islam72018
6.11.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Studie: Muslimové se integrují hůře než ostatní menšiny

Loading...
Sdílejte článek:

PROP

Na základě své 20-leté studie o integraci a asimilaci dospěl Ruud Koopmans, profesor sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně, k závěru, že muslimové se integrují těžší než ostatní skupiny imigrantů.

Profesor Ruud Koopmans naznačil, že žádné západní zemi se nepodařilo úspěšně integrovat muslimy. V rozhovoru s dánskými novinami Berlingske zdůraznil, že navzdory jednotlivcům nezapadající do schématu je celkový obraz a všeobecný trend neradostný.

“Pokud bereme fakta a údaje vážně, je nepopiratelné, že muslimové se integrují mnohem hůře než jiné skupiny imigrantů, o tom není pochyb. Rovněž není pochyb o tom, že ve většině ostatních skupin imigrantů vidíme velký pokrok z generace na generaci. Ačkoliv se to v menší míře vyskytuje i u muslimů, změna je mnohem pomalejší, “řekl Koopmans pro Berlingske.

Podle Koopmansových údajů , asi 65% tureckých a marockých muslimů v šesti evropských zemích považuje náboženské pravidla za důležitější než sekulární právo země, ve které žijí. Muslimové se považují za odlišné od ostatních nemuslimských skupin a nevyhledávají větší kontakt s lidmi mimo svého náboženství. Například téměř 60% oslovených muslimů odmítlo myšlenku udržování vztahů s homosexuály a 45% řeklo totéž o Židech.

Podle Koopmanse brání muslimům v integraci do západních zemí fundamentalistický výklad koránu, který je mezi nimi rozšířen. Z Koopmansových studií vyplývá, že až 50% muslimů v Evropě přechovává fundamentalistické přesvědčení. Pro srovnání, podíl fundamentalistů mezi křesťany je mnohem nižší, a to méně než 4%.

Ve své nové knize, “Zpustlý dům islámu”, Koopmans vykresluje spíše ponurý obraz muslimského světa – světa poznamenaného rostoucím fundamentalismem a sektářskými konflikty. Došel k názoru, že pokud jde o demokracii, lidská práva, politický a ekonomický rozvoj, 47 většinově muslimských zemí je na tom špatně.

“Soudím, že islámský svět ve všech těchto oblastech zaostává za zbytkem světa. Za posledních 50 let se rozdíly ještě prohloubily, “řekl Koopmans novinám Berlingske, přičemž to přisoudil konzervativním názorům na úlohu žen, nízkým investicím do vzdělávání dětí a fundamentalistické propagandě.

“Poselstvím mé knihy není, že je něco špatného na samotné podstatě islámu, ale že problémem je, jak si mnoho muslimů a, v celosvětovém rozsahu, mnoho muslimských zemí vykládá islám. Vykládají si ho totiž tak, že Korán a Sunna třeba brát doslovně a že život, jaký vedl prorok v 7. století, musí být měřítkem, jak by muslimové měli žít v 21. století, “usoudil Koopmans. “Taková odnož islámu je v první řadě hrozbou pro světový mír. Zadruhé brání integraci. “

V Německu, kde Ruus Koopmans žije téměř 30 let, je známý jako kritik v diskusi o imigraci a integraci. V několika posledních letech se vyprofiloval jako významný kritik sociálních následků rozhodnutí kancléřky Angely Merkelové z roku 2015 přijmout uprchlíky. Navzdory skutečnosti, že jeho výzkum se opírá o empirické data a statistiky, často ho vnímají jako kontroverzní osobu.

“Někteří lidé rázně odmítají mé závěry. Někdy argumentují, ale většinou osobně útočí. Odmítají moje výsledky a odmítají o nich diskutovat. Místo toho jen říkají, že to hraje do karet pravicovým populistům a že bychom o tom neměli diskutovat. Jako kdyby jim nehrálo do karet vyhýbání se diskusi o těchto záležitostech, “dodal Koopmans na závěr.

V Holandsku narozený Ruud Koopmans vede výzkumnou jednotku s názvem Migrace, integrace a transnacionalizmus v berlínském sociologickém centru. Je také profesorem sociologie na Humboldtově univerzitě v Berlíně a člen akademického výboru, který radí německým imigračním úřadům. Je autorem několika knih o imigraci a integraci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 851,60 Kč
Vybráno 31.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 204 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
76 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.