islam72018
6.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Studie: Muslimové se integrují hůře než ostatní menšiny

Sdílejte článek:

PROP

Na základě své 20-leté studie o integraci a asimilaci dospěl Ruud Koopmans, profesor sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně, k závěru, že muslimové se integrují těžší než ostatní skupiny imigrantů.

Profesor Ruud Koopmans naznačil, že žádné západní zemi se nepodařilo úspěšně integrovat muslimy. V rozhovoru s dánskými novinami Berlingske zdůraznil, že navzdory jednotlivcům nezapadající do schématu je celkový obraz a všeobecný trend neradostný.

“Pokud bereme fakta a údaje vážně, je nepopiratelné, že muslimové se integrují mnohem hůře než jiné skupiny imigrantů, o tom není pochyb. Rovněž není pochyb o tom, že ve většině ostatních skupin imigrantů vidíme velký pokrok z generace na generaci. Ačkoliv se to v menší míře vyskytuje i u muslimů, změna je mnohem pomalejší, “řekl Koopmans pro Berlingske.

Podle Koopmansových údajů , asi 65% tureckých a marockých muslimů v šesti evropských zemích považuje náboženské pravidla za důležitější než sekulární právo země, ve které žijí. Muslimové se považují za odlišné od ostatních nemuslimských skupin a nevyhledávají větší kontakt s lidmi mimo svého náboženství. Například téměř 60% oslovených muslimů odmítlo myšlenku udržování vztahů s homosexuály a 45% řeklo totéž o Židech.

Podle Koopmanse brání muslimům v integraci do západních zemí fundamentalistický výklad koránu, který je mezi nimi rozšířen. Z Koopmansových studií vyplývá, že až 50% muslimů v Evropě přechovává fundamentalistické přesvědčení. Pro srovnání, podíl fundamentalistů mezi křesťany je mnohem nižší, a to méně než 4%.

Ve své nové knize, “Zpustlý dům islámu”, Koopmans vykresluje spíše ponurý obraz muslimského světa – světa poznamenaného rostoucím fundamentalismem a sektářskými konflikty. Došel k názoru, že pokud jde o demokracii, lidská práva, politický a ekonomický rozvoj, 47 většinově muslimských zemí je na tom špatně.

“Soudím, že islámský svět ve všech těchto oblastech zaostává za zbytkem světa. Za posledních 50 let se rozdíly ještě prohloubily, “řekl Koopmans novinám Berlingske, přičemž to přisoudil konzervativním názorům na úlohu žen, nízkým investicím do vzdělávání dětí a fundamentalistické propagandě.

“Poselstvím mé knihy není, že je něco špatného na samotné podstatě islámu, ale že problémem je, jak si mnoho muslimů a, v celosvětovém rozsahu, mnoho muslimských zemí vykládá islám. Vykládají si ho totiž tak, že Korán a Sunna třeba brát doslovně a že život, jaký vedl prorok v 7. století, musí být měřítkem, jak by muslimové měli žít v 21. století, “usoudil Koopmans. “Taková odnož islámu je v první řadě hrozbou pro světový mír. Zadruhé brání integraci. “

V Německu, kde Ruus Koopmans žije téměř 30 let, je známý jako kritik v diskusi o imigraci a integraci. V několika posledních letech se vyprofiloval jako významný kritik sociálních následků rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové z roku 2015 přijmout uprchlíky. Navzdory skutečnosti, že jeho výzkum se opírá o empirické data a statistiky, často ho vnímají jako kontroverzní osobu.

“Někteří lidé rázně odmítají mé závěry. Někdy argumentují, ale většinou osobně útočí. Odmítají moje výsledky a odmítají o nich diskutovat. Místo toho jen říkají, že to hraje do karet pravicovým populistům a že bychom o tom neměli diskutovat. Jako kdyby jim nehrálo do karet vyhýbání se diskusi o těchto záležitostech, “dodal Koopmans na závěr.

V Holandsku narozený Ruud Koopmans vede výzkumnou jednotku s názvem Migrace, integrace a transnacionalizmus v berlínském sociologickém centru. Je také profesorem sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně a člen akademického výboru, který radí německým imigračním úřadům. Je autorem několika knih o imigraci a integraci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 250 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.