešek, stále dokola. Tu blbost včerejší a dnešní totiž zaplatit budeme muset.

Vzhledem k tomu, že narůstá státní dluh, který již dosáhl 1,7 bilionů korun, zlaté rezervy nejsou žádné, jsme již prakticky kolonií věřitelů. Ale to není vše, bohužel. I otroci budou muset dluh splatit, takže za špatnou volbu dnešních dospělých budou krvácet dnešní nezletilí, jejich děti a tolik dalších pokolení, že si už pachatele té ostudné volby nikdo nebude ani pamatovat. Zůstane jen mlhavý pocit a hluboké zklamání z neschopnosti, hlouposti a zrady předků.

Můžeme být na sebe opravdu pyšní. Jsme první, kdo to dokázali. Solné doly máme, když tak můžeme solit popelem, ten je také slaný, a bez zlata se obejdeme. Hurá, konečně zvítězil socialismus a dokonce tam, kde to ani Marx, Lenin a Hitler nepředpokládali, zvítězil v zemi, která zlato k ničemu nepotřebuje. Vybudovali jsme beztřídní společnost, že je jenom pro chudé a že jim bezohledně vládne hrstka bohatců, je jenom drobná vada na kráse. Za takový zářný příklad pro celé lidstvo se přeci vyplatí třít bídu s nouzí, otročit za minimální mzdu a hrbit se před vrchností.

Autor: Miroslav Sládek 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 3,74 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.