islam72018
6.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Studie: Muslimové se integrují hůře než ostatní menšiny

Sdílejte článek:

PROP

Na základě své 20-leté studie o integraci a asimilaci dospěl Ruud Koopmans, profesor sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně, k závěru, že muslimové se integrují těžší než ostatní skupiny imigrantů.

Profesor Ruud Koopmans naznačil, že žádné západní zemi se nepodařilo úspěšně integrovat muslimy. V rozhovoru s dánskými novinami Berlingske zdůraznil, že navzdory jednotlivcům nezapadající do schématu je celkový obraz a všeobecný trend neradostný.

“Pokud bereme fakta a údaje vážně, je nepopiratelné, že muslimové se integrují mnohem hůře než jiné skupiny imigrantů, o tom není pochyb. Rovněž není pochyb o tom, že ve většině ostatních skupin imigrantů vidíme velký pokrok z generace na generaci. Ačkoliv se to v menší míře vyskytuje i u muslimů, změna je mnohem pomalejší, “řekl Koopmans pro Berlingske.

Podle Koopmansových údajů , asi 65% tureckých a marockých muslimů v šesti evropských zemích považuje náboženské pravidla za důležitější než sekulární právo země, ve které žijí. Muslimové se považují za odlišné od ostatních nemuslimských skupin a nevyhledávají větší kontakt s lidmi mimo svého náboženství. Například téměř 60% oslovených muslimů odmítlo myšlenku udržování vztahů s homosexuály a 45% řeklo totéž o Židech.

Podle Koopmanse brání muslimům v integraci do západních zemí fundamentalistický výklad koránu, který je mezi nimi rozšířen. Z Koopmansových studií vyplývá, že až 50% muslimů v Evropě přechovává fundamentalistické přesvědčení. Pro srovnání, podíl fundamentalistů mezi křesťany je mnohem nižší, a to méně než 4%.

Ve své nové knize, “Zpustlý dům islámu”, Koopmans vykresluje spíše ponurý obraz muslimského světa – světa poznamenaného rostoucím fundamentalismem a sektářskými konflikty. Došel k názoru, že pokud jde o demokracii, lidská práva, politický a ekonomický rozvoj, 47 většinově muslimských zemí je na tom špatně.

“Soudím, že islámský svět ve všech těchto oblastech zaostává za zbytkem světa. Za posledních 50 let se rozdíly ještě prohloubily, “řekl Koopmans novinám Berlingske, přičemž to přisoudil konzervativním názorům na úlohu žen, nízkým investicím do vzdělávání dětí a fundamentalistické propagandě.

“Poselstvím mé knihy není, že je něco špatného na samotné podstatě islámu, ale že problémem je, jak si mnoho muslimů a, v celosvětovém rozsahu, mnoho muslimských zemí vykládá islám. Vykládají si ho totiž tak, že Korán a Sunna třeba brát doslovně a že život, jaký vedl prorok v 7. století, musí být měřítkem, jak by muslimové měli žít v 21. století, “usoudil Koopmans. “Taková odnož islámu je v první řadě hrozbou pro světový mír. Zadruhé brání integraci. “

V Německu, kde Ruus Koopmans žije téměř 30 let, je známý jako kritik v diskusi o imigraci a integraci. V několika posledních letech se vyprofiloval jako významný kritik sociálních následků rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové z roku 2015 přijmout uprchlíky. Navzdory skutečnosti, že jeho výzkum se opírá o empirické data a statistiky, často ho vnímají jako kontroverzní osobu.

“Někteří lidé rázně odmítají mé závěry. Někdy argumentují, ale většinou osobně útočí. Odmítají moje výsledky a odmítají o nich diskutovat. Místo toho jen říkají, že to hraje do karet pravicovým populistům a že bychom o tom neměli diskutovat. Jako kdyby jim nehrálo do karet vyhýbání se diskusi o těchto záležitostech, “dodal Koopmans na závěr.

V Holandsku narozený Ruud Koopmans vede výzkumnou jednotku s názvem Migrace, integrace a transnacionalizmus v berlínském sociologickém centru. Je také profesorem sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně a člen akademického výboru, který radí německým imigračním úřadům. Je autorem několika knih o imigraci a integraci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 279 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
politicon.cz
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.